Ogłoszenia parafialne 14-07-2019

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE, 14.07.2019.

  • Dzisiaj2.niedziela miesiąca(14.07.2019) składamyofiary na remonty w naszym kościele i modlimy się za darczyńców! Po Mszy św. o 11.00 rozpocznie się doroczny letni Festyn parafialny – FESTYN ARCHANIELSKI organizowany w tym roku przez Ziółkowo – szczegółowy program dostępny jest w gablocie i w Internecie – np. po południu o 16.30 wystąpi z godzinnym koncertem duża orkiestra dęta z Gostynia z marżoletkami; na Festynie będzie po biskupiańsku i z wieloma niespodziankami dla dzieci, młodzieży i dorosłych;Caritas przygotowuje przyjęcie dla chorych i starszych(pozwólmy im uczestniczyć w tym wydarzeniu!) – GORĄCO WSZYSTKICH ZAPRASZAM – do zobaczenia!

  • W czwartek(18.07.2019)KATECHEZA DOROSŁYCH(dla rodziców i chrzestnych przed chrztem św.) w kościele po Mszy św.

  • PAMIĘTAJMY!!!W tym roku, jako przygotowanie do Nawiedzenia Matki Bożej w Obrazie Jasnogórskim zostaną przeprowadzone MISJE ŚWIĘTE dla wszystkich! Misjonarzem będzie sercanin, ojciec Czesław Bloch. Misje rozpoczną się 10.08.2019, a zakończą wraz z odjazdem Obrazu MB, 16.08.2019. Szczegółowy program dostępny jest w gablocie i w Internecie. Przygotujmy Bogu i Matce Najświętszej miejsce w naszych sercach i kalendarzach!

  • Wielką wdzięczność wyrażam parafianom z Bodzewka II z numerów: 10/4 i 9/1-3 za pełen poświęcenia i precyzji dyżur w sprzątaniu, dzięki któremu nie odczuwamy zakurzenia po toczących się w kościele remontach; upraszam u Boga łaski dla Waszych Rodzin; za tydzień przyjdą mieszkańcy Bodzewka spod numerów: 6/1 i 2 oraz 5/1 i 2.

  • Przypominam, że trwa zgłaszanie drużyn do udziału w PARAFIALNYM TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ, który odbędzie się w Starej Krobi w niedzielę, 04.sierpnia 2019!

  • Cały czas aż do Nawiedzenia można po Mszach świętych w bocznej kaplicy nabywać dekoracje na przyjazd Matki Bożej w obrazie jasnogórskim: EMBLEMATY, FLAGI, małe CHORĄGIEWKI oraz KIJKI do flag; zachęcam – oferujemy dobre ceny!

  • W ramach przygotowania do Nawiedzenia Matki Bożej w Obrazie Jasnogórskim, Stowarzyszenie „Zaczyn” proponuje wszystkim rodzinom obejrzenie poruszającego filmu DVD pt. „Matka 24h”.Film będzie krążył w każdej z wiosek od domu do domuod tego tygodnia. Obejrzyjmy go w gronie rodzinnym i poślijmy sąsiadom. Dodatkowo, film zostanie wyświetlony na otwartym seansie dla wszystkich w naszym kościele 20 i 21 lipca (sobota i niedziela) po każdej Mszy św. Serdecznie zachęcamy do wspólnych przeżyć – gorąco zapraszamy!

  • W minionym tygodniu w kościele zamontowano deski ścienne w kaplicy św. Barbary i kontynuowano prace przy polichromii sufitowej; toczyły się też badania dendrochronologiczne.

  • PAMIĘTAJMY!!! Od lipca 2019 rodziny organizujące pogrzeb będą musiały prosić firmy pogrzebowe o WYKOPANIE GROBU!!! (po wcześniejszej konsultacji z proboszczem i według wymaganych przez urzędy przepisów).