Ogłoszenia parafialne 24-03-2019

• DZIŚ(23/24.03.2019)zbieramy wiosenne OFIARY na SEMINARIUM, które utrzymuje się wyłącznie z ofiar wiernych – już teraz w imieniu kleryków i przełożonych: Bóg zapłać! O 13.45 odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego; o 14.00 – GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym, a zaraz po nich – dodatkowa Msza św.(bez kazania).

• JUTRO(poniedziałek, 25.03.2019) przeżywać będziemy wielką uroczystość Zwiastowania Pańskiegoi jednocześnie DZIEŃ ŚWIĘTOŚCI ŻYCIA– jak, co roku zbierzemy ofiary na Fundusz Obrony Życia; po Mszy św. będzie można złożyć przyrzeczenie adopcji dziecka poczętego; jutro w Strzelcach Wielkich z rąk Biskupa Grzegorza Balcerka przyjmie sakrament bierzmowania nasza młodzież– upraszajmy im dary Ducha Świętego.

• W środę(27.03.2019)po Mszy św. o 19.00 w kościele odbędzie się WALNE SPOTKANIE sołtysów naszych wiosek oraz wszystkich członków Parafialnej Rady Ekonomicznej i Parafialnej Rady Duszpasterskiej!

• UwagaW czwartek(28.03.2019)od 10 rano potrzebna będzie pomoc większej liczby chętnych panów przy pracach w kościele(!); liczę na mobilizację wszystkich, którzy mogą to pogodzić z innymi obowiązkami – oczekuję z wdzięcznością!

• W piątek(29.03.2019)DROGA KRZYŻOWA prowadzona przez dzieci i młodzież o 17.30 oraz DROGA KRZYŻOWA po Mszy wieczornej.

• Za tydzień w niedzielę(31.03.2019)dzieci i młodzież ze Szkolnego Koła Misyjnego i Szkolnego Koła Caritas ze szkoły w Starej Krobi przeprowadzą akcję „WORECZEK RYŻU” zbierając ofiary na dożywienie dzieci w Kenii i Ekwadorze– włączmy się chętnie w tak piękną inicjatywę; w niedzielę o 13.45 odmawiana będzie Koronka do Miłosierdzia Bożego; o 14.00 rozpoczną się GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym, a zaraz po nich – dodatkowa Msza św.(bez kazania);rozprowadzane będą PASCHALIKIna stół wielkanocny (7 zł).

• UWAGA! MŁODZIEŻ BIERZMOWANA w poniedziałek w Strzelcach Wielkich proszona jest, aby indywidualnie spotkać się z Proboszczem po niedzielnej Mszy św.(obojętnie po której Mszy św.).

• Dyżur w sprzątaniu z wielkim poświęceniem podjęli parafianie z Domachowa spod numerów: 12, 13, 14, 15 i 17; włożyli w kościele i na zewnątrz ogrom pracy, aby przywrócić świątynię do czystości po brudnych pracach remontowych; perfekcyjnie sprzątnęli tez teren wokół kościoła, probostwa, na dojściach i na parkingu – wielkie: Bóg zapłać! Upraszam Wam w modlitwie Bożą opiekę i pomyślność w domach. Za tydzieńdyżur podejmąz Domachowa rodziny z numerów: 18, 19, 20, 21, 22 i 23; za dwa tygodnie dyżur przejmie Rębowo (numery: 48 H, 48 I, 48 J, 49 i 50).

• Doszłykolejne ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego; Ziółkowo (wieś)zebrało 370 zł, Jasiewo: 320 zł, Stara Krobia: 986 zł i Domachowo: 1380 zł. Gorąco DZIĘKUJĘ za akcję i hojność: Bóg zapłać!

• Pamiętajmy, że istnieje możliwość przeznaczenia 1% z podatku na Caritas Poznańską (KRS 0000224658).

• Przedszkole Niepubliczne „Michałek” w Domachowieprzeprowadza NABÓR dzieci do przedszkola; zainteresowanych zapraszamy do pobrania wniosku w siedzibie placówki; ilość miejsc jest ograniczona!

• Przypominam, że 18.maja 2019 roku wyruszy do Poznania PIELGRZYMKA parafialna na powitanie w naszej archidiecezji Matki Bożej Częstochowskiej;wszystkich chętnych proszę o zapisywanie się na listę w zakrystii; wyjazd ok. 9.30, a powrót wieczorem.

• Dzielnym i świetnie zorganizowanym wolontariuszom DZIĘKUJĘz całego serca za pomoc w załadunku zabytków ruchomychprzeznaczonych do renowacji oraz mniejszej grupie za naprawę braków na dachubudynku mieszkalnego koło Gościńca Biskupiańskiego! Niech Bóg obdarza Was potrzebnymi łaskami i opieką – BÓG ZAPŁAĆ!