Ogłoszenia parafialne 07-06-2020

Uroczystość NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

 • NABOŻEŃSTWA CZERWCOWE (do Najświętszego Serca Pana Jezusa) odprawiane są w łączności z Mszami św.

 • Dziś (07.06.2020) przeżywamy uroczystość Najświętszej Trójcy – trwamy w okresie zwykłym Liturgii; jest to 1.niedziela miesiąca, a zatem pół godziny przed Mszami modlimy się przed wystawionym Najświętszym Sakramentem; po Mszy św. o 11.00 odbędzie się spotkanie dla rodziców i dzieci przed I Komunią św.

 • UWAGA: w czwartek (11.06.2020) BOŻE CIAŁO – wyjątkowo w roku pandemii po Mszach Świętych o 9.00, 11.00 i 13.00 odprawimy PROCESJE EUCHARYSTYCZNE wokół kościoła; główna procesja zostanie odprawiona po Mszy o 11 z udziałem orkiestry Majera z Gostynia i tradycyjnie Biskupian; nie będzie w tym roku sypania kwiatków, ale w to miejsce zostanie usypana opaska kwiatów wokół kościoła, stąd wielka prośba do wszystkich o przyniesienie kwiatów i gałązek zielonych w środę po Mszy św. oraz o pomoc w aranżacji zieleni na trasie procesyjnej; Rębowo proszę o przygotowanie ołtarzy przy kościele, a Domachowo i Starą Krobię o zawieszenie dekoracji wokół kościoła; Żywy i Nieustający Różaniec proszony jest o niesienie świec, a chętni uczestnicy Liturgii o niesienie sztandarów i feretronów; domy przystrajamy flagami i emblematami eucharystycznymi.

 • Codziennie w OKTAWIE (z wyjątkiem niedzieli) o 19.00 odprawiane będą MSZE BŁAGALNE ZA WIOSKI – o dobre plony i owocowanie wszelkiej pracy – żarliwość naszych modlitw wyrażą OFIARY BŁAGALNE; po Mszach wyruszymy z procesjami, które obsadzą wyznaczone na dany dzień wioski; w tym roku w piątek (12.06.20202) modlić się będziemy za Krajewice; w sobotę (13.06.20202) – za Bodzewko; w poniedziałek (15.06.20202) – za Ziółkowo; we wtorek (16.06.20202) – za Rębowo; w środę (17.06.20202) – za Starą Krobię i na zakończenie Oktawy, w czwartek (18.06.20202) – za Domachowo – w dniu tym tradycyjnie na zostaną poświęcone wianki świeżych kwiatów i zbóż.

 • W sobotę (13.06.2020) przypada kolejna miesięcznica Objawień Fatimskich – po Mszach św. będziemy się modlić w duchu Fatimy.

 • Za tydzień (14.06.2020) przypada 2.niedziela miesiącawspierać będziemy materialnie inwestycje naszej parafii; o 11.00 będzie odprawiona MSZA MŁODZIEŻYzapraszam wszystkich młodych; po Mszy św. – PROCESJA eucharystyczna i spotkanie dla kandydatów do bierzmowania; po Mszach przed kościołem będzie można złożyć dodatkową ofiarę na KUL, WT i szkoły katolickie.

 • W piątek po Oktawie obchodzić będziemy UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA (18.06.20202) – Msze św. o 10.00 i 19.00 – z procesją i zawierzeniem Parafii Sercu Jezusa i Maryi.

 • U W A G A ! Ustalono z rodzicami, że I Komunia św. odbędzie się w naszej parafii 05.07.2020 o 10.30; ranna Msza św. zostanie odprawiona o 8.30. WAŻNE: rodziny dzieci mających przyjąć I Komunię św. w 2021 w dniach poprzedzających tegoroczną uroczystość komunijną dokonają generalnego gruntownego sprzątnięcia świątyni i całego jej otoczenia oraz wpiszą dzieci na listę kandydatów.

 • 1.SPOWIEDŹ przed tegoroczną Komunią św. odbędzie się w sobotę, 20.06.2020 – dziewczynki od 9.00, a chłopcy od 9.30.

 • BÓG ZAPŁAĆ (!) za składane ofiary na DANINĘ DIECEZJALNĄ i PARAFIALNĄ oraz ofiary SPECJALNE na renowację kościoła! Niech dobrodziejom Bóg odpłaca swą łaską, błogosławieństwem i nieustającą opieką!

 • Za gorliwe sprzątnięcie kościoła i dojść z parkingiem gorąco DZIĘKUJĘ parafianom z Krajewic z numerów: 1, 3, 5 i 5A! Cieszcie się osłoną Bożej Opatrzności i bogactwem Bożych łask! Za tydzień dyżur w sprzątaniu rozpocznie Stara Krobia – tym razem rodziny spod numerów: 6, 7, 8, 9 i 10. Kieruję specjalne PODZIĘKOWANIE wolontariuszowi, który skosił trawę na skarpie kościoła!

 • Cieszymy się zainstalowaniem konfesjonałów na nowym miejscu, osadzeniem odnowionego ołtarza św. Barbary i kontynuacją prac stolarskich. Kolejne dni przyniosą następne niespodzianki we wnętrzu świątyni.

 • Zachęcam do nabycia NOWEGO „Przewodnika Katolickiego” oraz zamówionych Modlitewników; jest też „Mały Przewodnik Katolicki” dla dzieci oraz „Misyjne Drogi”.

 • Jak wiemy, nie ma już ograniczeń w liczbie uczestników Liturgii w kościele; jednakże, ze względu na niemożność zachowania wymaganego dystansu wewnątrz świątyni – obowiązuje nas w czasie nabożeństw nakładanie maseczek na nos i usta! Ksiądz Arcybiskup z naciskiem zachęca wiernych do udziału w Mszach Świętych i korzystania z Sakramentu Pokuty. DYSPENSA od uczestnictwa w obowiązkowych nabożeństwach obejmuje już teraz tylko osoby w podeszłym wieku, kobiety w stanie błogosławionym, osoby z objawami infekcji oraz osoby odczuwające obsesyjną obawę przed zarażeniem. Został przedłużony czas Komunii wielkanocnej do Święta Podwyższenia Krzyża Świętego, tj. do 14 września 2020 roku. Do Uroczystości Bożego Ciała, tj. do 11.czerwca kontynuowana będzie modlitwa różańcowa o 20.30 – odprawiajmy ją w rodzinach lub w kościele, gdzie kończyć ją będziemy Apelem Jasnogórskim – zapraszam wszystkich chętnych; chętnych proszę o spisanie swojego doświadczenia wiary z okresu pandemii i złożenie go u Proboszcza. (Dekret dotyczący duszpasterstwa po zniesieniu limitów uczestników liturgii znajdziemy w gablocie i w Internecie).