Ogłoszenia parafialne 21-04-2019

WIELKANOC

ŻYCZENIA  PRZYJĘCIA MOCY ZMARTWYCHWSTANIA W CAŁE ŻYCIE, ABY STAŁO SIĘ FUNDAMENTEM POKOJU I STABILNOŚCI DUCHA, MAJĄCYCH ODNIESIENIE W CHRYSTUSIE BĘDĄCYM GWARANTEM NADZIEI I SENSU.

NIECH PRZYJĘCIE JEGO ZAWSZE OBECNEJ BLISKOŚCI I ŁASKAWOŚCI ZAPEWNI WSZYSTKIM HARMONIĘ W RELACJACH Z INNYMI I GŁĘBOKĄ RADOŚĆ.

ALLELUJA! JEZUS ŻYJE!

ODRADZA SIĘ NADZIEJA!

ALLELUJA!

  • NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA(21.04.2019)o 7.00od pustego Grobu wyruszy PROCESJA za ZMARTWYCHWSTAŁYM, a po niej – Msza św.; dalsze Msze o 9.00 i 11.00.

  • PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY(22.04.2019)Msze świąteczne o 9.00 i 11.00; składamy ofiary na KUL, WT i szkoły katolickie.

  • W czwartek(25.04.2019)po Mszy św. w kościele odbędzie się KATECHEZA DOROSŁYCHdla rodziców i chrzestnych.

  • W piątek w Oktawie Wielkanocnej(26.04.2019) nie ma postu!

  • Oktawę Wielkanocy zamyka NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA(27/28.04.2019)– rozpoczyna się TYDZIEŃ MIŁOSIERDZIA; zbierane będą ofiary na Caritas Archidiecezjalną; na godzinę 15.00 zapraszam wszystkich na uroczystą KORONKĘ do MIŁOSIERDZIA BOŻEGO!

  • Z żywiołem i wielką troską podjęli przedświąteczny dyżur w sprzątaniu parafianie z Rębowa spod numerów: 43, 42, 41, 40, 39 i 38; wspaniale sprzątnęli świątynię, teren wokół kościoła i probostwa, dojścia oraz parking – niech Bóg rozleje na Wasze domy światło swego zmartwychwstania! Za tydzień przyjdą sprzątać parafianie z Rębowaspod numerów: 37, 36, 35 i 34.

  • Bóg zapłać (!) za ofiary specjalne na remont kościoła oraz ofiary na daniny!

  • Przypominam, że18.maja 2019 roku wyruszamy z pielgrzymką do Poznania – na powitanie w naszej archidiecezji Matki Bożej w Obrazie Częstochowskim; lista jest wyłożona w zakrystii; wyjazd ok. 9.30, a powrót wieczorem.

  • Za piękne przedświąteczne i świąteczne zaangażowanie DZIĘKUJĘ: wszystkim, którzy pomogli zaaranżować Ciemnicę, zbudować i przybrać Grób Pański; dziękuję za czynne włączenie się w przebieg Drogi Krzyżowej przez wioski, w Liturgię Świętego Triduum oraz Świąt Wielkanocnych ( panu Kościelnemu, pani Organistce, Scholi, panom do obmycia nóg, lektorom, OSP, Biskupianom i parafianom z Rębowa posługującym przy procesjach, ministrantom, wolontariuszom, dzięki którym było możliwe oprawienie plastyczne tych świętych dni oraz służbie kościelnej). Osobne PODZIĘKOWANIE składam tym, którzy zadbali o wiosenne porządki na terenie parafialnym i na probostwie oraz podzielili się darami na stół wielkanocny. Wszystkim za liczne przybycie i wspólne modlitwy składam ogromne: Bóg zapłać! Polecam Was miłosierdziu i łaskawości Zmartwychwstałego Pana!!