Ogłoszenia parafialne 10-06-2012

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

10.06.2012.

• Dziś2 niedziela miesiąca! Przypominam, że dzisiejsza składka jest poświęcona na prace przy impregnacji dachu kościoła – Bóg zapłać!

• Będą również zbierane ofiary na KUL, WT i szkoły katolickie.

• NABOŻEŃSTWA  CZERWCOWE10 minut przed każdą Mszą św.

• Dziękuję za B O Ż E   C I A Ł O! Za pięknie przygotowane ołtarze, girlandy i bramy, za zawieszone proporczyki, flagi i ozdobienie domostw symbolami eucharystycznymi, za postawione wzdłuż trasy drzewka, przygotowanie dziewczynek do sypania kwiatków oraz chłopców do machania chorągiewkami, za niesienie sztandarów, feretronów, baldachimu, za asystę i udział Biskupian oraz za włączenie się wszystkich grup parafialnych i Strażaków! Osobno dziękuję ministrantom i całej służbie liturgicznej.

• Tradycyjnie w Oktawie Bożego Ciała modlimy się  O  DOBRE  PLONY w poszczególnych wioskach – codziennie o 19.00 będzie Msza św. z procesją; w poniedziałek – Ziółkowo; we wtorek – Bodzewko; w środę – Rębowo i w czwartek – Domachowo; w niedzielę w Oktawie – procesja na Mszy o 11.00.

• Ołtarze przy kościele na zakończenie Oktawy przygotowuje w tym roku Ziółkowo I i II; proszę od tego roku ołtarze te pozostawić także na piątek – na procesję w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa!

• Dla dzieci uczestniczących w procesjach, które wytrwają przez całą Oktawę zostało przygotowane słodkie podziękowanie; słodycze rozdamy po procesji w piątek.

• W piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa; Msze o 9.00 i o 19.00 – Msza z procesją! Jest to Dzień modlitw o świętość kapłanów; w tym dniu nie obowiązuje post.

• Parafianom ze Starej Krobi z numerów 11, 11a, 36 i 37 DZIĘKUJĘ za pieczołowite sprzątnięcie kościoła i jego otoczenia, za obmiecenie ścian kościoła i piękne obmycie grobów przy kościele, za prawdziwe poświęcenie się!  za tydzień dyżur przypada na mieszkańców ze Starej Krobi z numerów: 11b, 12, 12a i 13; proszę pamiętać o grobach przy kościele; (dzień i godzinę rozpoczęcia prac uzgadniamy wcześniej z Proboszczem; są możliwe zamiany i zastępstwa).

• W związku z szerzącym się kłopotliwymi zwyczajami śmiecenia przed kościołem przy okazji ślubów PROSZĘ O ZAPRZESTANIE WYSTRZELIWANIA KONFETI I SERPENTYN! W przeciwnym razie będę zmuszony prosić o sprzątnięcie nowożeńców i ich rodzinę!

• Cieszę się budzącymi w parafii inicjatywami; niemniej warunkiem ich zaistnienia jest wcześniejsze zgłoszenie Proboszczowi do południa w sobotę, aby było można umieścić anons w Ogłoszeniach Parafialnych!

• Serdecznie DZIĘKUJĘ anonimowym DOBRODZIEJOM:

-    za złożenie ostatnio dużej ofiary na prace w kościele,

- za wspaniały i perfekcyjnie wykonany mechanizm odsłaniający i zasłaniający obraz przed Pietą dziękuję jego fundatorowi, projektodawcy i wykonawcy!

• BÓG ZAPŁAĆ!! Wszystko na chwałę Bożą!

www.parafia-domachowo.pl Tel. 655714223 i 720294428