Ogłoszenia parafialne 12-07-2020

 • Dziś 2.niedziela miesiąca (11/12.07.2020) – składam wielkie podziękowanie dobrodziejom naszej parafii – wszystkich za ich hojność polecam Bożej opiece i łaskawości!

 • W poniedziałek (13.07.2020) obchodzimy kolejną miesięcznicę Objawień Fatimskich – zapraszam na modlitwy przy figurze MB Fatimskiej!

 • W czwartek (16.07.2020) po Mszy św. odbędzie się KATECHEZA DOROSŁYCH dla rodziców i chrzestnych przed Chrztem św.

 • Za żywiołowe, niezwykle dokładne sprzątnięcie kościoła i dużego terenu od cmentarza, poprzez parking aż po probostwo i kościół wyrażam serdeczną WDZIĘCZNOŚC parafianom ze Starej Krobi z numerów: 17, 16, 15, 20 i 22! Niech Bóg Wam odpłaca szczodrością swych łask! Za tydzień dyżur w sprzątaniu podejmą kolejne rodziny ze Starej Krobi – spod numerów: 23, 23A, 24, 25 i 27.

 • Dodatkowo dziękuję za prace porządkowe przy klombie Matki Bożej oraz za systematyczną pracę przy kwiatach w kościele i na zewnątrz – polecam Was Bożej opiece i hojności – Bóg zapłać!

 • Gorąco DZIĘKUJĘ za:  ofiarę ołtarza od rodzin dzieci komunijnych w wysokości 2200 zł, która jest ofiarą specjalną na aktualne prace renowacyjne w naszym kościele oraz wszystkim, którzy włączyli się w przygotowania do I Komunii św. – pozostaną niezapomniane wspomnienia!

 • W minionym tygodniu rozpoczął się scanning 3D wybranych obiektów ruchomych wyposażenia kościoła, kontynuowały się prace konserwatorskie przy starych ścianach świątyni oraz prace stolarskie przy ścianach i w pomieszczeniach pomocniczych kościoła; w sposób szczególny jestem wdzięczny dekarzom za profesjonalne uzupełnienia w systemie odgromowym kościoła i konieczne naprawy rynien i dachu – wszystkich zawierzam Bożej opiece i łaskawości – serdeczne: Bóg zapłać!

 • Przypominam, że w tym roku, ze względu na pandemię nie odbędzie się w tradycyjnej formie Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę; pielgrzymi są proszeni o powiadomienie o tym fakcie rodziny, które miały ich gościć na trasie. Trwać za to będzie pielgrzymka duchowa wraz z internetowymi transmisjami nabożeństw i Mszy świętych, które odprawią poszczególni kierownicy grup. Z kolei, wszyscy pielgrzymi zaproszeni są na Jasną Górę 15.lipca o 12.00, by wspólnie wejść do kaplicy Matki Bożej i tam złożyć swe intencje. Osobno, harmonogram przebiegu pielgrzymki duchowej dla grupy 10 – gostyńskiej jest zamieszczony na afiszu w gablocie lub na stronie internetowej Świętej Góry.

 • Dziś do nabycia: „Przewodnik Katolicki(tym razem znajdziemy w nim m.in. artykuł na temat Biskupian!), „Mały Przewodnik Katolicki”, „Miłujcie się”, „Któż jak Bóg” i „Misyjne Drogi”.

 • Z radością informuję, że z inicjatywy rzemieślników ze wszystkich wiosek został odnowiony piękny SZTANDAR RZEMIEŚLNIKÓW, który zostanie poświęcony na osobnej Mszy św. w sierpniu, która zostanie wcześniej ogłoszona; gratuluję inicjatywy i wspaniałego efektu!

 • W Lesznie powstała nowa szkoła katolicka – Szkoła Podstawowa Towarzystwa Salezjańskiego; trwa rekrutacja kandydatów – szczegóły znajdziemy na plakacie w gablocie.

 • W Farze gostyńskiej w dniach od 20 do 25 lipca odbędzie się KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI; początek o 19.00 – zapisy bezpośrednio na spotkaniu.