KONTO BANKOWE PARAFII:

Konto bankowe

67 1440 1387 0000 0000 1333 9252

 

 

Śp. Teresa LEŚNIAK

lat 79, zam. Domachowo 11RÓŻANIEC w kościele:

- w sobotę (11.02.17) o 20.00

- w niedzielę (12.02.17) o 15.00

- w poniedziałek (13.02.17) o 19.15

- we wtorek (14.02.17) o 10.30

 

POGRZEB we wtorek (14.02.17) o 11.00Wieczny odpoczynek,

racz jej dać Panie,

a światłość wiekuista

niechaj jej świeci. Amen.

ogłoszenia parafialne 02-10-2011

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE
1 / 2.10.2011r.

 • Dziś rozpoczyna się 67. TYDZIEŃ MIŁOSIERDZIA pod hasłem: „Komunia z Bogiem źródłem miłosierdzia”; rozdawać będziemy darmowe gazetki „Głos Caritas” i zbierzemy ofiary na Caritas Archidiecezjalną; po Mszy o 9.00 – spotkanie Żywego Różańca; po Mszy o 11.00 – spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych; o 15.00 – u Sióstr spotkanie dziewczynek chętnych do pomocy w przygotowaniu Niedzieli Misyjnej.


 • Październikowy RÓŻANIEC: w sobotę o 18.00 i we wszystkie pozostałe dni 15 minut przed każdą Mszą! Dodatkowo dla dzieci i młodzieży od poniedziałku do piątku o 17.00; UWAGA: w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek w świetlicy w Starej Krobi i Rębowie o 19.30, a w Krajewicach o 18.30 - w pozostałe dni w kościele.


 • Powstało parafialne CARITAS; chętnych przedstawicieli wszystkich wiosek proszę o zgłaszanie się, bo w większej gromadzie będzie nam łatwiej realizować charytatywne pomysły w naszym otoczeniu.


 • Gorąco DZIĘKUJĘ Kołu Gospodyń Wiejskich z Krajewic za przygotowanie przyjęcia odpustowego na probostwie dla kapłanów – paniom, które gotowały i piekły; paniom, które podawały do stołu; ofiarodawcom produktów spożywczych; dziękuję za wypożyczenie i transport krzeseł oraz dekorację Sali przyjęć; kunszt kucharski, elegancja i kultura podania pokazały naszą parafię od najlepszej strony; za serdeczne zaangażowanie i wielkie poświęcenie składam wielkie: BÓG ZAPŁAĆ!


 • 2. FESTYN ARCHANIELSKI przeszedł do historii; dopisała pogoda i frekwencja gości; mogliśmy pośród Biskupian, zaproszonych artystów oraz dzieci i młodzieży z Zespołu Szkół w Starej Krobi mile spędzić czas we wspólnocie; nie zniechęcił uczestników ani incydent ze zniszczonym namiotem, ani fałszywy alarm o zagrożeniu i wszyscy z nadzieją oczekują kolejnego Festynu; wyrażam gorącą wdzięczność parafianom, którzy licznie wzięli udział w porządkowym pospolitym ruszeniu dla przygotowania Odpustu; DZIĘKUJĘ: panu Rafałowi Dudzie za użyczenie i postawienie głównego namiotu; oddanym mieszkańcom Rębowa za wspaniałe przygotowanie infrastruktury i przebiegu Festynu; sołectwom z Domachowa, Starej Krobi i Ziółkowa za dowiezienie i uprzątnięcie ławo-stołów, grupie młodzieży ze Słubic za nagłośnienie imprezy i występ muzyczny; tancerzom, śpiewakom i muzykom biskupiańskim za żywy folklor na scenie i w towarzystwie; „Katarzynkom” ze Słupi Kapitulnej za budzące radość gwarowe powiastki i przyśpiewki; pani Beacie Kabale za swojskie prowadzenie całości z biskupińską swadą; dzieciom, młodzieży i katechetkom za występy i wystawę konkursowych prac malarskich; wolontariuszom za prowadzenie stoisk specjalistycznych i spożywczych; wszelkim hojnym ofiarodawcom za budującą radość dzielenia się; wszystkim dziękuję za wzajemną życzliwość i otwartość; w ostatecznym rozliczeniu Festyn nie okazał się deficytowy, ale dzięki gospodarności organizatorów pozostawił naddatek, który zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią został przeznaczony na spłatę drogiej naprawy i strojenia organów; Bóg zapłać!


 • W środę przeżywać będziemy wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, która poświęciła się szerzeniu kultu Miłosierdzia Bożego; od tego czwartku także w naszej parafii odmawiać będziemy Koronkę do Miłosierdzia Bożego - w każdy czwartek pod koniec Mszy.


 • W piątek – wspomnienie NMP Różańcowej, które jest duchowym sercem całego października i pobożności różańcowej.


 • W 1.czwartek miesiącaprosić będziemy w modlitwie o powołania; w 1.piątek miesiąca – od 9.00 – OBCHÓD CHORYCH, a od 16.00 – SPOWIEDŹ z zaproszonymi kapłanami (Komunia św. o 17.15 i w czasie Mszy wieczornej); nabożeństwo pierwszo piątkowe – na Mszy św. o 18.30.


 • W niedzielę za tydzień (9.10.2011) obchodzić będziemy kolejny DZIEŃ PAPIESKI i tradycyjnie zbierzemy ofiary na stypendia na naukę dla młodzieży; po Mszy o 9.00 w kościele – spotkanie wszystkich kandydatów do bierzmowania; jak w każdą drugą niedzielę miesiąca – w kościele wesprzemy materialnie naszą parafię.


 • Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła parafianom z Bodzewka Drugiego nr 1; w tym tygodniu dyżur w sprzątaniu przypada na ich sąsiadów z numerów: 2 i 4.


 • DO NABYCIA: nowy „Przewodnik Katolicki”, „Mały Przewodnik Katolicki”, „Echo z Afryki” oraz kalendarze misyjne za dowolną ofiarę, a do zabrania – kilka egzemplarzy „Tygodnika Rolniczego”.


 • Proszę o zgłaszanie się chętnych dzieci (chłopcy i dziewczynki) do scholi oraz młodzież (męską i żeńską) i dorosłych do chóru; serdecznie wszystkich zachęcam!

 • ZAPRASZAMY:

www.parafia-domachowo.pl
Tel. 655714223 i 720294428