18-09-2011

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE
17/18.09.2011r.

• Dziś – wspominamy św. Stanisława Kostkę, Patrona młodzieży i Polski (imieniny ks. Arcybiskupa Metropolity); specjalnie modlimy się za młodzież; obchodzimy też Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu; tradycyjnie zbieramy ofiary na KUL, WT UAM i szkoły katolickie; na Mszy o 11.00 nastąpi uroczyste przyjęcie kandydatów do grona ministrantów.

• Trwamy w modlitewnej Nowennie do św. Michała Archanioła przed Odpustem; odtąd, każdą Mszę będziemy kończyć modlitwą-egzorcyzmem do naszego Patrona – pogromcy szatana.

• Od jutra przeżywać będziemy Kwartalne Dni Modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.

• Prace przy organach będą droższe niż przewidywane; tym więcej dziękuję za ofiarność z ostatniej niedzieli i na bieżąco oraz za specjalną ofiarę na ten cel od Róży Różańcowej z Ziółkowa (250 zł); Bóg zapłać za przyniesione obfite dary na posiłki dla organmistrzów!

• Proszę o zgłaszanie się chętnych dzieci (chłopcy i dziewczynki) do scholi oraz młodzież (męską i żeńską) i dorosłych do chóru; zajęcia jest gotów prowadzić p. Organista Damian; gorąco zachęcam!

• Proszę o przynoszenie niespodzianek na FANTY do rozlosowania w czasie Festynu (po Mszach do zakrystii lub do Sióstr).

• Proszę też o PLACKI; przynosimy je na ostatnią chwilę, pokrojone, do kaplicy u Sióstr.

• Dochód z Festynu będzie przeznaczony na zapłatę naprawy organów.

• W piątek od 9.00 odbędzie się POSPOLITE RUSZENIE mające na celu generalne porządki i przygotowania do Odpustu i Festynu; dokończenie prac w sobotę o 9.00; zapraszam przedstawicieli wszystkich wiosek w grupach, które będą skierowane na odrębne fronty: Bodzewko i Domachowo – kościół wewnątrz; Rębowo – park pod festyn; Ziółkowo – wokół kościoła i zewnętrze kościoła; Krajewice – droga pod kościołem od Domu Katolickiego poprzez staw i po przystanek aż do parkingu pod cmentarzem, wejścia na cmentarz i główne dojście do kościoła; Stara Krobia – parking przy drodze i przy probostwie, polana przed probostwem i wyjście z probostwa.

• Spotkanie wszystkich Radnych parafii i Sołtysów dotyczące organizacji Festynu – we wtorek o 19.00 w namiocie w parku.

• W środę i czwartek zapraszam ok. godz. 19 dorosłych i młodzież na PROJEKCJE  FILMÓWw namiocie!

• Za tydzień (niedziela,25.09.2011) SUMIE odpustowej o 11.30 przewodniczyć będzie ks. Infułat Aleksander Rawecki ze Środy Wlkp.

• Występy przewidywane na 2. FESTYNIE ARCHANIELSKIM, 25.09.2011 od godz. 14.00: Zespołu Szkół im. Ziemi Biskupińskiej w Starej Krobi, zespołu z parafii św. Wincentego a Paulo w Słubicach, zespołów Biskupian (będzie możliwość nabycia CD) oraz zespołu „Standard” z Gostynia. Zamiast zespołu "Standard" wystąpi zespół "KATARZYNKI" ze Słupi Kapitulnej ; będą do kupienia książki, widokówki i płyty.

• Składam podziękowanie za solidne sprzątnięcie kościoła mieszkańcom z Bodzewka Pierwszego z  numerów: 13, 15, 16 i 17 (Leśniczówka); następy dyżur przejmie już Bodzewko Drugie nr 1, ale dopiero po Odpuście!

• Za tydzień rozpoczyna się kolejny Festiwal Muzyki Oratoryjnej Musica Sacromontana na Świętej Górze; szczegóły na afiszach.

• W najnowszym „Przewodniku Katolickim” – m.in. o Ojcu Pio, o pracy Policji oraz próba odpowiedzi przez Papieża na pytanie, w jakim miejscu się znajdujemy? Jest też dla młodzieży pismo „Nasza Droga”.

• ZAPRASZAMY:

www.parafia-domachowo.pl