Ogłoszenia parafialne 25-08-2019

 

  • WAŻNE! Rozpoczęła się fumigacja kościoła. Złożony proces odkażania świątyni trwać będzie do 18.września. W tym czasie, pod żadnym pozorem proszę nie zbliżać się do kościoła, bo to grozi zatruciem! Na razie Msze święte odprawiane są w Sali Wiejskiej w Domachowie, a jeśli uda się wypożyczyć namiot, to w parku przy kościele (jadąc na Mszę św. proszę się zorientować, czy stoi już namiot; jeśli tak, to zatrzymujemy się przy kościele, a jeśli namiotu jeszcze nie ma, to znak, że spotykamy się w Sali Wiejskiej).

  • Na czas gazowania kościoła dyżury w sprzątaniu są zawieszone do odwołania! Po wznowieniu dyżuru będę prosił o generalne sprzątanie po fumigacji parafian z Ziółkowa z numerów: 1, 1A/1, 1A/2, 1B, 2 i 3.

  • W tym tygodniu obchodzić będziemy: w poniedziałek (26.08.2019)uroczystość NMP Częstochowskiej, we wtorek (27.08.2019)wspomnienie św. Moniki, w środę (28.08.2019)wspomnienie św. Augustyna, w czwartek (29.08.2019)wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela, za tydzień (01.09.2019)1.niedziela miesiąca– pół godziny przed Mszami będziemy się modlić przed Chrystusem eucharystycznym.

  • We wrześniuKATECHEZA DLA DOROSŁYCHodbędzie się w czwartek, 19.09.2019 zaraz po Mszy św. Zapraszam rodziców i chrzestnych planujących chrzest.

  • Jeszcze raz: Bóg zapłać(!) wszystkim, którzy się poświęcili, aby godnie przyjąć Matkę Bożą w Jej cudownym Obrazie Jasnogórskim;specjalne podziękowanie wznawiam wobec zaangażowanych parafian z Domachowa, dzięki którym głośno jest w całej Archidiecezji, jak pięknie parafia domachowska przyjęła Królowę Polski; Domachowianie zbierali się na ten cel z własnych pieniędzy i dodatkowo ofiarowali 500 zł na remont kościoła! NIECH BÓG WAM BŁOGOSŁAWI, A MATKA BOŻA UPRASZA U SWEGO SYNA POTRZEBNE ŁASKI!

  • W tym tygodniu trwać będzie Odpust w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Górce Duchownej– szczegóły na plakacie.

  • Jak wiemy, w minionym tygodniu wzmogło się zainteresowanie mediów naszym kościołem; szczytem była wielka konferencja prasowa w środę w Pałacu Działyńskich w Poznaniu, w której wzięli udział: Konserwator Wojewódzka, liczni Profesorowie, różni Specjaliści, ludzie kultury i sztuki oraz wielu zainteresowanych; wtedy to ujawniono tajemnice, jakie kryje domachowska świątynia i snuto hipotezy z różnych dziedzin, co do genezy świątyni i jej kontekstu społeczno-gospodarczego; ogłoszono wyniki badań naukowych potwierdzające, iż nasz kościół jest o 200 lat starszyniż dotychczasowe datowanie z przekazu historycznego i uznaje się go za jeden z najcenniejszych obiektów architektury drewnianej w Polsce, a pod pewnymi względami także w Europie i w świecie! Czeka nas jeszcze wiele badań naukowych i prac renowacyjnych, ale już teraz możemy być dumni z posiadania zabytku kilku powodów unikalnego!