Ogłoszenia parafialne 10-05-2020

5.NIEDZIELA WIELKANOCNA

 • NABOŻEŃSTWA MAJOWE odprawiane są w tym roku tylko w łączności z Mszami św. w kościele!

 • Dziś (10.05.2020) – po Mszy św. o 11.00 odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci komunijnychustalimy termin I Komunii św. i będziemy mogli odebrać zamówione alby i akcesoria komunijne.

 • W środę (13.05.2020) obchodzić będziemy 103.rocznicę objawień fatimskich; z nabożeństwem majowym połączymy specjalne modlitwy przy figurze fatimskiej i zawierzymy nasze losy w czasie pandemii Sercu Jezusa i Maryi – zapraszam do żarliwej modlitwy.

 • W czwartek (14.05.2020) przeżywać będziemy święto św. Macieja Apostoła.

 • W sobotę (16.05.2020)święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, Patrona Polski; w tym dniu odbędą się święcenia diakonatu – proszę o modlitwę za nowych diakonów naszej archidiecezji.

 • BÓG ZAPŁAĆ (!) za składane OFIARY SPECJALNE i DANINĘ DIECEZJALNĄ I PARAFIALNĄ! Niech Bóg wynagrodzi dobrodziejom wszelkie dobro, ubogaca swą łaską i daje Rodzinom poczucie bezpieczeństwa pod osłoną Bożej Opatrzności!

 • BIURO PARAFIALNE do odwołania jest NIECZYNNE! Sprawy załatwiamy przez telefon: 720 294 428.

 • DZIĘKUJĘ za entuzjastyczne, solidne sprzątnięcie kościoła i jego otoczenia parafianom z Krajewic z numerów: 63, 65, 67 i 67A! Niech Bóg Was obdarza licznymi łaskami, błogosławieństwem i opatrznościową opieką w trudnym czasie pandemii! Za tydzień dyżur w sprzątaniu podejmą rodziny z Krajewic z numerów: 69, 69A, 68, 70 i 66!

 • Kilku chętnym wolontariuszom gorąco DZIĘKUJĘ za solidne i pełne poświęcenia skoszenie trawy na całym terenie wokół kościoła i probostwa, w parku i na skarpie pod kościołem! Otaczam Was wdzięczną modlitwą wstawienniczą o opiekę Bożą dla Waszych Rodzin!

 • Jestem ogromnie WDZIĘCZNY i podbudowany dowiedziawszy się o oddolnej inicjatywie i zaangażowaniu w wioskach naszej parafii w celu odnowienia starych sztandarów parafialnych; już teraz, w imieniu parafii DZIĘKUJĘ za szczytny pomysł i żywiołowe organizowanie się!

 • Zachęcam do nabycia NOWEGO „Przewodnika Katolickiego” i „Któż jak Bóg”.

 • Skończyły się prace archeologiczne wewnątrz i na zewnątrz naszego kościoła; jeszcze raz wolontariuszom i wioskom naszej parafii wyrażam wielką wdzięczność za gest materialny i pomoc w obsłudze pobytu ekipy badaczy; w tym tygodniu będą kontynuowane prace stolarskie, dokonane będą pewne działania przy elektryce, montaż ambony i rozpoczną się badania specjalistyczne przygotowujące do renowacji starych ścian kościoła!

 • PRZYPOMINAM, że w następstwie przepisów bezpieczeństwa publicznego do odwołania OBOWIĄZUJE WSZYSTKICH ZAKRYWANIE UST I NOSA w kościele i w jego otoczeniu oraz ZACHOWANIE WYMAGANEJ ODLEGŁOŚCI – bardzo proszę o przestrzeganie obowiązujących obecnie zasad ogólnych! W Liturgii w naszym kościele może uczestniczyć jednorazowo 30 osób(wyjątkowo, w pogrzebie – 50 osób)! Aktualnie (ze względu na toczące się prace w kościele) Msze św. są odprawiane w bocznej kaplicywchodzimy bocznym wejściem! Dla tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach została udzielona DYSPENSA od udziału w Mszy św. (a zatem, w tym czasie bez grzechu – zamiast w kościele, można uczestniczyć w Mszy św. duchowo przez liczne transmisje w telewizji, radio i w Internecie); zachęcam do wystawienia w oknie obrazu Matki Bożej, wywieszenia flagi maryjnej i modlitwy rodzinnej na Koronce do Miłosierdzia Bożego w intencji ustania pandemii; o 20.30 łączę się duchowo z całą parafią w modlitwie różańcowej w intencji uchronienia nas od pandemii koronawirusa, w intencji ofiar i opiekujących się chorymi i starszymi oraz o głębokie nawrócenie dla wszystkich; na każdej Mszy św. w tych intencjach odmawiamy Akt poświęcenia Sercu Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi oraz śpiewamySuplikacje; przypominam, że kościół w dużej części dnia jest dostępny do indywidualnego nawiedzenia. Ksiądz Arcybiskup przypomina, że wobec przeszkód do przystąpienia do Komunii św. można ją przyjąć duchowo poprzez głębokie pragnienie serca, a w odniesieniu do sakramentu pojednania, istnieje możliwość uzyskania odpuszczenia grzechów poprzez wzbudzenie doskonałego żalu za grzechy po dokonanym wcześniej rachunku sumienia oraz postanowienie sakramentalnego ich wyznania przy najbliższej sposobności!

 • Wszystko wskazuje na to, że w tym roku nastąpi ograniczenie formy Procesji Bożego Ciała i Procesji w Oktawie do symbolicznego minimum i to tylko przy dwóch ołtarzach przy kościele – przy zachowaniu wszystkich innych obowiązujących przepisów bezpieczeństwa (wyznaczonych do obsługi i budowania ołtarzy proszę o zgłoszenie się w celu omówienia szczegółów); w tym rokuzawieszamy także Festyn Parafialny w lipcu.