Ogłoszenia parafialne 17-01-2021

• Rozpoczynamy TYDZIEŃPOWSZECHNEJ MODLITWY O JEDNOŚĆ CHRZEŚCIJANzwieńczeniem będzie 25.stycznia święto Nawrócenia świętego Pawła, Apostoła Narodów.

• Za tydzień (24.01.2021) obchodzona będzie NIEDZIELA SŁOWA BOŻEGO, a także Dzień solidarności z narodem chorwackim złożymy ofiary na dotkniętych dramatem trzęsienia ziemi w Chorwacji.

• Kontynuowana jest KOLĘDA w kościele – najpierw (kto tylko może) spotykamy się na Mszy świętej wieczornej (w niedzielę na Mszy św. o 14.00), a potem uczestniczymy we wspólnej modlitwie, na środku kościoła modlimy się i przyjmujemy błogosławieństwo; następnie zajmujemy miejsca i tylko przedstawiciele jednej rodziny podchodzą do księdza w kaplicy św. Barbary; przy tej okazji zostanie zaktualizowana kartoteka parafialna; będzie można złożyć ofiarę kolędową (NIE Daninę!), a także zabrać ze sobą wodę święconą. Osoby, które mają przeszkodę w wyznaczonym terminie, mogą dołączyć do jakiejkolwiek grupy kolędowej w okresie kolędowym. Wyjątkowo, nie jest wykluczona kolęda w domu, np. w celu zaopatrzenia chorej osoby w sakramenty lub poświęcenia nowego domu; wymaga to jednak wcześniejszego umówienia się. W następstwie nieprzewidzianych nagłych przyczyn program kolędy może ulec zmianie. W najbliższych dniach kolęda przebiegać będzie w następującym porządku: 17I.21 po Mszy św. o 14.00 – Stara Krobia 72do104; 18.I.21 – Stara Krobia 34 i 48do74; 19.I21 – Stara Krobia 20,21do47; 20.I.21 – Stara Krobia 1do18; 21.I.21 – Ziółkowo 13do37; 22.I.21 – Ziółkowo 1Bdo12 i 45Ado51; 24.I.21 po Mszy św. o 14.00 – Ziółkowo 45do38/1.

• Za wspaniale zsynchronizowany i pieczołowicie przeprowadzony dyżur w sprzątaniu świątyni i na dojściach do kościoła serdecznie DZIĘKUJĘ parafianom z Domachowa z numerów: 61, 62, 63 i 64, których zawierzam Bogu i Jego łaskawości upraszając na cały rok osłonę Jego Opatrzności. W najbliższą sobotę (23.01.2021) dyżur podejmą mieszkańcy Domachowa spod numerów: 65, 66, 67, 68 i 69.

• Zachęcam do nabywania czasopism katolickich.

• PRZYPOMINAM O OBOWIĄZYWANIU RESTRYKCJI PANDEMICZNYCH! Do kościoła przez ten czas może jednorazowo wejść 25 osób i to tylko w maseczkach oraz z zachowaniem dystansu! Możemy skorzystać z przestrzeni na chórze! Nie przychodzimy w jakimkolwiek stanie infekcji! Na okres przebywania w strefie czerwonej ksiądz Arcybiskup Metropolita udzielił wszystkim wiernym Archidiecezji i przebywającym na tym terenie dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedzielę i święta nakazane do czasu zniesienia ww. ograniczeń; Biuro Parafialne jest CZYNNE w sobotę od 9.00 do 11.00, ale zgodnie z obostrzeniami. Proszę korzystać przy wejściach do kościoła z płynu dezynfekującego ręce – wystarczy podłożyć w pewnej odległości ręce pod dozownik! Uwaga: także po spowiedzi przecieramy folię konfesjonału chusteczką zwilżoną w dozowniku! Starajmy się za wszelką cenę w kościele maksymalnie rozproszyć!