Ogłoszenia parafialne 12-01-2020

650 lat kościoła w Domachowie

 • DZIŚ NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO (11/12.01.2020); tym samym kończymy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego; jak zawsze, w drugą niedzielę miesiąca zbieramy ofiary na potrzeby parafii – obecnie na renowacje w kościele; o 11.00 będzie MSZA MŁODZIEŻY, a po niej – spotkanie kandydatów do bierzmowania.

 • W liturgii rozpoczynamy okres zwykły.

 • W najbliższy czwartek (16.01.2020) po Mszy św. odbędzie się w kościele KATECHEZA DOROSŁYCH dla rodziców i chrzestnych przed chrztem.

 • W sobotę (18.01.2020) rozpoczynamy TYDZIEŃ POWSZECHNEJ MODLITWY O JEDNOŚĆ CHRZEŚCIJAN.

 • UWAGA: najbliższa MSZA DZIECI oraz spotkanie przedkomunijne będą miały miejsce w ostatnią niedzielę stycznia, tj. 26.01.2020 o 11.00.

 • Parafianom z Krajewic z numerów: 22D, 22, 21 i 34 wyrażam serdeczną WDZIĘCZNOŚĆ za gruntowne przedniedzielne porządki w kościele; upraszam Wam Bożą szczodrość łask! Za tydzień przyjdą kolejne rodziny z Krajewic – z numerów: 36, 37, 20 i 19.

 • Niezawodnemu wolontariuszowi serdecznie DZIĘKUJĘ za ofiarną naprawę drzwi do Biura Parafialnego.

 • Informuję, że w kaplicy szpitala w Gostyniu w każdą niedzielę i święto jest odprawiana „Boska Liturgia” w obrządku greckokatolickim w języku ukraińskim o godzinie 13.00! Zainteresujmy tą propozycją naszych współbraci chrześcijan ze Wschodu.

 • Przypominam, że zawsze są dostępne w czasie Komunii św. KOMUNIKANTY NISKOGLUTENOWE; wystarczy wyrazić taką potrzebę przy samej Komunii.

 • Dziś oprócz „Przewodnika Katolickiego” możemy nabyć także nowy numer „Któż jak Bóg”.

 • Trwa KOLĘDA; rozpoczyna się w zwykłe dni o 9.30, a w niedziele o 13.30 (bez obiadu!); dyżurny kierowca przyjeżdża po księdza 5 minut wcześniej; proszę też o czujne obserwowanie strony internetowej parafii, czy nie pojawi się informacja o pogrzebie – w takim przypadku kolęda rozpocznie się po pogrzebie; mogą się też zdarzyć przerwy, np. z powodu spowiedzi 1.piątkowej – liczę na wyrozumiałość i cierpliwość; wobec niedogodności terminu proszę to zgłosić i ustalić inną możliwość spotkania (w przypadku nie zgłoszenia się, w kartotece zostanie naniesiona notatka: NIE PRZYJĘTO); szczegóły podawane będą stopniowo tylko z ambony! Posiłki nie są konieczne. Przy okazji kolędy w tym roku zbierane będą OFIARY NA RENOWACJĘ KOŚCIOŁA (wszystkie ofiary zostaną szczegółowo odnotowane, a dla wielu stanie się to pierwszą okazją do wpisania do „Księgi Ofiar Specjalnych” na ten cel); UWAGA: nie składamy ofiar na Daninę (koperty na Daninę zostaną wyłożone przed Wielkim Postem w kościele!). Ponadto, nie załatwiamy na kolędzie spraw biurowych, np. intencji mszalnych, czy ofiar na utrzymanie cmentarza!

 • BÓG ZAPŁAĆ! za już złożone na kolędzie OFIARY SPECJALNE na renowację naszej świątyni – jest nadzieja, że wspólnymi siłami uniesiemy historyczne wyzwanie dla naszej parafii; modlę się za wszystkich dobrodziejów!