03-10-2010

27 Niedziela Zwykła (3.10.2010)

Dzisiaj rozpoczynamy 66 Tydzień Miłosierdzia pod hasłem: "Czyńcie tak, jak ja wam uczyniłem" i z tej okazji zbierać bedziemy ofiary na Caritas Diecezjalną.

Po Mszy o 9.00 w kościele - spotkanie Żywego Różańca

po Mszy o 11.00 spotkanie przed I Komunią Św.

Dziś na Świętej Górze kończy się Festiwal Muzyki Oratoryjnej.

W całym październiku - cząstkę różańca będziemy łączyć z każdą Mszą Św..; dzieci zbierają w ten sposób jak najwięcej obrazków do książeczki październikowej

W najbliższy czwartek wspomnienie NMP Różańcowej.

W niedzielę za tydzień (10.10.2010) obchodzić bedziemy X Dzień Papieski; na każdej Mszy odmówimy cząstkę różańca z Janem Pawłem II

Jest to 2 niedziela miesiąca- w kościele złożymy ofiarę na rozwój naszej parafii, a po mszy na papieskie dzieło stypendialne dla młodzieży

Dziękuję za ostatnie sprzątanie kościoła rodzinom z Domachowoa spod nr 74 a,b,c, tym razem wymagało to dodatkowego poświęcenia, bo po odpuście i dużych pogrzebach w złej pogodzie kościół był szczególnie zabrudzony; Bóg zaplać

W tym tygodniu sprzątać bedą kolejne numery 79, 79a  i 80

Przypominam o wzięciu udziału w powszechnym spisie rolnym

Wszystkie dziewczynki w wieku 8-12 lat zapraszamy serdecznie na zbiórki gromady wilczków (zuchów) w każdy piatek od 17.00 w salce bł. Edmunda Bojanowskiego przy parafii ŚW. Mikolaja w Krobi

pamietajmy że w sprawach parafialnych możemy korzystać z numerów

65 571 42 23 i koniecznie po skończonej zapowiedzi trzeba poczekać oraz

nr 720 294 428

Dzieki serdecznej pomocy życzliwej osoby  nasza parafia ma już aktywną stronę internetową http://parafia-domachowo.pl liczymy na współpracę i przynoszenie materiałów, które mogłyby ją ożywić, z góry dziękujemy!

Dzięki zjednoczonym wysiłkom ogromnej liczby parafian - od dzieci przez młodzież po dorosłych przeżyliśmy wspaniały odpust św. Michała Archanioła, co Pan Bóg nagrodził dodatkowo dobrą pogodą; zadowolenie rozeszło się szeroko, co dla organizatorów na czele z oddaną ekipą ze Starej Krobi jest wielką satysfakcją i powodem do dumy.

Wyrażam niewypowiedzianą wdzięczność za:

- przygotowanie kościoła i sumy odpustowej z procesją Siostrom, sprzątającym i dekorującym, dzieciom sypiącym kwiatki, niosącym feretrony, sztandary, baldachim i wieńce, Biskupianom za śpiew i asystę, panu organiście i ministrantom oraz sumiście - ks. Kan. Janowi Tecławowi

- za przygotowanie przyjęcia na probostwie Kołu Gospodyń Wiejskich ze Starej Krobi

- za przygotowanie Festynu Archanielskiego wraz z całą infrastrukturą szerokiej grupie sprzątającej i dekorującej teren oraz transportującej ławki sołeckie z Domachowa i Starej Krobi, panu elektrykowi za stworzenie systemu zasilania, panu organiście z pomocnikami za zbudowanie nagłośnienia, panu Dudzie za udostępnienie namiotu, toalety i trampoliny dla dzieci, katechetkom za przygotowanie występółw dzieci i konkursy dla nich, wolontariuszom za zorganizowanie i obsługę stanowisk loterii paczek i sprzedaży książek, zespołom biskupiańskim za wspaniałe występy taneczne i nadanie całemu festynowi charakteru biskupiańskiego, zespołom muzycznym za świetne rozgrzanie atmosfery, zyczliwym parafianom za dostarczenie wypieków, które zrobiły furorę i paczek na loterię; za sponsoring dziękujemy firmie Kawon, Mleczarni Gostyńskiej oraz sklepom z terenu parafii; wreszcie niezastąpionej, wszechobecnej i świetnie zorganizowanej ekipie ze Sterej Krobi na czele z panem Sołtysem, którzy z nadludzkim oddaniem pracowali na wszystkich frontach przygotowań tego wydarzenia; dzięki nim m. in. mogliśmy skorzystać z gorącej grochówki, grilla, a także z dobrze zaopatrzonego bufetu w chacie biskupiańskiej.

Mając dobrą prasę w gazetach oraz powszechne zadowolenie parafian i gości z różnych stron wszyscy współorganizatorzy mają powód do wielkiej satysfakcji i ufam, że nie stracili chęci do przyszłych wspólnych przedsięwzięć.

Dzięki jedności i poświęceniu wielu życzliwych ludzi pierwszy biskupiański FESTYN ARCHANIELSKI w Domachowie wspaniale się udał i stał się stałym fragmentem życia naszej parafii.

Wielkie Bóg zapłać!