Ogłoszenia parafialne 14-05-2023

o 18.00 – Różaniec / MAJOWE

o 18.30 – Msza św.

od 19.15 do 20.00 – Rady Parafialne / Sołtysi / Strażacy

20.00 – wspólne modlitwy, błogosławieństwo eucharystyczne i Apel Jasnogórski.

MÓDLMY SIĘ WSZYSCY! Jeśli nie możesz ze swoją grupą – przyjdź kiedykolwiek!

•
  • Dziś 2.niedziela miesiąca (13/14.05.23) – w sobotę i niedzielę modlimy się za dobrodziejów naszej parafii i ich rodziny – Bóg zapłać za ofiary na rozwój naszej parafii! Dziś w naszej parafii jest I KOMUNIA ŚW. dlatego już o 7.30 odprawiony będzie Różaniec i nabożeństwo Majowe, a o 8.00pierwsza Msza; o godzinie 10.30 – Msza z udzieleniem I Komunii świętej; razem z tegorocznymi i zeszłorocznymi dziećmi komunijnymi przeżywać będziemy BIAŁY TYDZIEŃ.

• Nabożeństwa MAJOWE do Matki Bożej odprawiane są bezpośrednio po Mszach świętych, albo w łączności z przypisanym na dany dzień nabożeństwem stałym; Apel Jasnogórski będzie odśpiewywany w kościele na końcu sobotniej Mszy o 19.00.

• We wtorek (16.05.2023) obchodzimy święto św. Andrzeja Boboli, Kapłana, Męczennika, Patrona Polski; po Mszy św. w kościele odbędzie się KATECHEZA DLA DOROSŁYCH jako konieczne przygotowanie do udzielenia Chrztu św.; zapraszam wszystkich rodziców i chrzestnych, którzy planują chrzest w najbliższych miesiącach!

• W niedzielę za tydzień obchodzić będziemy WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE (21.05.2023) Msza św. o 11.00 zamknie BIAŁY TYDZIEŃ i uczci 1.ROCZNICĘ I KOMUNII ŚW. dzieci z zeszłego roku; po tej Mszy przejdzie PROCESJA WIELKANOCNA, a całość zakończy nabożeństwo Majowe i Błogosławieństwo Eucharystyczne! Tego dnia w Krobi będzie uroczystość z udziałem Księdza Arcybiskupa Metropolity – o 16.00 będzie Msza św., a potem poświęcenie na rynku odtworzonej figury św. Jana Nepomucena, która była zniszczona przez Niemców w czasie wojny; zachęcam do udziału w tym historycznym wydarzeniu, a cieszyłbym się, gdyby reprezentował nas poczet sztandarowy.

• UWAGA! W poniedziałek za tydzień (22.05.2023) przeżywana będzie w naszej parafii doroczna WIECZYSTA ADORACJA; wzywam wszystkich parafian do gorliwej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem od 8 rano do 20 – indywidualnie i w grupach; PROGRAM jest dostępny jako załącznik do Ogłoszeń.

• Wielką WDZIĘCZNOŚĆ kieruję do parafian z Bodzewka Drugiego, dziękując im za niezwykle wnikliwe sprzątnięcie przed I Komunią św. kościoła oraz terenu parafialnego od probostwa i kościoła aż po cmentarz; byli to mieszkańcy numerów: 12/1, 12/4, 10/1, 10/2 i 10/4 – niech Bóg Was ubogaca swymi łaskami i osłania swą Opatrznością Wasze Rodziny – serdeczne: Bóg zapłać! Następne sprzątanie podejmą parafianie z Bodzewka Drugiego z wszystkich mieszkań pod numerami: 9 i 6! (pamiętajmy, że w razie niemożności przybycia istnieje obowiązek zamiany lub zastępstwa!).

• Osobne PODZIĘKOWANIE składam rodzinom przyszłorocznych dzieci komunijnych za gruntowne porządki w kościele i terenie parafialnym oraz za skoszenie ogromnych parafialnych połaci zielonych; niewielu przybyłym rodzinom tegorocznych dzieci komunijnych dziękuję za pierwszy etap dekorowania świątyni; naszym parafiankom dziękuję za troskę o kwiaty, a kwiaciarkom za docelową piękną dekorację komunijną świątyni; dziękuję też wolontariuszom z Przedszkola „Michałek” za nasadzenia w parku oraz ekipie, która usunęła usterki przy dachach kościoła i domu w parku – Bóg zapłać!

• Od początku czerwca rozpocznie się zapis rezerwacji Mszy świętych na okres od września tego roku do końca lutego roku 2024!

• Informuję, że zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią wkrótce rozpoczniemy stopniowo likwidować na naszym cmentarzu groby opuszczone i zaniedbane.

WWW.parafia-domachowo.pl

e-mail: domachowo@archpoznan.pl Tel. 720 294 428