Ogłoszenia parafialne 05-01-2020

OKRES BOŻEGO NARODZENIA

650 lat kościoła w Domachowie

  • DZIŚ 1.NIEDZIELA MIESIĄCA i ROKU (04/05.01.2020) – pół godziny przed każdą Mszą św. – wystawienie Najświętszego Sakramentu; Parafialny Zespół Caritas dziś i jutro rozprowadza pakieciki z kredą, kadzidłem i mirrą; proszę przyjąć ulotkę informującą o dziełach Caritas.

  • JUTRO (poniedziałek, 06.01.2020) OBJAWIENIE PAŃSKIE czyli TRZECH KRÓLI; będą zbierane ofiary na Krajowy Fundusz Misyjny; Msze św. zostaną odprawione o 9.00, 11.00 i 14.00! Na Mszach święcone będą pakieciki z mirrą, kadzidłem i kredą; niech żarzone wzbudzą woń dla Pana w naszych domach; UWAGA: po Mszy św. o 11.00 (czyli około 12.00) rozpocznie się doroczne KOLĘDOWE MUZYKOWANIE przy Żłóbku; zachęcam do włączania się wszystkich, a szczególnie młodzież i dzieci; mile widziane występy solowe i grupowe w śpiewie oraz na instrumentach – podzielmy się świąteczną radością!

  • Za tydzień obchodzona będzie NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO (11/12.01.2020); tym samym zakończymy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego; jak zawsze, w drugą niedzielę miesiąca zbierać będziemy ofiary na potrzeby parafii – obecnie na renowacje w kościele; o 11.00 będzie MSZA MŁODZIEŻY, a po niej – spotkanie kandydatów do bierzmowania.

  • Parafianom z Krajewic z numerów: 24, 31, 32 i 33; składam wielkie PODZIĘKOWANIE za solidarne, świetnie zorganizowane i dokładne sprzątnięcie świątyni i przygotowanie jej na niedzielną celebrę; niech Bóg przepełni Wasze domy ciepłem swej obecności i ogromem łask! Za tydzieńprzyjdą kolejne rodziny z Krajewic – z numerów: 22D, 22, 21 i 34.

  • Informuję, że w kaplicy szpitala w Gostyniu w każdą niedzielę i święto jest odprawiana „Boska Liturgia” w obrządku greckokatolickim w języku ukraińskim o godzinie 13.00! Zainteresujmy tą propozycją naszych współbraci chrześcijan ze Wschodu.

  • Przypominam, że zawsze są dostępne w czasie Komunii św. KOMUNIKANTY NISKOGLUTENOWE; wystarczy wyrazić taką potrzebę przy samej Komunii.

  • Trwa KOLĘDA; rozpoczyna się w zwykłe dni o 9.30, a w niedziele o 13.30 (bez obiadu!); dyżurny kierowca przyjeżdża po księdza 5 minut wcześniej; proszę też o czujne obserwowanie strony internetowej parafii, czy nie pojawi się informacja o pogrzebie – w takim przypadku kolęda rozpocznie się po pogrzebie; mogą się też zdarzyć przerwy, np. z powodu spowiedzi 1.piątkowej – liczę na wyrozumiałość i cierpliwość; wobec niedogodności terminu proszę to zgłosić i ustalić inną możliwość spotkania (w przypadku nie zgłoszenia się, w kartotece zostanie naniesiona notatka: NIE PRZYJĘTO); szczegóły podawane będą stopniowo tylko z ambony! Posiłki nie są konieczne. Przy okazji kolędy w tym roku zbierane będą OFIARY NA RENOWACJĘ KOŚCIOŁA (wszystkie ofiary zostaną szczegółowo odnotowane, a dla wielu stanie się to pierwszą okazją do wpisania do „Księgi Ofiar Specjalnych” na ten cel); UWAGA: nie składamy ofiar na Daninę (koperty na Daninę zostaną wyłożone przed Wielkim Postem w kościele!). Ponadto, nie załatwiamy na kolędzie spraw biurowych, np. intencji mszalnych, czy ofiar na utrzymanie cmentarza!