Ogłoszenia parafialne 01-08-2021

• DZIŚ (31.07 i 1.08.2021) po Mszach będzie można złożyć ofiary wyrażające naszą pomoc dla poszkodowanych w powodziach i nawałnicach w Europie; jest to 1.niedziela miesiąca, a zatem o 8.30 i 10.30 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu; o 11.00 będzie odprawiona Msza św. w intencji Żywego i Nieustającego Różańca.

• W 1.poniedziałek miesiąca (02.08.2021) modlić będziemy za misje i misjonarzy.

• W 1.czwartek miesiąca (05.08.2021) modlić będziemy przed Najświętszym Sakramentem o powołania.

• W 1.piątek miesiąca (06.08.2021) obchodzić będziemy święto Przemienienia Pańskiego; od 16.00 – SPOWIEDŹ 1.piątkowa dla wszystkich; o 16.50 i 17.20 – nabożeństwo z Komunią św. 1.piątkową; po Mszy wieczornej – nabożeństwo 1.piątkowe przed Najświętszym Sakramentem.

• W 1.sobotę miesiąca (07.08.2021) o 18.00 – Nabożeństwo 1.sobotnie do Niepokalanego serca NMP przed Najświętszym Sakramentem.

• Za tydzień (7/8.08.2021)2.niedziela miesiąca; złożymy ofiary na rozwój parafii i modlić się będziemy za darczyńców.

• Składam serdeczne PODZIĘKOWANIE za wielkie poświęcenie w ramach dyżuru parafianom z Bodzewka I z numerów: 4, 6, 8 i 15; świeżości nabrał kościół i duży teren od kościoła po cmentarz, nie omijając wjazdu do probostwa i parkingu wraz z usunięciem leżącego konara. Niech Waszym Rodzinom Bóg błogosławi i udziela wszelkich łask! Za tydzień dyżur podejmą z Bodzewka Pierwszego parafianie z numerów: 12, 13 i 13B oraz z Ziółkowa nr 37 i 36.

• Gorąco DZIĘKUJĘ też Paniom aranżującym wystrój kwiatowy w kościele – za piękne kwiaty i poświęcenie tej posłudze wiele czasu!

• Przypominam o Powszechnym Spisie Ludności; szczegóły znajdziemy w gablocie i na WWW.spis.gov.pl

• SZUKAJMY na stoisku CZASOPISM KATOLICKICH! Znajdziemy także książeczkę: „5 minut z Bogiem. Modlitwy na każdy dzień sierpnia”!

• W MINIONYM TYGODNIU: – odbyła się ważna Komisja konserwatorska, która po wyjaśniającym wykładzie odebrała wykonanie złożonych badań przy Domachowskiej Piecie, zaakceptowała wydruk 3D Piety dla wykonania kopii rzeźby, wysłuchała prezentacji porównawczej Piety w odniesieniu do innych rzeźb w kontekście wiedzy o średniowiecznych warsztatach rzeźbiarskich, zaakceptowała wybrane spośród zaproponowanych przez konserwatorów propozycje komputerowe i na kartonach wyznaczające kierunek konserwacji estetycznej wnętrza świątyni; Komisja zaakceptowała pana magistra Adama Chudego na głównego konstruktora kościoła w Domachowie, konserwatora i historyka konstrukcji oraz na nadzór konserwatorski wszystkich toczących się przy kościele prac,

w podwórzu za probostwem grupa wolontariuszy zakopała dużą część kanałów z przewodami elektrycznymi.

WSZYSTKIM ZA WSZELKIE ZAANGAŻOWANIE W ŻYCIE PARAFII – GORĄCE: BÓG ZAPŁAĆ!!

WWW.parafia-domachowo.pl

Tel. 720 294 428 lub 732 432 405