Ogłoszenia parafialne 26-04-2020

3.NIEDZIELA WIELKANOCNA

  • Przypominam, że w związku z trwającym stanem pandemii, do odwołania OBOWIĄZUJE WSZYSTKICH ZAKRYWANIE UST I NOSA w miejscach publicznych, a zatem także w otoczeniu kościoła i wewnątrz! W Liturgii w naszym kościele może uczestniczyć jednorazowo 30 osób(wyjątkowo, w pogrzebie – 50 osób)! Przez najbliższy czas (ze względu na prace archeologiczne i przy podłodze) Msze św. są odprawiane w bocznej kaplicywchodzimy bocznym wejściem! Dla tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach została udzielona DYSPENSA od udziału w Mszy św. (a zatem, w tym czasie bez grzechu – zamiast w kościele, można uczestniczyć w Mszy św. duchowo przez liczne transmisje w telewizji, radio i w Internecie); zachęcam do wystawienia w oknie obrazu Matki Bożej, wywieszenia flagi maryjnej i modlitwy rodzinnej na Koronce do Miłosierdzia Bożego w intencji ustania pandemii; o 20.30 łączę się duchowo z całą parafią w modlitwie różańcowej w intencji uchronienia nas od pandemii koronawirusa, w intencji ofiar i opiekujących się chorymi i starszymi oraz o głębokie nawrócenie dla wszystkich; na każdej Mszy św. w tych intencjach odmawiamy Akt poświęcenia Sercu Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi oraz śpiewamy Suplikacje; przypominam, że kościół w dużej części dnia jest dostępny do indywidualnego nawiedzenia. Ksiądz Arcybiskup przypomina, że wobec przeszkód do przystąpienia do Komunii św. można ją przyjąć duchowo poprzez głębokie pragnienie serca, a w odniesieniu do sakramentu pojednania, istnieje możliwość uzyskania odpuszczenia grzechów poprzez wzbudzenie doskonałego żalu za grzechy po dokonanym wcześniej rachunku sumienia oraz postanowienie sakramentalnego ich wyznania przy najbliższej sposobności!

  • UWAGA!! W najbliższą sobotę (02.05.2020) obchodzona będzie (przeniesiona z niedzieli) UROCZYSTOŚĆ NMP KRÓLOWEJ POLSKI, Głównej Patronki Polski; Msze święte o 10.00, 17.00 i 19.00. Jest to pierwsza sobota miesiąca, a zatem o 18.00 przed Najświętszym Sakramentem zostanie odprawione Nabożeństwo zadość czyniące Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.

  • Składam serdeczne PODZIĘKOWANIE (!) za złożone dotąd: DANINĘ DIECEZJALNĄ i OFIARY SPECJALNE! Niech Bóg wynagrodzi dobrodziejom wszelkie dobro, ubogaca swą łaską i daje Rodzinom poczucie bezpieczeństwa pod osłoną Bożej Opatrzności!

  • BIURO PARAFIALNE do odwołania jest NIECZYNNE! Sprawy załatwiamy przez telefon: 720 294 428.

  • Od najbliższego piątku (01.05.2020) odprawiane będą (w tym roku tylko w łączności z Mszami św. w kościele!) NABOŻEŃSTWA MAJOWE.

  • Za dwa tygodnie – w niedzielę, 10.05.2020 po Mszy św. o 11.00 odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci komunijnychustalimy termin I Komunii św. i będziemy mogli odebrać zamówione alby i akcesoria komunijne.

  • Za dokładne, energiczne sprzątnięcie kościoła i usunięcie grubych pokładów kurzu po pracach w ciągu tygodnia składam wielkie PODZIĘKOWANIE parafianom z Krajewic z domów mających wspólny mianownik: 55!; niech Bóg błogosławi Waszym Rodzinom i osłania Was w czasie zarazy! Za tydzień dyżur w sprzątaniu podejmą rodziny z Krajewic z numerów: 57, 59, 59A i 61!

  • W miniony czwartek rozpoczęły się dwutygodniowe prace archeologiczne wewnątrz i na zewnątrz naszego kościoła; gorąco dziękuję poszczególnym wioskom i zaangażowanym wolontariuszom za pomoc w opiece kulinarnej nad ekipą archeologów; osobno dziękuję stolarzom za wszechstronną pomoc w rozpoczęciu prac odkrywkowych w prezbiterium! Ufam, że prace te dostarczą kolejnych ciekawych informacji o naszej świątyni.