KONTO BANKOWE PARAFII:

Konto bankowe

67 1440 1387 0000 0000 1333 9252


 

Śp. Teresa LEŚNIAK

lat 79, zam. Domachowo 11RÓŻANIEC w kościele:

- w sobotę (11.02.17) o 20.00

- w niedzielę (12.02.17) o 15.00

- w poniedziałek (13.02.17) o 19.15

- we wtorek (14.02.17) o 10.30

 

POGRZEB we wtorek (14.02.17) o 11.00Wieczny odpoczynek,

racz jej dać Panie,

a światłość wiekuista

niechaj jej świeci. Amen.

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE 10.03.2012

 • Dziś przypada 2.niedziela miesiąca – zbieramy ofiary na rozwój parafii (aktualnie głównie na pokrycie remontów w zakrystii i w prezbiterium); po Mszy o 9.00 – spotkanie wszystkich kandydatów do bierzmowania; po Mszy o 11.00 – spotkanie rodziców i dzieci przed I Komunią św.


 • DROGA KRZYŻOWA w kościele – w piątki o 17.00 – prowadzona przez dzieci i młodzież; o 18.00 – dla wszystkich; GORZKIE ŻALE w niedziele o 14.00, a po nich dodatkowa Msza św.


 • W niedziele Wielkiego Postu o 13.30 odmawiamy w kościele Różaniec w intencji Ojczyzny i wszystkich trudnych spraw naszej parafii; w środy o 18.00 odmawiamy wspólnie Różaniec w intencji misji; zachęcam do włączania się.


 • W gablocie i w Internecie znajdziemy Wskazania  Pasterskie na Wielki Post 2012.


 • Od jutra do środy trwać będą Rekolekcje Wielkopostne Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. Ziemi Biskupiańskiej w Starej Krobi; dzieci i młodzież przynoszą ze sobą książeczki! Program rekolekcji – w gablocie i w Internecie.


 • W piątek po wieczornej Mszy w Biskupiańskim Gościńcu odbędzie się walne spotkanie nowych Rad Parafialnych.


 • Za tydzień (niedziela, 18.03.2012) po Mszy o 9.00 (czyli około 10.00) w kaplicy w parku odbędzie się krótkie spotkanie Apostolstwa Liturgicznego – grupy chętnych, którzy chcą wspólnie z Proboszczem troszczyć się o piękno Liturgii w naszym kościele; liczę na serdeczny odzew; UWAGA: jedynie w przyszłą sobotę i niedzielę rozprowadzane będą przez członkinie Caritas PASCHALIKI i STROIKI na stół wielkanocny.


 • Wobec braku dobrej woli władz i dokonującej się dyskryminacji wolności w naszym kraju, gorąco proszę o składanie dziś po Mszach podpisów na liście do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o miejsce dla Radia Maryja i Telewizji Trwam na cyfrowym multipleksie (konieczny jest numer PESEL); listy są udostępnione przez członkinie Caritas w różnych punktach kościoła; proszę o solidarność!


 • Parafianom z Krajewic z numerów 55c, 62, 63 i 65 gorąco DZIĘKUJĘ za entuzjastyczne uprzątnięcie kościoła i całego terenu dojścia do kościoła; w tym tygodniu dyżur przypada na Krajewice nr 66, 67 i 68 (rozpoczęcie akcji ustalamy z Siostrą Przełożoną).


 • Zaopatrzmy się w najnowszy „Przewodnik Katolicki” z dodatkiem wielkopostnym, „Echo z Afryki”, „Mały Przewodnik Katolicki”, „Miłujcie się” i „Któż jak Bóg”; proszę o rozniesienie w sąsiedztwie kopert na daninę diecezjalną i parafialną; Bóg zapłać za już złożoną daninę!


 • Bóg zapłać! mieszkańcom Ziółkowa I za ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego.


 • W Biurze Parafialnym – albumy z filmem DVD o Lourdes, św. Marii Goretti oraz św. Józefie oraz wyjątkowo piękny album z drewnianymi kościołami Wielkopolski (Nowość!) – znajdziemy zdjęcia naszego kościoła, ale wielu znajdzie także swoje lub bliskich podobizny; album jest do wglądu w zakrystii przy kaplicy św. Barbary.


 • Rozpoczęliśmy gruntowne prace w zakrystii; ogromną wdzięczność wyrażam pełnym zapału grupom panów Radnych, którzy jak Tytani, w kilka dni poradzili sobie z ogromną, a w dużej mierze nieoczekiwaną pracą – przy nich wydaje się, że nie ma rzeczy niemożliwych! Bóg zapłać! Prace specjalistyczne będą się jednak jeszcze kontynuować, co spowoduje tymczasowe utrudnienia w kościele; proszę o wyrozumiałość.


 • Na sobotę, 24.03.2012 (za dwa tygodnie) przewiduję od rana wiosenne POSPOLITE  RUSZENIE (przed Wielkanocą i Wizytacją Metropolity); liczę, że parafianie i tym razem nie zawiodą – przyjdźcie!


 • WAŻNE: w tym roku o obsługę procesji i uroczystości proszę parafian z Bodzewka I i II.