Ogłoszenia parafialne 21-06-2020

NABOŻEŃSTWA CZERWCOWE (do Najświętszego Serca Pana Jezusa) odprawiane są w łączności z Mszami św.

 •  
 • Pierwsza próba dla dzieci komunijnych odbędzie się jutro, w poniedziałek (22.06.2020) o godzinie 16.30!

 • W środę (24.06.2020) przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

 • W czwartek (25.06.2020)wspomnienie NMP Świętogórskiej Róży Duchownej z Gostynia; po Mszy św. w kościele odbędzie się KATECHEZA DOROSŁYCH dla rodziców i chrzestnych przed chrztem.

 • W poniedziałek za tydzień (29.06.2020) przypada uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła; złożymy ofiary na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

 • Przypominam, że I Komunia św. odbędzie się w naszej parafii 05.07.2020 o 10.30; ranna Msza św. zostanie wtedy odprawiona o 8.30.

 • Nasiliły się ostatnio procedery chuligańskie na terenie parafialnym! Przykładem jest zniszczenie w nocy ze środy na czwartek przęsła płotu wraz ze słupkiem, a także systematyczne nadłamywanie roślin w parku. Wszystkich bardzo proszę o wzmożoną czujność, większy ruch przy kościele i o odpowiednią reakcję!

 • UWAGA: Rodziny dzieci mających przyjąć I Komunię św. w 2021 dokonają generalnego gruntownego sprzątnięcia świątyni i całego jej otoczenia oraz wpiszą dzieci na listę kandydatóww czwartek, 02.07.2020 o 15.00.

 • BÓG ZAPŁAĆ (!) za składane ofiary na DANINĘ DIECEZJALNĄ i PARAFIALNĄ oraz ofiary SPECJALNE na renowację kościoła! Niech dobrodziejom Bóg odpłaca swą łaską, błogosławieństwem i nieustającą opieką!

 • Za męczące, ale podjęte z wyjątkową energią i solidne sprzątnięcie kościoła i dużego terenu od cmentarza, przez parking do trasy procesyjnej, skąd trzeba było usunąć sporą pozostałość suchych kwiatów i gałęzi GORĄCO DZIĘKUJĘ parafianom ze Starej Krobi z numerów: 36, 37, 11A, 11B, 11C i 11D! Niech Bóg osłania Wasze Rodziny swą Opatrznością i okaże się hojny w swej łaskawości! Za tydzień dyżur w sprzątaniu podejmą rodziny spod numerów: 12, 12A, 13, 13B i 14A.

 • Osobno DZIĘKUJĘ z wielką wdzięcznością wolontariuszom za koszenie trawy i porządki na cmentarzu, za dary do kuchni i pomoc w ugoszczeniu licznych gości w związku z działaniami wokół kościoła – polecam Was Bożej opiece i hojności – Bóg zapłać!

 • W MINIONYM TYGODNIU: na klombie przy figurze Matki Bożej postawiono na postumencie artystyczną płaskorzeźbę kościoła w brązie, którą wyrzeźbił artysta Roman Kosmala, przed bocznym wejściem zamontowano zmodyfikowany podjazd dla niepełnosprawnych,kontynuowano intensywne prace w pomieszczeniach bocznych kościoła (naprawa schodów, nakładanie desek na ściany), a także przy ołtarzu św. Michała i kredencji w zakrystii, dopełniono szlifu artystycznego na prospekcie organowym, balustradzie chóralnej i ołtarzu św. Michała; równolegle: oczyszczano odcinek polichromii na zrębie starych ścian kościoła, naukowiec z Krakowa zbadał specjalistycznym sprzętem i przeanalizował skład pigmentów na płaszczyznach malowanych; przez dwa dni trwały prace nad skaningiem 3D we wnętrzu i na zewnątrz naszej świątyni.

 • W ostatnich dniach odbyły się też w naszej parafii ważne spotkania dotyczące przyszłych etapów działań przy naszym kościele: obrady wielkiej Komisji Konserwatorsko-inwestorskiej pod przewodnictwem Konserwator Wojewódzkiej, rozmowy z Księdzem Ekonomem Archidiecezji Poznańskiej oraz obrady licznego interdyscyplinarnego Konsorcjum Naukowego podejmującego badania przeszłości tego miejsca w wielu dziedzinach.

 • Zachęcam do nabycia nowego numeru „Przewodnika Katolickiego”, „Któż jak Bóg” oraz „Małego Przewodnika Katolickiego” z dołączoną książką dla dzieci – serdecznie zachęcam.

 • Jak wiemy, nie ma już ograniczeń w liczbie uczestników Liturgii w kościele; jednakże, ze względu na niemożność zachowania wymaganego dystansu wewnątrz świątyni – obowiązuje nas w czasie nabożeństw nakładanie maseczek na nos i usta! Ksiądz Arcybiskup z naciskiem zachęca wiernych do udziału w Mszach Świętych i korzystania z Sakramentu Pokuty. Dyspensa od uczestnictwa w obowiązkowych nabożeństwach obejmuje już teraz tylko osoby w podeszłym wieku, kobiety w stanie błogosławionym, osoby z objawami infekcji oraz osoby odczuwające obsesyjną obawę przed zarażeniem. Został przedłużony czas Komunii wielkanocnej do Święta Podwyższenia Krzyża Świętego, tj. do 14 września 2020 roku. Chętnych proszę o spisanie swojego doświadczenia wiary z okresu pandemii i złożenie go u Proboszcza – dziękuję za te, które już dotarły!

 • Jeszcze raz serdecznie DZIĘKUJĘ za wszechstronne zaangażowanie w obchody Bożego Ciała, Oktawy i ur. NSPJ; liczne przygotowania, dekoracje przy kościele i Waszych domostwach, za włączenie się w przebieg uroczystości oraz za sprzątnięcie ołtarzy i dekoracji, za ofiary błagalne i wspólną żarliwą modlitwę. Wszystkim za wszystko składam gorące: Bóg zapłać!