Ogłoszenia parafialne 16-06-2019

 

 • Dzisiaj 3.niedziela miesiąca(16.06.2019)– o 11.00 jest MSZA DZIECI! Przeżywamy uroczystość NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY! Jest pośród nas kleryk ASD, który podzieli się świadectwem swego powołania, a po Mszach św.zbierze ofiary serca na utrzymanie seminarium i formację alumnów– Bóg zapłać! Modlimy się o powołania!

 • W całym czerwcunabożeństwa czerwcowe do NSPJ odprawiane są w kościele 10 minut przed każdą Mszą św.

 • Jutro(poniedziałek, 17.06.2019)obchodzić będziemy wspomnienie św. brata Alberta Chmielowskiego.

 • W środę(19.06.2019)o 8.00 – Msza św. na zakończenie roku szkolnego uczniów szkoły podstawowej.

 • W piątek(21.06.2019)o 17.30 – Msza św. dla absolwentów klasy VIII i klasy III gimnazjum.

 • W sobotę(22.06.2019)w Ziółkowie o 14.00 w plenerze zostanie odprawiona Msza św. z okazji Jubileuszu 85.lecia istnienia OSP Ziółkowo.

 • W niedzielę w Oktawie Bożego Ciała(23.06.2019)– po Mszy św. o 11.00 będzie PROCESJA eucharystyczna! O 13.00 na boisku w Starej Krobi będzie odprawiona Msza św. z okazji Jubileuszu 85.lecia powstania OSP Stara Krobia oraz z okazji Dnia Seniora(szczegóły na plakacie)!

 • Przypominam, że w tym miesiącu KATECHEZA DOROSŁYCH wyjątkowo odbędzie się w czwarty czwartek miesiąca, 27.06.2019 nietypowo o 18.00!

 • Serdecznie DZIĘKUJĘ za złożone ostatnio ofiary specjalne na remont kościoła i spływające jeszcze daniny: Bóg zapłać!

 • Wyrażam ogromne podziękowanie za świetny dyżur w sprzątaniu, który wniósł świeżość do świątyni i wzorowy porządek na całym terenie przylegającym i na dojściach mieszkańcom Rębowa z numerów: 4, 2, 1, 22 i 52; zawierzam Was i wasze Rodziny Bożej łaskawości i opiece Bożej Opatrzności; DZIĘKUJĘ całej wiosce Rębowo, która zakończyła dyżur w tej edycji – Bóg zapłać! od tego tygodnia obowiązki w sprzątaniu rozpoczyna Bodzewko; jako pierwsi z Bodzewka II przyjdą parafianie spod numerów: 14/2, 14/1, 13/3, 13/2 i 13/1.

 • Wielką WDZIĘCZNOŚĆ wyrażam trzem Biskupiankom z parafii Krobia – za ofiarowanie własnoręcznie wyszytej na adamaszku i artystyczne wykończonej ozdobnej szarfy, która będzie osłaniać sznur dzwonka przy zakrystii w prezbiterium naszego kościoła – radość wielka! Proszę Boga, by wynagrodził fundatorkom specjalnymi łaskami i błogosławieństwem w ich, pełnym inicjatyw życiu – Bóg zapłać!

 • Przypominam, że trwa rezerwacja Mszy świętych na nowy okres kalendarzowy; proszę to czynić po Mszach świętych i w trakcie otwarcia Biura Parafialnego!

 • W tym roku PARAFIALNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ odbędzie się w Starej Krobi w niedzielę, 04.sierpnia 2019! Już teraz można zgłaszać do Organizatorów drużyny w różnych kategoriach wiekowych i w międzyczasie – ĆWICZYĆ!

 • UWAGA! Można jeszcze po Mszach świętych w bocznej kaplicy nabywać dekoracje na przyjazd Matki Bożej w obrazie jasnogórskim: EMBLEMATY, FLAGI, małe CHORĄGIEWKI oraz KIJKI do flag; zachęcam – oferujemy dobre ceny!

BOŻE CIAŁO 2019

 • PRÓBA sypania kwiatków dla dziewczynek i marszu z chorągiewkami dla chłopcówwe wtorek(18.06.2019)o 17.45!

 • WBOŻE CIAŁO(20.06.2019) Msze święte będą odprawione o 8.00, 11.00 i 13.00; po Mszy św. o 11.00 wyruszy uroczysta PROCESJA przez Domachowo; w tegorocznych uroczystościach weźmie udział, znany nam, ojciec Wojciech Minta SVD(Werbista) z Togo w Afryce; budowaniem pierwszego, drugiego i czwartego ołtarza na trasie w wiosce zajmą się wierni tradycji Domachowianie; zbudowaniem trzeciego ołtarza – tym razem Zapłocie Północne Domachowa; jak, co roku przystrojeniem terenu od cmentarza po bramę kościoła zajmie się Jasiewo, a przystrojeniem terenu przy Gościńcu Biskupiańskim – Rębowo; UWAGA! Od tego roku troskę o przystrojenie terenu wokół samego kościoła podejmą: Stara Krobia (wioska), Bodzewko, Ziółkowo, Krajewice i wolni od przygotowywania trasy Bożego Ciała mieszkańcy Domachowa(sposób współpracy proszę ustalić między wioskami); liczę, jak dotąd, na przystrojenie Domachowa zielonymi gałązkami; w tym roku zbudowanie dwóch ołtarzy przy kościele na zakończenie Oktawy i uroczystość NSPJ przypada na Starą Krobię, a obsługa procesji na Rębowo (+ Biskupianie w Boże Ciało); o liczny udział w Procesji centralnej proszę wszystkich Biskupian i Strażaków wraz z Adeptami, Żywy Różaniec, wszystkie dzieci i młodzież – niech to będzie nasza powszechna radość z tego, że mamy pośród siebie prawdziwego, żyjącego Chrystusa; oflagujmy i udekorujmy nasze domostwa!

 • W Oktawie Bożego Ciała, jak co roku o 19.00 odprawiane będą MSZE BŁAGALNE o dobre plony i owocowanie wszelkiej pracy parafian z poszczególnych wiosek(w piątek – Stara Krobia, w sobotę – Krajewice, w poniedziałek – Ziółkowo, we wtorek – Rębowo, w środę – Bodzewko i w czwartek – Domachowo); w procesji składane są tradycyjnie OFIARY BŁAGALNE; w czwartek na zakończenie Oktawy – święcenie wianków; obsługą procesji w czasie Oktawy (włącznie z asystą na zamknięcie Oktawy)i w uroczystość NSPJ w całości zajmie się Rębowo; po procesji w uroczystość Serca Jezusowego dzieci sypiące kwiatki i niosące chorągiewki zostaną obdarowane słodkimi upominkami.