Ogłoszenia parafialne 19-08-2012

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE 19.08.2012.

• DZIŚ na Mszy o 11.00 obchodzimy parafialne kościelne DOŻYNKI, czyli dziękczynienie wszystkich parafian za opiekę Bożą i plony – przedstawimy też prośby o błogosławieństwo Boże i pomyślność dla naszych rodzin, gospodarstw i domostw, a wyrazimy to w specjalnym nabożeństwie; będą wieńce od wiosek, chleb żniwny i Biskupinie!

• UWAGA, dziś przed kościołem Caritas parafialna zbiera ofiary na Caritas Archidiecezji Poznańskiej i jej akcje pomocy potrzebującym, zwłaszcza ofiarom ostatnich katastrof żywiołowych.

• Trwa SIERPIEŃMIESIĄC  WALKI  O  TRZEŹWOŚĆ!  Bądźmy zdecydowani w stawianiu granic pijaństwu; jeśli nie stać nas na abstynencję, to zachowajmy przynajmniej trzeźwość! Dawajmy dobry przykład i módlmy się w tej intencji!  Dbajmy o godny przebieg uroczystości!

• Za solidne sprzątnięcie kościoła i przylegającego terenu serdecznie DZIĘKUJĘ parafianom ze Starej Krobi z numerów: 57, 58 i 46 – Bóg zapłać! Kolejny dyżur przypada na mieszkańców Starej Krobi nr 47, 59 i 34; szczegóły omawiamy wcześniej z Proboszczem.

• Osobne podziękowania składam za: skoszenie trawy i chwastów przed kościołem i przy wjeździe na probostwo, za naprawienie kurka do wody w wejściu na cmentarz oraz za przynoszenie do kościoła pięknych kwiatów – Bóg zapłać!

• Dziękuję przed Bogiem tym wszystkim, którzy włączyli się w akcję mającą zabezpieczyć finansowo inwestycję grzewczą w kościele oraz wymianę podłóg i klęczników w ławkach; po wstępnej kalkulacji kosztów zakupu pieców i koniecznych materiałów oraz robocizny można zaryzykować, że dzięki ofiarności parafian będziemy w stanie podłączyć w kościele dodatkową instalację energii 220V koniecznej do nawiewu ciepła, zakupić pięć niemieckich pieców 5 KW, zakupić drewno na całą podłogę pod ławkami i wszystkie klęczniki ławkowe, a dodatkowo uda się wykonać częściowe remonty murarskie frontowego płotu cmentarza oraz schodów głównych na cmentarz! Na dziś – wszystkim składam gorące: Bóg zapłać! a z czasem, będziemy się cieszyć anonsami kolejnych etapów realizacji tych planów. Raz jeszcze wyrażam serdeczne podziękowanie Radnym parafii, którzy podjęli trud tej niewdzięcznej misji.

• We wrześniu 2013 roku zamierzamy otworzyć Punkt Przedszkolny w Oratorium św. Józefa w parku przy kościele w Domachowie; spotkanie informacyjne dla zainteresowanych rodziców odbędzie się w Biskupiańskim Gościńcu 29.08.2012 roku o godzinie 20.00. ZAPRASZAMY!

• W najbliższą środę po Mszy wieczornej odbędzie się w kościele spotkanie wszystkich ministrantów; obecność w trybie wojskowym!

• Rozpoczynamy nowy nabór na ministrantów! Trwać będzie do 23 września; zapraszam do służby Panu Bogu wszystkich chętnych chłopców – bez limitów wiekowych; komże zorganizuje parafia.

• W piątek o 20.00 odbędzie się ważne spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas – oczekuję wszystkich oraz chętnych pragnących się włączyć w pracę charytatywną – zachęcam i zapraszam!

• Dzisiejszy „Przewodnik Katolicki” kłania się rolnikom, co wyraża hasło tego numeru: WIEŚ SPIŻARNIĄ WARTOŚCI.

• W minionym tygodniu odbyły się w naszej parafii:
  1. I Parafialny Turniej Piłki Nożnej Dojrzałych Mężczyzn – I miejsce zajęła drużyna Starej Krobi, II miejsce – sportowcy z Domachowa, a III miejsce – Krajewice; dziękuję gorąco pomysłodawcom i organizatorom zarazem oraz wszystkim, którzy włączyli się w organizację imprezy, nie zapominając o wszystkich, którzy licznie przybyli aby mile razem przeżyć świąteczny czas Wniebowzięcia NMP;
  2. wycieczka rowerowa z zatrzymaniami przy pałacach w Gębicach i Krzyżankach oraz w kościele w Skoraszewicach.

Zdjęcia z obu wydarzeń znajdziecie wkrótce na stronie internetowej naszej parafii.

www.parafia-domachowo.pl Tel. 655714223 i 720294428

Nordea Bank Polska S.A.  67 1440 1387 0000 0000 1333 9252