ogłoszenia parafialne 08-10-2017

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE – 08.10.2017.

• DZIŚ (08.10.2017) obchodzimy XVII DZIEŃ PAPIESKI; jest to 2.niedziela miesiąca; z tej racji ofiary w kościele przeznaczone są na inwestycje w naszej parafii, a przed kościołem Szkolne Koło Caritas zbierze datki na stypendia dla młodzieży w ramach Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”; Msza święta o 9.00 (jak co miesiąc) jest skierowana głównie dla MŁODZIEŻY i przez nią przygotowana za co serdecznie dziękuję! Po Mszach świętych Parafialny Zespół Caritas rozprowadza dziś KREMÓWKI.
  • W miesiącu październiku RÓŻANIEC będzie odmawiany: w zwykłe dni 7 minut przed Eucharystią i w trakcie Mszy świętej (prowadzony naprzemiennie przez kolejne wioski: w najbliższy poniedziałek – Krajewice, we wtorek – Bodzewko, w czwartek – Stara Krobia, w piątek – Rębowo i w poniedziałek za tydzień – Domachowo); w soboty 7 minut przed Mszą rozpoczynają wyznaczone osoby; w niedziele, święta i środy różaniec będzie odmawiany pół godziny przed Mszami; z kolei młodzież i dzieci będą mieć nabożeństwo różańcowe w kościele w poniedziałki, wtorki i czwartki października o 17.30.
  • W środę (11.10.2017) po Mszy świętej odbędzie się w kościele SPOTKANIE  PRZEDSTAWICIELI  WIOSEK naszej parafii.
  • W piątek (13.10.2017) na Mszy świętej odprawiona będzie PROCESJA FATIMSKA, która zamknie obchody 100.rocznicy Objawień Fatimskich; po Mszy – FILM obrazujący wydarzenia biblijne – zapraszam wszystkich!
  • Za tydzień (15.10.2017) przeżywać będziemy 3.niedzielę miesiąca; jak, co miesiąc o 11.00 zostanie odprawiona MSZA święta ze szczególnym udziałem DZIECI, a zaraz po niej – spotkanie przedkomunijne z rodzicami i dziećmi.
  • Przypominam, że trwają zapisy rezerwacji mszalnych na okres od marca do sierpnia 2018 roku - tylko w tygodniu po Mszach i w sobotę w ramach Biura Parafialnego!
  • Składam ogromne PODZIĘKOWANIE za potężny wysiłek w usunięciu większości pozostałości po wichrowej nawałnicy sprzed kilku dni! Za poświęcenie czasu i gigantyczny wysiłek dziękuję: - sobotnim dyżurnym parafianom z Ziółkowa z numerów: 19, 20, 21 i 22, którzy oprócz pięknego przygotowania świątyni na niedzielę wraz z firmą EKO-ROL Ratajczak z Ziółkowa wywieźli naniesione przez wichurę liście i gałęzie poza teren parafii; do sukcesu przysłużyła się też spora grupa sympatycznej i pracowitej młodzieży, która zgrabiła liście i przeniosła połamane konary na jedno miejsce! Dodatkowo chętni wolontariusze usunęli część zniszczeń po orkanie na cmentarzu! W duchu wdzięczności otaczam Was wszystkich kapłańską modlitwą wstawienniczą i błogosławię Waszym rodzinom! Za tydzień sprzątać kościół i teren parafialny przyjdą mieszkańcy Ziółkowa spod numerów:  24, 24A, 25 i 26; bardzo proszę zorganizować wywóz liści poza teren parafialny.
  • Dziękuję za przyniesione kwiaty i dekorację kościoła, w tym młodzieży za przygotowanie październikowego wystroju świątyni i za plakat do gabloty informujący o różańcu – serdeczne: Bóg zapłać!
  • MŁODZIEŻ cały czas może się zwoływać w grupy w celu jesiennych porządków na terenie parafialnym oraz szukać innych form zaangażowania w życie parafialne.
  • Trwają koncerty z cyklu MUSICA SACROMONTANA na Świętej Górze – zachęcam do korzystania z dóbr kultury; szczegóły znajdziemy na plakatach!
  • W październiku staramy się zweryfikować opłaty cmentarne, można składać Wymienianki roczne i listopadowe; w końcu miesiąca także uregulować dzierżawy.
  • INFORMACJA: jedno z mieszkań parafialnych za kościołem zwolniło się, ale nie jest przeznaczone do wynajęcia!

WWW.parafia-domachowo.pl

Tel.  720 294 428