Ogłoszenia parafialne 14-08-2022

• Dziś 2.niedziela miesiąca (13/14.08.2022) wyrażamy materialnie troskę o rozwój naszej parafii i modlimy się za jej dobrodziejów; dziś składamy też ofiary na KUL, WT i szkoły katolickie – Bóg zapłać!

• JUTRO (poniedziałek, 15.08.2022) obchodzić będziemy wielką uroczystość – WNIEBOWZIĘCIE NMPMsze święte i błogosławieństwo ziół i kwiatów o 10.00 i 19.00; dodatkowo złożymy ofiary na Caritas Archidiecezjalną; na Świętej Górze w ramach Odpustu odbędą się Dożynki Powiatu Gostyńskiego i Festyn Dożynkowy – początek o 12.00 – szczegóły na plakacie w gablocie.

• Trwa SIERPIEŃ – MIESIĄC ABSTYNENCJI – WALCZMY RAZEM Z MARYJĄ O TRZEŹWOŚĆ NARODU!

• W dalszej części tygodnia przeżywać będziemy: w środę – wspomnienie św. Jacka; w czwartek – bł. Siostry Sancji Szymkowiak i w sobotę – św. Bernarda.

• W czwartek (18.08.2022) w kościele po Mszy świętej odbędzie się KATECHEZA DOROSYCH i przygotowanie do chrztu dla rodziców i chrzestnych; zapraszam wszystkich, którzy planują chrzest.

• Za tydzień (21.08.2022) w naszej parafii o 11.00 obchodzić będziemy DOŻYNKI, a naszą wdzięczność Bogu za tegoroczne żniwa i owoce wszelkiej naszej codziennej pracy wyrazimy poprzez ofiary dziękczynne i nabożeństwo dziękczynne; tradycyjnie uroczystość tę podkreślą Biskupianie i delegacje wiosek z wieńcami; z góry dziękuję za trud przygotowań i zaangażowanie.

• Wielką WDZIĘCZNOŚĆ wyrażam dużej dynamicznej i solidarnej grupie sprzątających z Domachowa; perfekcyjny porządek w świątyni, na parkingu i dojściach został dokonany wysiłkiem mieszkańców z numerów: 27, 26, 25, 3 i 1; otaczam Was wdzięczną modlitwą i upraszam Wam Bożą opiekę i potrzebne łaski; za tydzień przyjdą parafianie z Domachowa spod numerów: 5, 6, 7, 8 i 4.

• W gablocie znajdziemy plakaty informacyjne o Wielkim Odpuście w Górce Duchownej, o Dożynkach Archidiecezjalnych w Przemęcie, o Dożynkach Jasnogórskich Rolników, o wchodzącym do kin filmie ”Notre Dame płonie” oraz o Ogólnopolskim Forum Duszpasterskim w Poznaniu dla parafian czujących się odpowiedzialnymi za Kościół – ogromnie do uczestnictwa zachęcam!

WWW.parafia-domachowo.pl

e-mail: domachowo@archpoznan.pl Tel. 720 294 428