Ogłoszenia parafialne 19-04-2020

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA 2020

• Przypominam, że w związku z trwającym stanem pandemii, do odwołania OBOWIĄZUJE WSZYSTKICH ZAKRYWANIE UST I NOSA w miejscach publicznych, a zatem także w otoczeniu kościoła i wewnątrz! Od poniedziałku (20.04.2020) w Liturgii w naszym kościele będzie mogło uczestniczyć jednorazowo 30 osób (wyjątkowo, w pogrzebie – 50 osób)! Przez najbliższy czas (ze względu na prace przy podłodze w głównym wejściu do świątyni) Msze św. będą odprawiane w bocznej kaplicywchodzimy bocznym wejściem! Dla tych, którzy nie będą mogli uczestniczyć w nabożeństwach została udzielona DYSPENSA od udziału w Mszy św. (a zatem, w tym czasie bez grzechu – zamiast w kościele, można uczestniczyć w Mszy św. duchowo przez liczne transmisje w telewizji, radio i w Internecie); zachęcam do wystawienia w oknie obrazu Matki Bożej, wywieszenia flagi maryjnej i modlitwy na Koronce do Miłosierdzia Bożego w intencji ustania pandemii; o 20.30 łączę się duchowo z całą parafią w modlitwie różańcowej w intencji uchronienia nas od pandemii koronawirusa, w intencji ofiar i opiekujących się chorymi i starszymi oraz o głębokie nawrócenie dla wszystkich; na każdej Mszy św. w tych intencjach odmawiamy Akt poświęcenia Sercu Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi oraz śpiewamy Suplikacje; przypominam, że kościół w dużej części dnia jest dostępny do indywidualnego nawiedzenia. Ksiądz Arcybiskup przypomina, że wobec przeszkód do przystąpienia do Komunii św. można ją przyjąć duchowo poprzez głębokie pragnienie serca, a w odniesieniu do sakramentu pojednania, istnieje możliwość uzyskania odpuszczenia grzechów poprzez wzbudzenie doskonałego żalu za grzechy po dokonanym wcześniej rachunku sumienia oraz postanowienie sakramentalnego ich wyznania przy najbliższej sposobności!

• DZIŚ jeszcze o 15.00 odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego w intencji wygaszenia pandemii koronawirusa.

• Bóg zapłać (!) za złożone dotąd: DANINĘ DIECEZJALNĄ i OFIARY SPECJALNE! Niech Bóg wynagrodzi dobrodziejom wszelkie dobro, ubogaca swą łaską i osłaniając swą Opatrznością daje Rodzinom poczucie bezpieczeństwa!

• BIURO PARAFIALNE do odwołania jest NIECZYNNE! Sprawy załatwiamy przez telefon: 720 294 428; z kolei od jutra (20.04.2020) będzie już można wchodzić na CMENTARZ – z zachowaniem obowiązujących zasad!

• W najbliższy czwartek (23.04.2020) po Mszy św. w kościele odbędzie się KATECHEZA DOROSŁYCH przed chrztem dla rodziców i chrzestnych.

• W Liturgii obchodzić będziemy: w czwartek – uroczystość św. Wojciecha Głównego Patrona Polski, a w sobotę – święto św. Marka Ewangelisty.

• Budzi zdziwienie, że dotąd jeszcze, nie wszyscy rodzice zainteresowali się domowym przygotowywaniem dzieci do I Komunii św. w oparciu o płytę z materiałami MP3, którą oferuje parafia (w zakrystii lub na probostwie)! Uświadamiam, że bez względu na termin I Komunii św. będzie ona warunkowana wystarczającym wcześniejszym przygotowaniem poszczególnego dziecka! UWAGA: indywidualny odbiór alb i akcesoriów komunijnych będzie możliwy w niedzielę, 10.05.2020. po Mszy św. o 11.00.

• Za pełne energii, solidne sprzątnięcie kościoła i terenu aż po cmentarz składam gorące PODZIĘKOWANIE parafianom z Krajewic z numerów: 90, 98 i 99; upraszam Waszym Rodzinom Bożą łaskawość i szczególną opiekę w czasie zarazy! Za tydzień dyżur w sprzątaniu podejmą wszystkie rodziny z Krajewic z domów z numerem 55!

• W minionym tygodniu zaawansowano prace przy rekonstrukcji drewnianej podłogi w kościele i nałożenie kolejnych warstw zabezpieczających! Cieszę się zachowaniem ciągłości prac, mimo pandemii!

• W bliskim czasie prawdopodobnie zostaną przeprowadzone w prezbiterium naszego kościoła badania archeologiczne.