Ogłoszenia parafialne 13.10.2019

650 lat kościoła w Domachowie

 • DZIŚ (13.10.2019) 2.niedziela miesiąca – przeżywamy XIX DZIEŃ PAPIESKI – dzięki Parafialnemu Zespołowi Caritas możemy po Mszach nabyć KREMÓWKI papieskie, pamiętając, że równocześnie zasilamy w ten sposób akcje charytatywne; dziś po raz ostatni w tym rokuwspominamy miesięcznicę Objawień Fatimskich; w kościele składamy ofiary na inwestycje w naszej parafii, a przy wyjściu z kościoła – ofiary na Fundusz Dzieła Nowego Tysiąclecia Jana Pawła II; jak, co miesiąc o 11.00 odprawiana jest MSZA MŁODZIEŻY, po której odbywa się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.

 • W czwartek (17.10.2019) po Mszy św. w kościele odbędzie się KATECHEZA DOROSŁYCH dla rodziców i chrzestnych przed chrztem św.

 • Za tydzień (20.10.2019) przypada 3.niedziela miesiąca; jest to równocześnie ŚWIATOWA NIEDZIELA MISYJNA, która rozpoczyna Tydzień Misyjny – zbierać będziemy ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne; o 11.00 zgromadzi wszystkie dzieci naszej parafii MSZA DZIECI, po której odbędzie się spotkanie dla kandydatów do I Komunii św.

 • DZIĘKUJĘ za świetną organizację i serdeczne zaangażowanie w dyżur w sprzątaniu utrudniony przez duży opad liści, silny wiatr i skutki brudnych remontów parafianom z Ziółkowa z numerów: 15, 16, 17 i 18; upraszam Waszym rodzinom łaskawą Bożą wdzięczność! W najbliższym tygodniu przyjdą mieszkańcy Ziółkowa z numerów: 19, 20, 21 i 22.

 • Osobno składam wielkie PODZIĘKOWANIE za świeże, sezonowe kwiaty z własnych ogrodów i piękny wystrój wnętrza świątyni! Bóg zapłać!

 • W październiku razem odmawiamy w kościele RÓŻANIEC w następującym porządku: w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w łączności z Mszami (rozpoczynamy 5 minut przed Mszą św. – naprzemiennie prowadzą kolejne wioski: w poniedziałek – Domachowo; we wtorek – Rębowo; w czwartek – Krajewice; w piątek – Ziółkowo; w poniedziałek za tydzień – Bodzewko; we wtorek za tydzień – Stara Krobia), z kolei, w soboty, niedziele, środy i święta – pół godziny przed Mszami(prowadzić będzie Żywy Różaniec); MŁODZIEŻ i DZIECI zapraszam razem z panią Katechetką na nabożeństwa różańcowe w kościele w poniedziałki, wtorki i czwartki października o 17.30 – UWAGA: w tym tygodniu o 17.30 uczniowie z Koła Misyjnego będą przedstawiali różaniec misyjny omadlając jednocześnie kraje misyjne na wszystkich kontynentach i przybliżając życiorysy naukowców-misjonarzy, którzy z odwagą i mądrością nieśli Chrystusa w środek obcych kultur i religii.

 • Młodzież i dzieci po Mszach mogą pobrać naklejkę lub podpis; młodzież zachęcam do zgłaszania się (do 20.października!) do udziału w PARADISO na Świętej Górze w 2020 roku.

 • W kaplicy św. Barbary wyłożone są różne wydawnictwa – mogą być dobrym prezentem i pomocą w modlitwie – szczerze zachęcam.

 • Są jeszcze do dyspozycji dwa wolne miejsca dla dzieci w przedszkolu „Michałek”; kontakt w placówce wśród tygodnia od 7-15.

 • W środę 6 listopada – o godz.18.30 w parafii pw. Najświętszego Serca Jezusa w Śremie odbędzie się SPOTKANIE REJONOWE PARAFIALNYCH RAD DUSZPASTERSKICH; członkównaszej Parafialnej Rady Duszpasterskiej proszę, aby zaplanowali ten wyjazd i wzięli udział w tak ważnym spotkaniu.

 • Trwają zapisy rezerwacji Mszy świętych; dodatkową okazją na ten rok są również RORATY w Adwencie od poniedziałku do piątku o 17.00!

 • PAMIĘTAJMY, że w październiku wypada uaktualnić zobowiązania cmentarne i uregulować wobec parafii dzierżawy; można też składać wymienianki roczne oraz jednorazowe na listopad.

 • W minionym tygodniu zakończono renowację polichromii sufitowych w nawie głównej i kładzenie nowej podłogi na chórze; w najbliższych dniach kontynuować będą prace konserwatorzy, stolarze i ekipa naukowców.

 • Wyrażam w tym miejscu wielką wdzięczność za złożone ostatnio OFIARY SPECJALNE! Są one skrzętnie odnotowywane i pokazują stopień zaangażowania poszczególnych rodzin. Pamiętajmy, że parafia na bieżąco musi rozliczać poszczególne etapy prac renowacyjnych i remontowych.