Ogłoszenia parafialne 20-10-2019

650 lat kościoła w Domachowie

 

 • DZIŚ (20.10.2019) przypada 3.niedziela miesiąca; jest to równocześnie ŚWIATOWA NIEDZIELA MISYJNA, która rozpoczyna Tydzień Misyjny – zbieramy ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne; o 11.00 – MSZA DZIECI – zgromadzą się wszystkie dzieci naszej parafii; po tej Mszy św. odbędzie się spotkanie przygotowawcze do I Komunii św.

 • Za tydzień (27.10.2019) przypada ROCZNICA POŚWIĘCENIA NASZEGO KOŚCIOŁA; złożymy także ofiary na utrzymanie poznańskiego Seminarium Duchownego, aby zabezpieczyć formację przyszłych księży; równocześnie modlić się będziemy o nowe powołania duchowne.

 • UWAGA! Za tydzień w czwartek (31.10.2019) będzie od 16.00 SPOWIEDŹ (!) przed 1.piątkiem miesiąca i przed uroczystością Wszystkich Świętych; zachęcam gorąco, bo pierwsze dni listopada (do 8.11.) dają okazję do ofiarowania odpustów zupełnych za dusze osób zmarłych – skorzystajmy i pomóżmy im!

 • Wyrażam ogromną WDZIĘCZNOŚĆ za wspaniałe zaangażowanie w dyżur w sprzątaniu, za przywrócenie porządku i świeżości w kościele po kolejnych pracach renowacyjnych i za usunięcie wielkiej ilości suchych liści z terenu przy kościele i probostwie oraz na parkingu i przy cmentarzu – imponujące poświęcenie! Dziękuję za to parafianom z Ziółkowa z numerów: 19, 20, 21 i 22 – niech Bóg obficie Wam błogosławi! W tym tygodniu przyjdą mieszkańcy Ziółkowa z numerów: 24, 24A, 25 i 27.

 • Prócz tego DZIĘKUJĘ za świeże kwiaty z własnych ogrodów i piękne przybranie kościoła! Bóg zapłać!

 • Liczę na zorganizowane grupowe akcje młodzieży w grabieniu suchych liści w parku parafialnym; przypomnę, że jest to jedna z możliwych form zaangażowania się w życie parafii dla kandydatów do bierzmowania!

 • W październiku razem odmawiamy w kościele RÓŻANIEC w następującym porządku: w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w łączności z Mszami (rozpoczynamy 5 minut przed Mszą św. – naprzemiennie prowadzą kolejne wioski: w poniedziałek – Bodzewko; we wtorek – Stara Krobia; w czwartek – Domachowo; w piątek – Rębowo; w poniedziałek za tydzień – Krajewice; we wtorek za tydzień – Ziółkowo i w czwartek za tydzień – Stara Krobia), z kolei, w środę, sobotę i niedzielę – pół godziny przed Mszami (prowadzić będzie Żywy Różaniec); MŁODZIEŻ i DZIECI zapraszam razem z panią Katechetką na nabożeństwo różańcowe w kościele w poniedziałek, wtorek i czwartek o 17.30.

 • Młodzież i dzieci po Mszach i nabożeństwach mogą pobrać naklejkę lub podpis; młodzież może jeszcze zgłaszać się do udziału w przyszłorocznym PARADISO na Świętej Górze.

 • Wyłożone są w kościele różne wydawnictwa – mogą być dobrym prezentem i pomocą w modlitwie – szczerze zachęcam.

 • Są jeszcze do dyspozycji dwa wolne miejsca dla dzieci w przedszkolu „Michałek”; kontakt w placówce wśród tygodnia od 7-15.

 • W środę 6 listopada – o godz.18.30 w parafii pw. Najświętszego Serca Jezusa w Śremie odbędzie się SPOTKANIE REJONOWE PARAFIALNYCH RAD DUSZPASTERSKICH; mam nadzieję, że wezmą w nim udział członkowie naszej Parafialnej Rady Duszpasterskiej!

 • Trwają zapisy rezerwacji Mszy świętych, także na RORATACH (w Adwencie od poniedziałku do piątku o 17.00)!

 • Dziękuję za aktualizowanie zobowiązań cmentarnych i regulowanie dzierżaw; można też składać wymienianki roczne oraz jednorazowe na listopad.

 • Wyrażam wielką wdzięczność za złożone ostatnio OFIARY SPECJALNE! Są one skrzętnie odnotowywane i pokazują stopień zaangażowania poszczególnych rodzin w wielkie prace przy kościele.