Ogłoszenia parafialne 23-12-2018

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE  23.12.2018.

Rok  św. Stanisława  Kostki / 100 lecie Niepodległości Polski

450 lat KOŚCIOŁA w Domachowie

Sensacyjne ODKRYCIE starej polichromii i konstrukcji pierwotnego kościoła!

BOŻE NARODZENIE / NOWY ROK

 

 • DZISIAJ(23.12.2018)jest ostatnia SPOWIEDŹ świąteczna od 8 do 9, od 10 do 11 i od 13 do 14; wspomogą nas księża z zewnątrz; o 14.00zostanie odprawiona dodatkowa Msza św.; można jeszcze nabyć opłatkioraz kalendarześcienne Archiwum Archidiecezjalnego, a także nową płytę CD z kolędami i gawędami świątecznymi pt. „Jak to na Biskupiźnie kolędy śpiewano”.
 • W Wigilię(poniedziałek, 24.12.2018) o 00będzie odprawiona ostatniaw tym roku Msza św. adwentowa; z koleiPASTERKA – o 24.00! (kwadrans wcześniej w nastrój wprowadzi nas schola!)
 • W I i II Święto Bożego Narodzenia(25 i 26.12.2018) – Msze św. o 00i 11.00; w drugi dzień Świąt, jak co roku zbierać będziemy ofiary na KUL, WT i szkoły katolickie.
 • W czwartek(27.12.2018)obchodzić będziemy rocznicę zwycięskiego POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO; po Mszy świętej będzie degustacja poświęconego winaz okazji święta św. Jana Apostoła i Ewangelisty.
 • W piątek(28.12.2018)obchodzić będziemy święto świętych Młodzianków Męczenników– przewidziane jest po Mszy św. błogosławienie dzieci.
 • Niedziela w Oktawie Bożego Narodzenia(30.12.2018)to święto Świętej Rodziny z Nazaretu.
 • W Sylwestra(poniedziałek, 31.12.2018)pożegnamy Rok 2018 – Msza św. z podsumowaniem roku i nabożeństwo dziękczynno-błagalne o 16.00! Zapraszam chętnych na witanie Nowego Roku o północy w kościele.
 • W Nowy Rok(01.01.2019)obchodzić będziemy uroczystość Najświętszej Bożej RodzicielkiMsze święte o 9.00, 11.00 i 14.00!
 • Wyrażam WIELKIE PODZIĘKOWANIEza: 1) przygotowanie paczek dla chorych i samotnych, którzy wyrażają wdzięczność Parafialnemu Zespołowi Caritas za ten gest ludzkiej wrażliwości będący prawdziwym darem serca, pozwalającym odczuć jedność z wszystkimi w tym pięknym czasie oczekiwania na Narodzenie Zbawiciela; 2) sponsorowi spoza parafii za złożenie bezinteresownej propozycji, zaprojektowanie, zbudowanie i zamontowanie poręczyprzy schodach wejściowych na cmentarz; 3) za spływające stopniowo ofiary specjalne na renowację kościoła; zaprzyjaźnionemu Nadleśnictwu i Leśniczówce za zapewnienie parafii pięknych choinek; 4) jednej z rodzin naszej parafii za niezrównanej piękności okaz srebrnej jodły; 5) oddanym wolontariuszom za ścięcie choinek, ich załadunek, transport i złożenie przy kościele; 6) licznej młodzieży (dziewczętom i chłopakom), paniom i panom oraz panu Kościelnemu za spektakularną akcję osadzania choinek w kościele, ich elektryfikację, zaaranżowanie żłóbka, dekorację świąteczną w całym wnętrzu świątyni oraz wstępne posprzątanie kościoła; 7) za przedświąteczny, bardziej gruntowny, wspaniały dyżur w sprzątaniu świątyni i jej otoczenia, a dodatkowo za postawienie pozostałych choinek na zewnątrz świątyni: przy głównym wejściu do kościoła, przy krzyżu misyjnym i figurze św. Michała Archanioła dziękuję parafianom z Domachowaz numerów: 71, 70, 69, 68, 80 i 82; 8) scholi i pani Organistce – za piękny program muzyczny na Święta; 9) za złożone mi życzenia świąteczne i materialne wyrazy życzliwości oraz pomoc przedświątecznąna probostwie – wszystkim za wszystko składam gorące: Bóg zapłać! i zawierzam wszystkich Bożej łaskawości w modlitwie!  
 • Za tydzień dyżur w sprzątaniupodejmą mieszkańcy Domachowa z numerów: 67, 66,65, 64 i 63
 • grudnia rozpocznie się KOLĘDA; początek w zwykłe dni o 9.30, a w niedziele o 13.30; proszę o czujne obserwowanie strony internetowej parafii, czy nie pojawi się informacja o pogrzebie – w takim przypadku kolęda rozpocznie się po pogrzebie (liczę na wyrozumiałość i cierpliwość); szczegóły bieżących tras kolędowych będą podawane sukcesywnie wyłącznie z ambony; w tym roku spotkania duszpasterskie rozpocznę od Sułkowic i przylegającej części Domachowa; po zakończeniu wizyt w Domachowie przejdę przez Krajewice.