Ogłoszenia parafialne 22-09-2019

JUBILEUSZ 650 lecia kościoła

• Za tydzień – w niedzielę (29.09.2019) przeżywać będziemy ODPUST św. Michała Archanioła i jednocześnie JUBILEUSZ 650.lecia zaistnienia naszego kościoła! Uroczysta Suma zostanie odprawiona o 11.30! Uroczystościom przewodniczyć będzie historyk, ks. prof. Leszek Wilczyński.; gorąco wszystkich zapraszam! Mam nadzieję, że te uroczyste obchody zwieńczymy piękną PROCESJĄ – liczę na obsadę Biskupian, Rębowa, Strażaków, Żywego Różańca, licznych dzieci z kwiatkami i chorągiewkami, ministrantów i lektorów.

• DZIĘKUJĘ wszystkim, którzy pomogli przenieść sprzęty i przystosować kościół do Liturgii; za sprzątnięcie świątyni oraz za świeże kwiaty i aranżację dekoracji wnętrza. Dziękuję za dyżur w sprzątaniu, a szczególnie za usunięcie dużej ilości liści parafianom z Ziółkowa z numerów: 1, 1A/1, 1A/2, 1B, 2 i 3. W tym tygodniu przyjdą przygotować do Odpustu kościół i jego otoczenie mieszkańcy Ziółkowa z numerów: 4, 5, 6, 8 i 9.

• W ostatni weekend września oraz w pierwszy weekend października na Świętej Górze odbywać się będzie XIV Festiwal Muzyki Oratoryjnej MUSICA SACROMONTANA – szczegóły znajdziemy na plakatach.

• W miesiącu październiku będzie można zapisywać rezerwacje Mszy świętych na miesiące od marca do sierpnia 2020 roku (jednak, zamawiają tylko ci, którzy je potrzebują, bo w tym roku było zbyt dużo rezerwacji niewykorzystanych!); październik to także czas porządkowania wszelkich zobowiązań cmentarnych przed uroczystością Wszystkich Świętych.

• W tym roku październik będzie nadzwyczajnym Miesiącem misyjnym.

• W październiku będziemy razem odmawiać w kościele RÓŻANIEC w następującym porządku: w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w łączności z Mszami (rozpoczynamy 5 minut przed Mszą św. – naprzemiennie prowadzą kolejne wioski), z kolei, w soboty, niedziele, środy i święta – pół godziny przed Mszami (prowadzić będzie Żywy Różaniec); MŁODZIEŻ i DZIECI zapraszam razem z panią Katechetką na nabożeństwa różańcowe w kościele w poniedziałki, wtorki i czwartki października o 17.30!

• UWAGA: w październiku OBCHÓD CHORYCH odbędzie się dopiero w piątek, 11.10.2019! Przepraszam za zmianę.