Ogłoszenia parafialne 09-06-2019

 • Dzisiaj 2.niedzielę miesiąca(09.06.2019)– o 9.00jest MSZA MŁODZIEŻY! Przeżywamy ZIELONE ŚWIĘTA, tzn. ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO! Po Mszy św. o 11.00 przejdzie PROCESJA WIELKANOCNA; dziś o 15.00 w katedrze będzie udzielona sakra biskupia biskupowi Szymonowi Stułkowskiemu; swój odpust przeżywa parafia Ducha Świętego w Gostyniu i rozpoczyna tygodniowe świętowanie sanktuarium na Świętej Górze (szczegółowy program – w gablocie);jak co roku, przed kościołem zbieramy ofiary na KUL, WT i szkoły katolickie; ofiary z kościoła są dzisiaj przeznaczone na inwestycje w naszej parafii– Bóg zapłać!

 • Jutro(poniedziałek, 10.06.2019)przeżywać będziemy drugi dzień Zielonych Świątświęto NMP MATKI KOŚCIOŁA;Msze święte – o 10.00 i 18.30; w liturgii rozpoczynamy okres zwykły.

 • W całym czerwcunabożeństwa czerwcowe do NSPJ odprawiane są w kościele 10 minut przed każdą Mszą św.!

 • W czwartek(13.06.2019)– przeżywać będziemy święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana; modlić się będziemy o powołania.

 • W sobotę(15.06.2019)w Strzelcach Wielkich o 10.00 odbędzie się Kongregacja Dekanalna– zaproszeni są na Mszę wszyscy wierni naszego dekanatu; w związku z tym BIURO parafialne będzie NIECZYNNE! Na Mszach spotkamy się z klerykiem z Seminarium poznańskiego; będzie można złożyć ofiary wspomagające seminarium i formację przyszłych księży.

 • W 3.niedzielę miesiąca(16.06.2019)– o 11.00będzie MSZA DZIECI! Przeżywać będziemy uroczystość NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCYOdwiedzi nas kleryk ASD, który podzieli się świadectwem swego powołania, a po Mszach św.zbierze ofiary serca na utrzymanie seminarium i formację alumnów.

 • Przypominam, że w tym miesiącu KATECHEZA DOROSŁYCH wyjątkowo odbędzie się w czwarty czwartek miesiąca, 27.06.2019 nietypowo o 18.00!

 • Serdecznie DZIĘKUJĘ za złożone ostatnio ofiary specjalne na remont kościoła i spływające jeszcze daniny: Bóg zapłać!

 • Wyrażam wdzięczność za sprawny i efektywny dyżur w sprzątaniu, za czystość w świątyni i jej otoczeniu mieszkańcom Rębowa z numerów: 8, 7, 6 i 5; upraszam Wam u Boga potrzebne łaski i błogosławieństwo dla Waszych Rodzin! Za tydzień przyjdą sprzątać ostatni parafianie z Rębowa spod numerów: 4, 2, 1, 22 i 52, a za dwa tygodniedyżur podejmą parafianie z Bodzewka Drugiegood ostatniego numeru.

 • Przypominam, że trwa rezerwacja Mszy świętych na nowy okres kalendarzowy; proszę to czynić po Mszach świętych i w trakcie otwarcia Biura Parafialnego!

 • W tym roku PARAFIALNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ odbędzie się w Starej Krobi w niedzielę, 04.sierpnia 2019! Już teraz można zgłaszać do Organizatorów drużyny w różnych kategoriach wiekowych i w międzyczasie – ĆWICZYĆ!

 • UWAGA! Można jeszcze po Mszach świętych w bocznej kaplicy nabywać dekoracje na przyjazd Matki Bożej w obrazie jasnogórskim: EMBLEMATY, FLAGI, małe CHORĄGIEWKI oraz KIJKI do flag; zachęcam – oferujemy dobre ceny!

BOŻE CIAŁO 2019

 • PRÓBA sypania kwiatków dla dziewczynek i marszu z chorągiewkami dla chłopcówwe wtorek(18.06.2019) o 17.45!

 • WBOŻE CIAŁO(20.06.2019) Msze świętebędą odprawione o 8.00, 11.00 i 13.00; po Mszy św. o 11.00 wyruszy uroczysta PROCESJA przez Domachowo; budowaniem pierwszego, drugiego i czwartego ołtarza na trasie w wiosce zajmą się wierni tradycji Domachowianie; zbudowaniem trzeciego ołtarza – tym razem Zapłocie Północne Domachowa; jak, co roku przystrojeniem terenu od cmentarza po bramę kościoła zajmie się Jasiewo, a przystrojeniem terenu przy Gościńcu Biskupiańskim – Rębowo; UWAGA! Od tego roku troskę o przystrojenie terenu wokół samego kościoła podejmą: Stara Krobia (wioska), Bodzewko, Ziółkowo, Krajewice i wolni od przygotowywania trasy Bożego Ciała mieszkańcy Domachowa (sposób współpracy proszę ustalić między wioskami); liczę, jak dotąd, na przystrojenie Domachowa zielonymi gałązkami; w tym roku zbudowanie dwóch ołtarzy przy kościele na zakończenie Oktawy i uroczystość NSPJ przypada na Starą Krobię, a obsługa procesji na Rębowo (+ Biskupianie w Boże Ciało); o liczny udział w Procesji centralnej proszę wszystkich Biskupian i Strażaków wraz z Adeptami, Żywy Różaniec, wszystkie dzieci i młodzież – niech to będzie nasza powszechna radość z tego, że mamy pośród siebie prawdziwego, żyjącego Chrystusa; oflagujmy i udekorujmy nasze domostwa!

 • W Oktawie Bożego Ciała, jak co roku o 19.00 odprawiane będą MSZE BŁAGALNE o dobre plony i owocowanie wszelkiej pracy parafian z poszczególnych wiosek(w piątek – Stara Krobia, w sobotę – Krajewice, w poniedziałek – Ziółkowo, we wtorek – Rębowo, w środę – Bodzewko i w czwartek – Domachowo); obsługą procesji w czasie Oktawy (włącznie z asystą na zamknięcie Oktawy)i w uroczystość NSPJ w całości zajmie się Rębowo; po procesji w uroczystość Serca Jezusowego dzieci sypiące kwiatki i niosące chorągiewki zostaną obdarowane słodkimi upominkami.