Ogłoszenia parafialne 24-01-2021

• W NAJBLIŻSZĄ NIEDZIELĘ (31.01.2021) NA MSZY ŚW. O 14.00 WYSTĄPI PROFESJONALNY ZESPÓŁ MUZYCZNY W SKŁADZIE: LIDIA WYTYKOWSKA – ŚPIEW, GERARD MISIACZYK – GITARA, ROBERT JASKÓLSKI – GITARA BASOWA I WOJCIECH CZEMPLIK – SKRZYPCE. CZEKA NAS PRZEPIĘKNY KLIMAT KOLĘDOWY. GORĄCO WSZYSTKICH ZAPRASZAM!
  • TYDZIEŃ POWSZECHNEJ MODLITWY O JEDNOŚĆ CHRZEŚCIJAN podkreśla dzisiejsza NIEDZIELA SŁOWA BOŻEGO, która jest jednocześnie Dniem solidarności z narodem chorwackim zachęcam, aby złożyć po Mszy ofiary na rzecz dotkniętych dramatem trzęsienia ziemi w Chorwacji.

• JUTRO (25.01.2021) święto Nawrócenia świętego Pawła, Apostoła Narodów; będziemy się modlić o jedność chrześcijan oraz za misje i misjonarzy.

• Za tydzień (31.01.2021) ostatnia niedziela stycznia; wesprzemy materialnie boliwijskie dzieło polskiego werbisty ks. Profesora Piotra Nawrota SVD, który usiłuje podtrzymać wielowiekową tradycję muzyki indiańskiej wśród dzieci i młodzieży – pomóżmy mu odrodzić i kontynuować to piękne dzieło. UWAGA: tej niedzieli na Mszy o 14.00 przeżyjemy wspaniałe chwile z kolędami w wykonaniu profesjonalnych artystów: Lidia Wyżykowska – śpiew, Gerard Misiaczyk – gitara, Robert Jaskólski – gitara basowa, Wojciech Czemplik – skrzypce; GORĄCO WSZYSTKICH ZAPRASZAM!

• We wtorek, 02.02.2021 obchodzona będzie uroczystość Ofiarowania Pańskiego MATKI BOSKIEJ GROMNICZNEJ; Msze święte zostaną odprawione o 10.00 i 18.30; przynosimy gromnice, które zostaną poświecone w czasie Liturgii.

• Dziś ostatnia KOLĘDA przy kościele – Ziółkowo 45do38/1. Serdecznie DZIĘKUJĘwszystkim, którzy zechcieli się spotkać, podzielić się aktualną sytuacją rodziny i swymi przeżyciami; dziękuję za złożone przy tej okazji ofiary, które pozwolą parafii w trudnym czasie pandemii funkcjonować i być może także podjąć nowe inwestycje. Upraszam Wam, Kochani, Bożą opiekę, zdrowie i potrzebne łaski, światło Ducha Świętego i osłonę Bożej Opatrzności. Bóg zapłać (!) za życzliwość!

• Za świetnie zorganizowane i perfekcyjnie przeprowadzone sprzątanie kościoła DZIĘKUJĘ parafianom z Domachowa z numerów: 66, 67, 68 i 69; modlę się o pomyślność Waszych Rodzin i upragnione zdrowie. Za tydzień (30.01.2021) dyżur podejmą mieszkańcy Domachowa spod numerów: 70, 71, 72 i 73.

• Zachęcam do nabywania czasopism katolickich.

• PRZYPOMINAM O OBOWIĄZYWANIU RESTRYKCJI PANDEMICZNYCH! Biuro Parafialne jest CZYNNE w sobotę od 9.00 do 11.00, ale zgodnie z obostrzeniami. Proszę korzystać przy wejściach do kościoła z płynu dezynfekującego ręce; także po spowiedzi przecieramy folię konfesjonału chusteczką zwilżoną w dozowniku! Starajmy się za wszelką cenę w kościele maksymalnie rozproszyć!

• Zachęcam do odwiedzania strony internetowej naszej parafii; ostatnio zmieniła ona oprawę graficzną – warto się przyjrzeć detalom polichromii ściennych; zawsze znajdziemy też parafialne aktualności.