ogloszenia parafialne 23-09-2018

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE  23.09.2018.

Rok  św. Stanisława  Kostki / 100 Dni Abstynencji na 100 lecie Niepodległości Polski

450 lat KOŚCIOŁA w Domachowie

BIBLIA  PAUPERUM  DOMACHOVENSIS – sensacyjne ODKRYCIE polichromii z XVI wieku!

 • Dzisiaj (23.09.2018) w katedrze o 16.00 będzie odprawiona MSZA św. dla Złotych i Srebrnych Jubilatów; po Mszy św. będzie spotkanie w Seminarium Duchownym; od dziś na zakończenie każdej Mszy św. modlić się będziemy za wstawiennictwem św. Michała Archanioła w ramach przygotowań do Odpustu.
 • W poniedziałek (JUTRO! – 24.09.2018) po Mszy św. czyli na 19.30 zapraszam do pomocy w kościele silnych panów! Liczę, że i tym razem nie zawiodą.
 • W sobotę (29.09.2018) przypada liturgiczne ŚWIĘTO Św. MICHAŁA ARCHANIOŁA, które jest wstępem do naszego parafialnego ODPUSTU!
 • W niedzielę (30.09.2018) przeżywać będziemy ODPUST ŚWIĘTEGO MICHAŁA ARCHANIOŁA (!) Sumę odpustową o 11.30 odprawi i przekaże nam Słowo Ksiądz Kanonik Henryk Szwarc z Pępowa; ufam, że wzorowo przeprowadzona będzie przez dyżurną wioskę PROCESJA, że licznie zgromadzą się dziewczynki sypiące kwiatki, chłopcy do chorągiewek, ministranci, członkinie Żywego Różańca. Z kolei o 15.00 w Biskupiańskim Gościńcu będzie spotkanie „Każdy dom opowiada swoją historię”, projekcja filmów archiwalnych, wystawa fotograficzna i poczęstunek dla wszystkich oraz tradycyjna potańcówka biskupińska z kapelą biskupiańską – gorąco wraz z Organizatorami ZAPRASZAMY chętnych do powrotu na chwilę w klimat dawnych odpustów!
 • Ostatnio w ramach dyżuru wspaniale sprzątnęli kościół i duży teren z liści parafianie ze Starej Krobi z numerów: 57, 58, 34, 60 i 61; przybyli wyjątkowo licznie, byli świetnie zorganizowani i dzięki wielkiemu poświęceniu wspaniale przygotowali świątynię i teren do sobotniej i niedzielnej Liturgii – gorące: Bóg zapłać! Polecam Was Bożej hojności i opiece! UWAGA: w tym tygodniu WYJĄTKOWO (jako przygotowanie przed Odpustem!) dyżur w sprzątaniu odbędzie się dwukrotnie: w środę (skrzyknąć się na dowolną godzinę) podejmą sprzątanie mieszkańcy Starej Krobi z numerów: 62, 64, 66, 67 i 68, a w sobotę – parafianie ze Starej Krobi z numerów: 69, 70, 71, 74 i 76. Można się zamieniać między sobą, ale nie będzie zmiany w ogłaszaniu numerów.
 • Wyrażam ogromną WDZIĘCZNOŚC i PODZIĘKOWANIE wolontariuszom z kilku wiosek naszej parafii za oddolną inicjatywę uporządkowania terenu za Oratorium św. Józefa i zorganizowanie w tym celu dwóch osobnych akcji minionym tygodniu; wywieziono śmieci i pozostałości po remontach, wykarczowano chaszcze i obcięto dzikie gałęzie drzew oraz ścięto trawę; pochłonęło to ciężką pracę w wielkim mozole, ale w efekcie uwidoczniła się na nowo Grota Matki Bożej i możliwości zagospodarowania tego zacisznego terenu; niech Bóg wszystkim śmiałkom towarzyszy swą łaską i błogosławi każdego dnia! W imieniu całej parafii: Bóg zapłać!
 • Osobne PODZIĘKOWANIE kieruję dla pań, które dokonały aranżacji kwiatowej w kościele oraz tych, którzy dostarczyli kwiaty – niech Pan Bóg wszystkim błogosławi!
 • Zbliżają się koncerty Festiwalu Muzyki Oratoryjnej Sacromontana na Świętej Górze – zainteresujmy się plakatami, które przybliżają szczegóły.
 • UWAGA: Zapisy rezerwacji Mszy świętych (od marca do sierpnia 2019 roku), możliwość składania wymienianek jednorazowych i rocznych oraz załatwianie wszystkich spraw cmentarnych rozpoczynamy od soboty, 6.października!
 • PRZYPOMINAM, że 24.listopada wyruszy parafialna PIELGRZYMKA na Jasną Górę w Częstochowie; lista jest wyłożona w zakrystii; nie ma obowiązku ubezpieczenia, dlatego wpisując dokładne dane automatycznie wyrażamy zgodę na ich przekazanie Towarzystwu Ubezpieczeniowemu.
 • U W A G A !!!

W minionym tygodniu w prezbiterium naszego kościoła dokonano drugiego etapu odkrywki malowideł – jest to sensacyjne ODKRYCIE polichromii z XVI wieku na konstrukcji pierwotnej kościoła (!!!), którą ze względu na wiek i rodzaj przedstawień można nazwać „BIBLIA PAUPERUM DOMACHOVENSIS(„Domachowska Biblia Ubogich”); odkrycie ma charakter unikalny i relatywnie dobry stan zachowania i integralność dzieła! W najbliższym czasie zostanie odkryta cała przestrzeń późnogotyckiego malowidła.