Ogłoszenia parafialne 18-04-2021

NIEDZIELA BIBLIJNA

• Dziś NIEDZIELA BIBLIJNA (18.04.2021) Narodowe Czytanie Pisma Świętego – rozpoczyna się Tydzień Biblijny; o 11.00 – MSZA DZIECI z poświęceniem akcesoriów komunijnych, a po Mszy św. – PROCESJA WIELKANOCNA i spotkanie przedkomunijne; dodatkowa Msza św. o 14.00; zachęcam do rodzinnego czytania Pisma Świętego!

• We wtorek (20.04.2020) o 16.30 odbędzie się próba przedkomunijna.

• W piątek (23.04.2020) obchodzimy uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski; na koniec Mszy św. zostaniemy pobłogosławieni relikwiami św. Wojciecha; w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

• Za tydzień (25.04.2020) Światowy Dzień Modlitw o Powołania – rozpoczną się Kwartalne Dni Modlitw o powołania do służby w Kościele; chętni będą mogli złożyć ofiarę wspomagającą kleryków naszej Archidiecezji przeżywających czas formacji w Seminarium; Msze święte w tym dniu będą odprawione o 9.00, 11.00 i 14.00; o 11.00 – Msza z Procesją Wielkanocną.

• Wielką wdzięczność w imieniu całej parafii składam sprzątającym z wielkim poświęceniem kościół z terenem przylegającym i parkingiemparafianom z Rębowa z numerów: 37, 36 i 34; niech Bóg miłosierny osłania Wasze Rodziny swą opieką i uprzedzającą łaską; za tydzień dyżur podejmą mieszkańcy Rębowa z domów spod numeru 33 oraz 32A.

• INFORMUJĘ, że spowiedź przed I Komunią św. odbędzie się w sobotę (08.05.2021) – chłopcy o 9.00, a dziewczynki o 10.00 (rodzice – dzień wcześniej – w 1.piątek miesiąca od 16.00); I Komunia św. będzie w niedzielę (09.05.2021)chłopcy na Mszy św. o 9.30, a dziewczynki – na Mszy św. o 11.00.

• Serdecznie dziękuję czterem panom z rodzin przyszłorocznych dzieci komunijnych za gorliwy oprysk na chwasty wokół kościoła, na wszystkich dojazdach i obejściach – gorące: Bóg zapłać; wszystkie rodziny przyszłorocznych dzieci 1.komunijnych będę prosił o akcję gruntownego sprzątania kościoła i jego otoczenia przed samą Komunią św. – przy tej okazji sporządzimy też listę dzieci kandydujących do I Komunii św.

• Składam PODZIĘKOWANIE za złożone ofiary na daninę diecezjalną i parafialną.

• Oprócz czasopism możemy dziś nabyć „Modlitewnik do św. Józefa(dowolna ofiara) oraz zabrać Vouchery z rabatem na obejrzenie w Internecie filmu „Wyrok na niewinnych” – zachęcam gorąco!