Ogłoszenia parafialne 12-06-2022

• Dzisiaj 2.niedziela miesiąca (11/12.06.2022) – przeżywamy uroczystość TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ; Msze o 9.00, 11.00 i 14.00; składamy ofiary na rozwój naszej parafii oraz na KUL, WT i szkoły katolickie; o 11.00MSZA MŁODZIEŻY, a po niej – spotkanie kandydatów do bierzmowania.

• W czerwcu – 5 minut przed Mszami modlimy się do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

• Jutro (poniedziałek, 13.06.2022) wspomnienie św. Antoniego i kolejna miesięcznica Objawień Fatimskich; we wtorek (14.06.2022) wspomnienie św. Michała Kozala; w czwartek (16.06.2022) uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa; w piątek (17.06.2022) wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego.

• We wtorek (14.06.2022) o 17.00 odbędzie się próba sypania kwiatów przez dziewczynki i niesienia chorągiewek przez chłopców; na próbę procesyjną zapraszam wszystkie dziewczynki i wszystkich chłopców ze szkoły podstawowej, a tegoroczne i zeszłoroczne dzieci komunijne – obowiązkowo!

• W BOŻE CIAŁO (16.06.2022) Msze święte o 9.00, 11.30 (!) (po tej Mszy PROCESJA!) oraz ok. 13.00 Msza św. zaraz po procesji! Na czoło WIELKIEJ PROCESJI zapraszam wszystkich Biskupian, Strażaków, delegacje ze sztandarami i feretronami, Żywy i Nieustający Różaniec, ministrantów i dzieci. Zachęcam do licznego udziału parafian i gości! Pamiętajmy o przystrojeniu wszystkich domostw emblematami eucharystycznymi, obrazami i flagami!

• Przypominam tegoroczne dyżury wiosek w przygotowaniu obchody Bożego Ciała i Oktawy: obsługa procesji – Stara Krobia; 3.ołtarz w Boże Ciało – zapłocie północne Domachowa; 2 ołtarze przy kościele – Ziółkowo; proporczyki przy kościele – część Domachowa (od strony Rębowa) i Ziółkowo przystrojenie trasy od bramy kościoła do cmentarza – Jasiewo; przystrojenie terenu przy Gościńcu Biskupiańskim – Rębowo; przystrojenie Domachowa i gałązki – Mieszkańcy wioski; przystrojenie flagami i emblematami – wszyscy; baldachim i asysta – Biskupianie (w Oktawie – poszczególne wioski i na Zakończenie Oktawy – Biskupianie).

• UWAGA! Osoby, które chciałyby wziąć udział w Procesji Bożego Ciała w stroju biskupiańskimoferujemy pomoc i wypożyczenie stroju! Kontakt: Tel. 501 257 874.

• OGROMNA PROŚBA o zaangażowanie się w oprawę Procesji Zespołu „Młodzi Biskupianie” ze Starej Krobi, a także wszystkich Biskupian z Krobi i naszej okolicy – gorąco ZAPRASZAM!

• W OKTAWIE BOŻEGO CIAŁA o 19.00 MSZE BŁAGALNE WIOSEK o dobre owocowanie wysiłków rolnych i wszelkiej pracy: w piątek po Bożym Ciele – Bodzewko, w sobotę – Krajewice, w poniedziałek – Ziółkowo, we wtorek – Rębowo, w środę – Stara Krobia i w czwartek – Domachowo; na mszach składane są OFIARY BŁAGALNE, a po Mszach – PROCESJE EUCHARYSTYCZNE.

• Wyrażam serdeczną WDZIĘCZNOŚĆ za gorliwy dyżur w sprzątaniu świątyni i od kościoła po cmentarz parafianom z Domachowa z numerów 72, 71, 70, 69 i 68; upraszam Wam osłonę Opatrzności, zdrowie i błogosławieństwo Boże! W tym tygodniu przyjdą z Domachowa mieszkańcy numerów: 67, 66, 64 i 63.

• Biskupiański Zespół Folklorystyczny „Z Domachowa i Okolic” serdecznie ZAPRASZA w swoje szeregi! Chciejmy wspólnie zachować skarb biskupińskiego dziedzictwa! Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na spotkanie w Biskupiańskim Gościńcu 06 lipca 2022 o 19.00!

• Biskupiański Zespół Folklorystyczny „Z Domachowa i Okolic” przygotowuje się do uroczystości podwójnego Jubileuszu: 90.lecia powstania i 50.lecia reaktywowania Zespołu; uroczystości rozpoczną się 23.07.2022 w Domachowie Mszą świętą w kościele o 15.30, a kontynuowane będą w parku przy kościele. Zapraszamy wszystkich!

• Z całego serca DZIĘKUJĘ wszystkim, którzy przyczynili się ostatnio do bogatego wystroju kwiatowego naszej świątyni, skosili trawę na całym terenie zielonym parafii, tym którzy usunęli dekorację w kościele i dokonali kilku napraw na probostwie; niech Bóg Wam szczodrze wynagrodzi!

WWW.parafia-domachowo.pl

e-mail: domachowo@archpoznan.pl Tel. 720 294 428