Ogłoszenia parafialne 14-10-2018

Rok  św. Stanisława  Kostki / 100 Dni Abstynencji na 100 lecie Niepodległości Polski

450 lat KOŚCIOŁA w Domachowie

BIBLIA PAUPERUM  DOMACHOVENSIS – sensacyjne ODKRYCIE starej polichromii!

 • Dzisiaj niedziela miesiąca(14.10.2018)– zbieramy ofiary na renowację naszego kościoła; o 9.00 –MSZA MŁODZIEŻY! Obchodzimy XVIII DZIEŃ PAPIESKI– przed kościołem będzie można złożyćdatki na fundusz Dzieła Nowego Tysiąclecia; na okazję 40.lecia wyboru Polaka na Papieża Parafialny Zespół Caritas rozprowadza KREMÓWKI PAPIESKIE(w sobotę, 13.10; w niedzielę, 14.10i we wtorek, 16.10.2018) za 3,50 zł, co prawie w całości jest ofiarą na dzieła charytatywne.
 • U W A G A ! W miesiącu październiku RÓŻANIECodmawiamy: w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek w łączności z Mszami(rozpoczynamy5 minut przed Mszą św. – naprzemiennie prowadzą kolejne wioski), z kolei w soboty, niedziele, środy i święta – pół godziny przed Mszami(prowadzić będzie Żywy Różaniec); młodzież i dziecizapraszamy razem z panią Katechetką na nabożeństwa różańcowe w kościele w poniedziałki, wtorki i czwartki października o 17.30! W najbliższy poniedziałek na Mszy św. wieczornej różaniec prowadzić będzie – Stara Krobia; we wtorek – Rębowo; w czwartek – Krajewice; w piątek – Ziółkowo; za tydzień w poniedziałek (22.10) – Domachowo i we wtorek (23.10) – Bodzewko.
 • W najbliższy wtorek(16.10.2018)przypada 40.rocznica wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową! Jeśli będą jeszcze papieskie KREMÓWKI, to udostępni je Parafialny Zespół Caritas
 • Katecheza dorosłychdla rodziców i chrzestnych przed chrztem św. odbędzie się w czwartek, (18.10.2018) po Mszy św. w kościele.
 • W 3.niedzielę miesiąca(21.10.2018)o 11.00 będzieMSZA DZIECI! Przeżywać będziemy Światową Niedzielę Misyjnąi zbierzemy ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne; po Mszy św. o 11.00 odbędzie się w kościele spotkanie przygotowujące przed I Komunią św.Pamiętajmyw tym dniu o wyborach do władz lokalnych!
 • U W A G A: w środę za dwa tygodnie(10.2018)z wyprzedzeniem będzie OBCHÓD CHORYCH i SPOWIEDŹprzed uroczystością Wszystkich Świętych i 1.piątkiem miesiąca.
 • Za wzorowy, pełen żywiołu i profesjonalizmu dyżur w sprzątaniu oraz za wywóz liści DZIĘKUJĘ parafianomze Starej Krobiz numerów: 79, 79A, 80, 81 i 81A! Cieszy, że do grabienia liści i koszenia trawy dołączyła sympatyczna i bardzo pracowita grupa młodzieży! Niech Bóg Wam wszystkim błogosławi! W tym tygodniujesiennydyżur podejmą mieszkańcy Starej Krobi z numerów: 84, 85, 87, 88 i 89. Można się zamieniać między sobą, ale nie będzie zmiany w ogłaszaniu numerów.
 • Kieruję WIELKIE PODZIĘKOWANIE wolontariuszom: panom i młodzieży męskiej(!) za podjęciez zapałem i wielkim poświęceniem w dwóch fazach ciężkiej pracy przygotowującej prezbiterium do konserwatorskich prac odkrywkowych, porządkujących kościół i przystosowującej go do funkcjonowania na czas renowacji oraz za usunięcie do magazynu desek zdjętych ze ścian pierwotnego kościoła: niech bóg bogaty w łaskę i miłosierdzie osłoni Was i Wasze Rodziny swą opieką oraz ubogaci łaską i błogosławieństwem! Bóg zapłać!
 • DZIĘKUJĘz całego serca (!) za złożone OFIARY SPECJALNEna renowację kościoła!
 • Gmina Krobia zaprasza 21.października na uroczystości upamiętniające 79.rocznicę rozstrzelania na krobskim rynku mieszkańców Krobi i okolic; początek o 8.40 na krobskim cmentarzu, potem Msza św. w kościele św. Mikołaja, a następnie złożenie kwiatów przy pomniku na rynku.
 • PRZYPOMINAM, że listopada wyruszy parafialna PIELGRZYMKA na Jasną Góręw Częstochowie; lista jest wyłożona w zakrystii; nie ma obowiązku ubezpieczenia, dlatego wpisując dokładne dane automatycznie wyrażamy zgodę na ich przekazanie Towarzystwu Ubezpieczeniowemu. Proszę o rychłe zapisywanie się.
 • W ostatnich dniach powstała NOWA STRONA INTERNETOWA naszej parafii; będziemy wdzięczni za kierowanie uwag i podpowiedzi, abyśmy mogli doskonalić ten środek naszej wzajemnej komunikacji.
 • W minionym tygodniu zakończono odkrywkę dawnych polichromii i konstrukcji w prezbiteriumnaszego kościoła; wkrótce kontynuować się będą prace analityczne przy odnalezionym zabytku i formalności konieczne do zapisu odkrycia do rejestru zabytków; przewidziana jest w tym tygodniu specjalna komisja konserwatorska na ten temat.