Ogłoszenia parafialne 05-05-2019

TYDZIEŃ BIBLIJNY

 • Dzisiaj(05.05.2019)NIEDZIELA BIBLIJNAi jednocześnie Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego; rozpoczyna się TYDZIEŃ BIBLIJNY; czytajmy Słowo Boga skierowane do nas! Jak zawsze w 1.niedzielę miesiąca pół godziny przed Mszami jest wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość adoracji; po Mszy św. o 11.00 – PROCESJA WIELKANOCNA.

 • W całym maju – na maryjne nabożeństwa majowe zapraszam 10 minut przed każdą Mszą św., a na Apel Jasnogórskiprzy figurze – w soboty maja o 21.00!

 • JUTRO(06.05.2019)przeżywać będziemy święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba; jest to 1.poniedziałek miesiąca – po Mszy św. pomodlimy się za misje i misjonarzy.

 • W środę(08.05.2019)obchodzić będziemy uroczystość św. Stanisława, Biskupa Męczennika i Głównego Patrona Polski i naszej Archidiecezji; tego dnia od 12.00 rozpocznie się generalne sprzątanie kościoła i otoczenia przed I Komunią św.– przyjdą rodziny przyszłorocznych dzieci komunijnych; przy tej okazji utworzona będzie lista dzieci komunijnych na 2020 rok.

 • W czwartek(09.05.2019)WYJĄTKOWO Koronka do Miłosierdzia Bożego i Nabożeństwo Majowerozpoczną się o godzinie 18.00!

 • W piątek(10.05.2019)od 15.00 rodzice tegorocznych dzieci komunijnych będą dekorować kościół; o 16.00 dzieci przystąpią do drugiej spowiedzi przed I Komunią św.

 • Za tydzień(05.05.2019)Światowy Dzień Modlitw o Powołania– będzie okazja złożyć ofiary na kształcenie kleryków; jest to 2.niedziela miesiąca, a więc ofiary z Mszy świętych przeznaczone zostaną na inwestycje w naszej parafii; w tym dniu zostanie udzielona dzieciom I KOMUNIA ŚWIĘTA, stąd zmieniony będzie program niedzieli: o godzinie 8.00 zostanie odprawiona Msza św. i PROCESJA WIELKANOCNA, a o10.30 MSZA KOMUNIJNA z Nabożeństwem Majowym, a następnie – seria zdjęć komunijnych w kościele i w plenerze.

 • Po przyszłej niedzieli(od 13.05.2019)przeżywać będziemy z dziećmi komunijnymi BIAŁY TYDZIEŃ.

 • W sobotę(18.05.2019)wyruszamy z pielgrzymką do Poznania – na powitanie w naszej archidiecezji Matki Bożej w Obrazie Częstochowskim;można się jeszcze zapisywać; wyjazd ok. 9.15, a powrót wieczorem

 • UWAGA:W niedzielę za dwa tygodnie(19.05.2019)na Mszy św. o 11.00 przeżywane będzie z dziećmi zamknięcie Białego Tygodnia i 1.rocznica I Komunii św. dzieci starszych! (zadbajmy, aby wszystkie dzieci mogły uczestniczyć w tej uroczystości i wziąć udział w Procesji)!
 • Perfekcyjnie sprzątnęli kościół, dojścia, parking oraz teren przy kościele i probostwie parafianie z Rębowa spod numerów: 33, 32, 27G i 28; serdecznie dziękując za wzorowy porządek i świeży zapach w świątyni upraszać Wam będę w modlitwie Bożą osłonę i potrzebne Waszym Rodzinom łaski: Bóg zapłać! Za tydzień przyjdą sprzątać parafianie z Rębowa spod numerów: 29, 30, 26 i 26A.

 • 28.majaod 10.00 do 11.00 w NZOZ KROB-MED w Krobi na ul. Powstańców Wlkp. 95 odbędzie się bezpłatne BADANIE WZROKU z możliwością dobrania szkieł i zakupu oprawek; rejestracja telefoniczna; szczegóły znajdziemy na plakacie w gablocie.

 • Dziś do nabycia: „Miłujcie się”, „Misyjne Drogi” i „Przewodnik Katolicki– NOWE NUMERY!