KONTO BANKOWE PARAFII:

Konto bankowe

67 1440 1387 0000 0000 1333 9252


 

Śp. Teresa LEŚNIAK

lat 79, zam. Domachowo 11RÓŻANIEC w kościele:

- w sobotę (11.02.17) o 20.00

- w niedzielę (12.02.17) o 15.00

- w poniedziałek (13.02.17) o 19.15

- we wtorek (14.02.17) o 10.30

 

POGRZEB we wtorek (14.02.17) o 11.00Wieczny odpoczynek,

racz jej dać Panie,

a światłość wiekuista

niechaj jej świeci. Amen.

ogłoszenia parafialne 03-06-2012

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

3.06.2012.

 • DziśNIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ, a także Święto Dziękczynienia – zbieramy ofiary na Świątynię Opatrzności w Warszawie; przy okazji ministranci rozdawać będą darmowe broszury n.t. powrotu do Poznania pomnika Wdzięczności; jest to 1.niedziela miesiąca, a więc pół godziny przed każdą Mszą św. będzie adoracja Najświętszego Sakramentu; po Mszy o 9.00 odbędzie się spotkanie Żywego Różańca.


 • NABOŻEŃSTWA  CZERWCOWE10 minut przed każdą Mszą św.


 • W czwartekB O Ż E   C I A Ł O! Jak co roku, trzeba przygotować ołtarze (3 ołtarz w tym roku – Zapłocie od strony Sułkowic), trzeba zawiesić proporczyki, postawić brzózki, przygotować dziewczynki do sypania kwiatków (proszę o zabezpieczenie dzieciom zapasu płatków kwiatów i zaangażowanie w prowadzeniu dzieci) oraz chłopców do machania chorągiewkami, sztandary, feretrony, baldachim, udział Biskupian i wszystkich grup parafialnych! Niech nikogo, kto może, nie zabraknie! W Boże Ciało Msza ranna o 8.00 i o 10.00 – Msza z wielką Procesją eucharystyczną przez Domachowo.


 • Tradycyjnie w Oktawie Bożego Ciała modlić się będziemy O DOBRE PLONY w poszczególnych wioskach – codziennie o 19.00 będzie Msza św. z procesją; w tym roku: w piątek – Stara Krobia; w sobotę – Krajewice; w poniedziałek – Ziółkowo; we wtorek – Bodzewko; w środę – Rębowo i w czwartek – Domachowo; w niedzielę w Oktawie – procesja na Mszy o 11.00.


 • Za tydzień2 niedziela miesiąca! Na posiedzeniu Rady Ekonomicznej rozeznano najkonieczniejsze inwestycje parafialne i okazało się, że jak najszybciej z wielką troską musimy się skoncentrować na impregnowaniu gontów na kościele na powierzchni 900m²! Taki zabieg należy ponawiać co 3-5 lat, a część dachu naszego kościoła była konserwowana w 1998 roku; jest to zatem inwestycja alarmowa, bo stan gontów już teraz jest zły i grozi to w przyszłości jeszcze większymi nakładami; aby tego uniknąć proszę o ofiarność; trzeba przecież zakupić ogromną ilość specjalistycznego płynu i zabezpieczyć wykonawstwo – liczę więc na powszechne zaangażowanie, które umożliwi jak najszybsze rozpoczęcie działań, bo nie możemy tego odkładać na jesień; ofiarność kolejnych niedziel aż do skutku będzie poświęcona na ten jedyny cel – Bóg zapłać!


 • W najbliższą niedzielę będą również zbierane ofiary na KUL, WT i szkoły katolickie.


 • Parafianom ze Starej Krobi z numerów 8, 9 i 10 DZIĘKUJĘ za mrówczą pracę przy sprzątaniu kościoła, jego otoczenia oraz za obmiecenie ze ścian kościoła pajęczyn z pyłkami topoli!  za tydzień dyżur przypada na mieszkańców ze Starej Krobi z numerów: 11, 11a, 36 i 37; proszę dyżurnych od tej pory o sprzątanie grobów kapłańskich przy kościele (dzień i godzinę rozpoczęcia prac uzgadniamy wcześniej z Proboszczem; są możliwe zamiany i zastępstwa); wszystkim tym, którzy dbają o groby kapłanów i sióstr zakonnych składam gorące: Bóg zapłać!


 • Serdecznie DZIĘKUJĘ panom i grupie młodzieży męskiej za ofiarne skoszenie trawy z ogromnego terenu przy cmentarzu, pod kościołem, wokół kościoła i probostwa oraz w parku!


 • W naszym rodzinnym piśmie – „Przewodniku Katolickim” m.in. o Bogu w trzech Osobach i o Bożym Ciele.


 • Panu Rafałowi Dudzie dziękuję za użyczenie namiotu na projekcje filmów w minionym tygodniu!


 • UWAGA! We wtorek o 20.15spotkanie wszystkich mężczyzn z Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej!

 

www.parafia-domachowo.pl Tel. 655714223 i 720294428