ogłoszenia parafialne 16-09-2018

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE  16.09.2018.

Rok  św. Stanisława  Kostki / 100.lecie niepodległości Polski

450 lat KOŚCIOŁA w Domachowie

100 DNI ABSTYNENCJI NA 100 LECIE NIEPODLEGŁOŚCI

 • Dzisiaj 3.niedziela miesiąca (16.09.2018); o 11.00 będzie MSZA DZIECI, a po niej – ustalenie listy tegorocznych dzieci komunijnych; obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu; zbierane będą ofiary na KUL, WT i szkoły katolickie; o 10.00 w katedrzezostanie odprawiona uroczysta Eucharystia na zamknięcie obrad Rady Konferencji Episkopatów Europy, na którą wszystkich diecezjan zaprasza Ksiądz Arcybiskup Metropolita.
 • We wtorek (18.09.2018)o 19.15 w kościele rozpocznie się wielkieCZUWANIE przed Najświętszym Sakramentem z okazji 450.rocznicy śmierci św. Stanisława Kostki– zapraszam wszystkich (!), a w sposób specjalny – młodzież i dzieci, których jest Patronem! Na zakończenie o 20.30 odśpiewamy Apel Jasnogórski! W tym dniu firma MIR-ZENserdecznie zapraszawszystkich rolników na Dni Pola, które odbędą się o 11.00 w pałacu w Pawłowicach.
 • W czwartek (20.09.2018)o 19.15 w kościele odbędzie się Katecheza DOROSŁYCHobowiązkowa dla rodziców i chrzestnych przed udzieleniem sakramentu Chrztu św.
 • W niedzielę (23.09.2018)w katedrze o 16.00 będzie odprawiona MSZA św. dla Złotych i Srebrnych Jubilatów; po Mszy św. będzie spotkanie w Seminarium Duchownym.
 • W niedzielę za dwa tygodnie (30.09.2018)przeżywać będziemy ODPUST ŚWIĘTEGO MICHAŁA ARCHANIOŁA(!) Sumę odpustową o 11.30 odprawii przekaże nam Słowo Ksiądz Kanonik Henryk Szwarcz Pępowa; po południuw Biskupiańskim Gościńcu będzie tradycyjna potańcówka biskupińska i wspominkidawnych czasów – gorąco zachęcam wszystkich do skorzystania i powrotu na chwilę w klimat dawnych odpustów.
 • Przypominam, że po Mszach niedzielnych dzieci odbierająprzy zakrystii NAKLEJKI do specjalnej książeczki!
 • Składam przed Bogiem serdeczne PODZIĘKOWANIAwolontariuszom: za skoszenie trawyna dużym terenie parafialnym, za rozebranie na sobotę i niedzielę rusztowańoraz za aranżację kwiatową kościołana Liturgię sobotnią i niedzielną – gorące: Bóg zapłać! Niech Bóg Wam sprzyja swą łaską!
 • Ostatnio w ramach dyżuru wspaniale sprzątnęli kościół i duży teren z liściparafianie ze Starej Krobi z numerów: 54, 55, 56, 56A i 73; przybyli wyjątkowo licznie, byli świetnie zorganizowani i dzięki wielkiemu poświęceniu wspaniale przygotowali świątynię i teren do sobotniej i niedzielnej Liturgii – gorące: Bóg zapłać! Polecam Was Bożej hojności i opiece! Za tydzieńdyżur podejmą mieszkańcy Starej Krobi z numerów: 57, 58, 34, 60 i 61.
 • Wśród czasopism, oprócz „Przewodnika Katolickiego” jest także „Echo z Afryki” i „Któż jak Bóg”.
 • Specjalne i wielkie PODZIĘKOWANIE i wdzięczność przekazuje będąca niedawno w naszej parafii Siostra Floriana; Siostra pisze m.in.: „ Chcę wyrazić wielką wdzięczność i podziękowanie za miłe spotkania z parafianami, z którymi było to możliwe, za przyjęcie i gościnę, za każde dobre słowo, za wszelką życzliwość, którą mi okazano. Zapewniam i obiecuję nadal pamięć w modlitwie za całą parafię, za księdza Proboszcza i tych wszystkich, którzy kiedyś byli moimi „uczniami” oraz ich Rodziny. Pamiętam też o tych, których Bóg powołał do wieczności, a których jeszcze pamiętam. Serdeczne Bóg zapłać za wszystko!”
 • Zbliżają się koncerty Festiwalu Muzyki Oratoryjnej Sacromontana na Świętej Górze– zainteresujmy się plakatami, które przybliżają szczegóły.
 • W minionym tygodniu dokonano w prezbiteriumnaszego kościoła ciekawego odkrycia pierwotnego zrębu kościoła z pozostałościami XVI.wiecznej polichromii!
 • Na plakatach i ulotkachznajdziemy wiele propozycji, m.in. zaproszenie na kolejną edycję Akademii Miłości dla singlii program.
 • UWAGA: Zapisy rezerwacji Mszy świętych(od marca do sierpnia 2019 roku)możliwość składania wymienianekjednorazowych i rocznych oraz załatwianiewszystkich spraw cmentarnychrozpoczynamy od soboty, 6.października!