Ogłoszenia parafialne 15-09-2019

JUBILEUSZ 650 lecia kościoła

• DZISIAJ (15.09.2019)3.niedziela miesiąca; na Mszy św. o 11.00 spotkają się wszystkie DZIECI naszej parafii, a po Mszy św. odbędzie się spotkanie z kandydatami do I Komunii św. i ich rodzicami! Obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu! Zbieramy ofiary na KUL, Wydział Teologiczny i szkoły katolickie.

• W pierwszej połowie tego tygodnia zakończy się proces fumigacji w naszym kościele i powrócimy z odprawianiem nabożeństw do świątyni!

• Trwa TYDZIEŃ WYCHOWANIA i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców– włączmy się w te ważne intencje modlitewne.

• JUTRO (16.09.2019)o 10.00 na Świętej Górze rozpocznie się PIELGRZYMKA CHORYCH; proszę, aby chorym i starszym umożliwić udział we Mszy św. z Biskupem i spotkanie z innymi.

• We wtorek(17.09.2019) o 17.00 na cmentarzu w Pudliszkach zostanie odprawiona Msza św. upamiętniająca 79.rocznicę zbrodni katyńskiej i 80.rocznicę agresji Armii Czerwonej na Polskę; po Mszy św. zostaną złożone wieńce i wiązanki kwiatów przy Pomniku Katyńskim – wszystkich zaprasza Gmina Krobia i Parafia w Pudliszkach.

• W środę(18.09.2019) zaraz po Mszy św. (około 19.15 – prawdopodobnie już w kościele!) odbędzie się CZUWANIE MŁODZIEŻY w ramach świętowania św. Stanisława Kostki, Patrona młodzieży.

• W czwartek(19.09.2019)po Mszy św. odbędzie się KATECHEZA DLA DOROSŁYCH. Zapraszam rodziców i chrzestnych planujących chrzest.

• W sobotę(21.09.2019)na Jasnej Górze odbędzie się Zjazd Rękodzielników; chętnych do dołączenia do pielgrzymki proszę o kontakt pod numer: 726 078 238(plakat wisi w gablocie); w sobotę na Jasnej Górze rozpoczyna się też Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin(szczegóły na plakacie); U W A G A: w sobotęw naszej parafii o 14.00odbędzie się pierwszy raz od lat ŚLUB BISKUPIAŃSKI! Z kolei Msza św. o 19.00 będzie w zaskakującej oprawie muzycznej!

• W tym tygodniu podejmą dyżur w sprzątaniu parafianie z Ziółkowa z numerów: 1, 1A/1, 1A/2, 1B, 2 i 3.

• W ostatni weekend września oraz w pierwszy weekend października na Świętej Górze odbywać się będzie XIV Festiwal Muzyki Oratoryjnej MUSICA SACROMONTANA– szczegóły znajdziemy na plakatach.

• Zbliża się ODPUST św. Michała Archanioła; w tym roku wyjątkowo nasze świętowanie połączone będzie z JUBILEUSZEM 650.lecia zaistnienia naszego kościoła! Uroczysta Suma zostanie odprawiona w niedzielę, 29.09. 2019 roku. o 11.30; przewodniczyć jej będzie historyk,ks. prof. Leszek Wilczyński.