KONTO BANKOWE PARAFII:

Konto bankowe

67 1440 1387 0000 0000 1333 9252

 

 

Śp. Teresa LEŚNIAK

lat 79, zam. Domachowo 11RÓŻANIEC w kościele:

- w sobotę (11.02.17) o 20.00

- w niedzielę (12.02.17) o 15.00

- w poniedziałek (13.02.17) o 19.15

- we wtorek (14.02.17) o 10.30

 

POGRZEB we wtorek (14.02.17) o 11.00Wieczny odpoczynek,

racz jej dać Panie,

a światłość wiekuista

niechaj jej świeci. Amen.

ogłoszenia parafialne 27-05-2012

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE 27.05.2012.

 • Dziś – ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO; kończymy w liturgii okres wielkanocny – pamiętajmy o obowiązku Komunii wielkanocnej – obowiązek ten można jeszcze spełnić do następnej niedzieli; na Świętej Górze rozpoczyna się dziś tygodniowy odpust Zesłania Ducha Świętego (program – w gablocie); o 14.00 w naszym kościele zostanie dzisiaj odprawiona wyjątkowa MSZA z okazji 40 lecia reaktywacji Biskupiańskiego Zespołu Folklorystycznego z Domachowa i Okolic; po Mszy – otwarcie i poświęcenie Biskupiańskiego Gościńca, a następnie w parku przy kościele rozpocznie się otwarty dla wszystkich piknik z występami zaproszonych zespołów, Jubileuszowy Koncert Zespołu z Domachowa i Okolic oraz zabawa ludowa przy dudach i skrzypcach; zachęcam wszystkich do wspólnego świętowania i zabawy!


 • Ostatnie NABOŻEŃSTWA MAJOWE10 minut przed Mszą św.; od piątku rozpoczniemy NABOŻEŃSTWA CZERWCOWE również 10 minut przed każdą Mszą św.


 • Jutro (poniedziałek,28.05.2012)drugi dzień ZIELONYCH ŚWIĄT i święto NMP Matki Kościoła; nabożeństwo i Msza św. o 18.20.


 • W tym tygodniu przeżywać będziemy 1.piątek miesiąca (o 9 rano – OBCHÓD CHORYCH; od 16.00SPOWIEDŹ z zaproszonymi księżmi; o 17.00 – nabożeństwo czerwcowe z Komunią pierwszo piątkową; o 18.20 – nabożeństwo czerwcowe i Msza św., 1.sobota miesiącamodlitwy do Niepokalanego Serca NMP; jak w każdą 1.niedzielę miesiąca (w sobotę i niedzielę) – pół godziny przed każdą Mszą św. będzie adoracja Najświętszego Sakramentu – przyjdźmy do kościoła wcześniej!


 • W sobotę na Świętej Górze o 11.00 – uroczysta Msza św. i spotkanie dla wszystkich członków Żywego Różańca!


 • Za tydzień (3.06.2012)NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ, a także Święto Dziękczynienia – zbierać będziemy ofiary na Świątynię Opatrzności w Warszawie; jest to 1.niedziela miesiąca, a więc po Mszy o 9.00 odbędzie się spotkanie Żywego Różańca.


 • PAMIĘTAJMY! w środy o 18.00 – odmawiamy wspólnie Różaniec w intencji misji; w każdą niedzielę o 8.30 – Różaniec w intencji Ojczyzny i trudnych spraw parafii; w każdą niedzielę o 10.30 – Różaniec w intencji powołań, zwłaszcza z naszej parafii; w 1.sobotę miesiąca o 18.00 – Różaniec w odpowiedzi na prośbę Matki Bożej w Fatimie; ZACHĘCAM do włączania się we wspólną modlitwę!


 • DZIĘKUJĘ za pracowite i radosne sprzątnięcie kościoła i jego otoczenia mieszkańcom Starej Krobi z numerów: 3, 5 i 7; za tydzień sprzątają parafianie ze Starej Krobi z numerów: 8, 9 i 10; (dzień i godzinę rozpoczęcia prac uzgadniamy wcześniej z Proboszczem; są możliwe zamiany i zastępstwa).


 • Serdecznie DZIĘKUJĘ dzielnym i hojnym Paniom, które opiekują się terenem przy figurze MB – z własnych funduszy ufundowały, przytransportowały i zainstalowały ozdobne elementy kamienne z grysikiem formując solidne i ładne dojście do figury; Bóg zapłać za tę inwestycję, pracę i poświęcony czas oraz regularną troskę o porządek i coraz szlachetniejszy wygląd tego terenu!


 • Niebawem przeżywać będziemy uroczystość Bożego Ciała (!) Rozpocznijmy odpowiednie przygotowania; liczę na przygotowanie ołtarzy (3 ołtarz w tym roku – Zapłocie od strony Sułkowic), postawienie wzdłuż trasy procesji brzózek, liczny udział dziewczynek do sypania kwiatków (proszę o zabezpieczenie dzieciom zapasu płatków kwiatów i zaangażowanie w prowadzeniu dzieci) oraz chłopców do machania chorągiewkami, na uroczystą oprawę procesji sztandarami, feretronami, baldachimem i Biskupianami w pełnej gali! Mam nadzieję, że nikogo, kto może, nie zabraknie!


 • Nasz rodzinny Tygodnik – „Przewodnik Katolicki” proponuje tym razem m.in. refleksję o  wierze w Ducha Świętego.


 • Rezerwacje Mszy na okres od września 2012 do lutego 2013 rozpoczną się w ramach godzin urzędowania Biura Parafialnego w najbliższą sobotę!


 • Uwaga! Od poniedziałku do piątku w namiocie w parku odbywać się będą od 19.00 – PROJEKCJE FILMÓW: dla dorosłych i młodzieży od poniedziałku do czwartku oraz w piątek dla dzieci (z małą niespodzianką)! Zapraszam gorąco wszystkich! Przy tej okazji będzie dostępna w Biskupiańskim Gościńcu WYSTAWA o Biskupiźnie i Biskupianach, do której obejrzenia gorąco zachęcam, bo potem będzie zdemontowana.


 • W czwartek o 20 (w namiocie!) – obowiązkowe spotkanie wszystkich ministrantów i ich rodziców!


 • Spotkanie Rady Ekonomicznej – w poniedziałek o 20.30!


 • WAŻNE! Walne Zebranie Stowarzyszenia „ZACZYN” odbędzie się w środę o 20.00; obecność obowiązkowa!

 

www.parafia-domachowo.pl Tel. 655714223 i 720294428