goście na stronie

Rok  św. Stanisława  Kostki / 100.lecie niepodległości Polski

450 lat KOŚCIOŁA w Domachowie

100 DNI ABSTYNENCJI NA 100 LECIE NIEPODLEGŁOŚCI

• Dzisiaj 1.niedziela miesiąca (02.09.2018);pół godziny przed Mszami –Wystawienie Najświętszego Sakramentu, możliwość adoracji i wspólnej modlitwy!
  • JUTRO (poniedziałek, 03.09.2018)o 8.00 –Msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego; w tym dniu wspominamy św. Grzegorza Wielkiego, papieża i Doktora Kościoła; jest to 1.poniedziałek miesiąca, więc po Mszy św. wieczornej odprawimy nabożeństwo za misje i misjonarzy.
  • W 1.czwartek miesiąca (06.09.2018)modlić się będziemy o powołania!
  • W 1.piątek miesiąca (07.09.2018)od 8.00 będzieOBCHÓD CHORYCHi od 16.00 – SPOWIEDŹ; o 17.15 – nabożeństwoz Komunią św. pierwszo piątkową, a po Mszyśw. wieczornej – nabożeństwo z błogosławieństwem eucharystycznym.
  • W sobotę (08.09.2018)obchodzić będziemy święto Narodzenia NMP; po mszach o 17.00 i 19.00 będzie obrzęd błogosławienia ziarna siewnego i wszelkich nasion.
  • W 2.niedzielę miesiąca (09.09.2018)zbierać będziemy ofiary na renowację naszego kościoła; rozpocznie się TYDZIEŃ WYCHOWANIA i Kwartalne Dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców; o 9.00 – MSZA MŁODZIEŻY– gorąco wszystkich młodych zapraszam! UWAGA: w Domachowie odbędzie się VIII FESTIWAL TRADYCJI i FOLKLORUMsza św. na otwarcie Festiwaluz udziałem zespołów ludowych i oprawą biskupiańską o 13.30(!) – zapraszam wszystkich, kto tylko może przybyć, bo za każdym razem jest to wydarzenie niepowtarzalne! Szczegółowy program Festiwalujest dostępny na plakatach, w Internecie i w gablocie parafialnej.
  • 24.listopada wyruszy parafialna pielgrzymka na Jasną Góręw Częstochowie; lista jest wyłożona w zakrystii; nie ma obowiązku ubezpieczenia, dlatego wpisując dokładne dane automatycznie wyrażamy zgodę na ich przekazanie Towarzystwu Ubezpieczeniowemu.
  • Parafianom ze Starej Krobiz numerów: 43, 45, 46, 47 i 48wyrażam serdeczne PODZIĘKOWANIEza pełen poświęcenia dyżur w sprzątaniu świątyni i przygotowanie jej po kolejnym tygodniu prac konserwatorskich do niedzielnej Liturgii, a także za uporządkowanie dużego terenu parafialnego wraz z usunięciem liści! Bóg zapłać! Niech Bóg ubogaca Was swoją łaską i osłania swą Opatrznością! Za tydzieńprzyjdą parafianie ze Starej Krobi spod numerów: 49, 50, 51, 52 i 53. Przypominam, że ZAMIANY załatwiamy we własnym zakresie, jednak bez zmiany numerów- można się skonsultować z Proboszczem.
  • W gablocieznajdziemy szczegółowy program kilkudniowego odpustu w pobliskim sanktuarium w Smolicach oraz inne plakaty.
  • Pośród pism znajdziemy dziś „Misyjne Drogi”, „Przewodnik Katolicki(także poprzedni numer z darmową książeczką z rozważaniami!), „Mały Przewodnik Katolicki” i „Któż jak Bóg”.
  • Przed całą parafią i przed Bogiem składam wielkiePODZIĘKOWANIA: 1. Kilku grupom panów, którzy z żywiołowym oddaniemosadzili we właściwym miejscu ołtarz św. Michała Archanioła, wielokrotnieprzemieszczali w kościele rusztowaniaumożliwiając postęp prac konserwatorskich! 2. Wiernym, którzy po środowej Mszy św.masowo pomogli przenieść wyposażenie liturgiczne i kwiaty z Gościńca Biskupiańskiego do kościoła! 3. Niezmordowanym paniom zasprzątanie i przystrajanie kwiatami zmieniających sięw czasie działań renowacyjnychmiejsc celebracji liturgicznych! 4. Osobną wdzięczność wyrażamza czujną postawępanu Kościelnemu! Wszystkim za wszystko (!) –potężne: BÓG ZAPŁAĆ!!
  • Przypominam, że istnieje KSIĘGA OFIAR SPECJALNYCH, do której można zapisywać ofiary poszczególnych rodzin na toczące się w naszym kościele kompleksowe prace renowacyjne i restauracyjne; dziękuję dotychczasowym ofiarodawcom – zachęcam też pozostałych do gestu pomocy i solidarności!
  • INTENCJA RÓŻAŃCOWAna wrzesień: Aby młodzież na kontynencie afrykańskim miała dostęp do edukacji i pracy we własnej ojczyźnie.

WWW.parafia-domachowo.pl

Tel.  720 294 428