Ogłoszenia parafialne 07-10-2018

Rok  św. Stanisława  Kostki / 100 Dni Abstynencji na 100 lecie Niepodległości Polski

450 lat KOŚCIOŁA w Domachowie

BIBLIA PAUPERUM  DOMACHOVENSIS – sensacyjne ODKRYCIE starej polichromii!

 

 • Dzisiaj niedziela miesiąca(07.10.2018)pół godziny przed Mszami –Wystawienie Najświętszego Sakramentu, możliwość adoracji i wspólnej modlitwy– gorąco zapraszam! Pół godziny przed każdą Mszą św. – wystawienie Najświętszego Sakramentu. O 9.00 – Msza św. w intencji członków Żywego Różańca i ich Rodzinoraz poświęcenie nowej chorągwiufundowanej przez wspólnotę parafialną Żywego Różańca!
 • U W A G A ! W miesiącu październiku RÓŻANIECbędzie odmawiany: w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek w łączności z Mszami(rozpoczynamy5 minut przed Mszą św. – naprzemiennie prowadzą kolejne wioski), z kolei w soboty, niedziele, środy i święta – pół godziny przed Mszami(prowadzić będzie Żywy Różaniec); młodzież i dziecizapraszam razem z panią Katechetką na nabożeństwa różańcowe w kościele w poniedziałki, wtorki i czwartki października o 17.30! W najbliższy poniedziałek na Mszy św. wieczornej różaniec prowadzić będą Krajewice; we wtorek – Ziółkowo; w czwartek – Domachowo; w piątek – Bodzewko; za tydzień w poniedziałek (15.10) – Stara Krobia i we wtorek (16.10) – Rębowo.
 • W najbliższą sobotę(13.10.2018)przypada kolejna miesięcznica Objawień fatimskichprocesja z figurą MBi specjalne modlitwy odprawimy na Mszy św. o 19.00; przynosimy świece
 • W 2.niedzielę miesiąca(14.10.2018)– zbierać będziemy ofiary na renowację naszego kościoła; o 9.00MSZA MŁODZIEŻY! Obchodzić będziemy XVIII DZIEŃ PAPIESKI; i przed kościołem będzie można złożyć datki na fundusz Dzieła Nowego Tysiąclecia; na okazję 40.lecia wyboru Polaka na Papieża Parafialny Zespół Caritas rozprowadzać będzieKREMÓWKI PAPIESKIEw sobotę, 10; w niedzielę, 14.10 i we wtorek, 16.10.2018 – w samą rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową!
 • Katecheza dorosłychdla rodziców i chrzestnych przed chrztem św. odbędzie się w czwartek, 18.10.2018 r. po Mszy św. w kościele.
 • Za wzorowy, podjęty z radością dyżur w sprzątaniu DZIĘKUJĘ parafianom ze Starej Krobiz numerów: 76A, 76B, 77, 78 i 78A. Bóg zapłać! Polecam Was Bożej hojności i Opatrzności! W tym tygodniudyżur w sprzątaniu podejmą mieszkańcy Starej Krobi z numerów: 79, 79A, 80, 81 i 81A. Można się zamieniać między sobą, ale nie będzie zmiany w ogłaszaniu numerów.
 • Kieruję szczególne PODZIĘKOWANIE dla wszystkich, którzy włączyli się w przygotowanie i przebieg Odpustu św. Michała Archanioła: Bodzewkom za tegoroczny trud obstawy procesji; biskupianom za niepowtarzalny klimat uroczystości; dzieciom za sypanie kwiatów i niesienie chorągiewek; osobno dziękuję: ministrantom, scholi, p.Organistce i p.Kościelnemu.
 • Bóg zapłać! za złożone OFIARY SPECJALNEna renowację kościoła.
 • Kończą się koncerty Festiwalu Muzyki Oratoryjnej Sacromontana na Świętej Górze– szczegóły znajdziemy na plakatach.
 • Zachęcam do zainteresowania się nowym numerem „MIŁUJCIE SIĘ.
 • PRZYPOMINAM, że listopada wyruszy parafialna PIELGRZYMKA na Jasną Góręw Częstochowie; lista jest wyłożona w zakrystii; nie ma obowiązku ubezpieczenia, dlatego wpisując dokładne dane automatycznie wyrażamy zgodę na ich przekazanie Towarzystwu Ubezpieczeniowemu. Proszę o rychłe zapisywanie się.
 • W ostatnich dniach powstała NOWA STRONA INTERNETOWA naszej parafii; jesteśmy na etapie jej tworzenia, więc przepraszamy za ewentualne utrudnienia; łatwo można też przejść na dawną – archiwalna Stronę; w nowej technologii obecna Strona z łatwością dopasowuje się do formatu wszystkich ekranów, np. smartfonów; prosimy o kierowanie wszelkich uwag i podpowiedzi, abyśmy mogli doskonalić ten środek komunikacji.
 • U W A G A !!!
 • Niedawno w prezbiteriumnaszego kościoła dokonano odkrycia starych malowideł mieszczących się na konstrukcji pierwotnej kościoła(!!!); ODKRYCIE ma charakter unikalny oraz relatywnie dobry stan zachowania i integralność dzieła! W najbliższych dniach prace przy odnalezionym zabytku będą kontynuowane.