KONTO BANKOWE PARAFII:

Konto bankowe

67 1440 1387 0000 0000 1333 9252

 

 

Śp. Teresa LEŚNIAK

lat 79, zam. Domachowo 11RÓŻANIEC w kościele:

- w sobotę (11.02.17) o 20.00

- w niedzielę (12.02.17) o 15.00

- w poniedziałek (13.02.17) o 19.15

- we wtorek (14.02.17) o 10.30

 

POGRZEB we wtorek (14.02.17) o 11.00Wieczny odpoczynek,

racz jej dać Panie,

a światłość wiekuista

niechaj jej świeci. Amen.

Ogłoszenia parafialne 01-10-2017

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE – 01.10.2017.

 • DZIŚ (01.10.2017)1.niedziela miesiąca – pół godziny przed każdą Mszą będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu; o 9.00Msza święta w intencji członków Żywego Różańca i ich rodzin, a zaraz po niej odbędzie się spotkanie Żywego Różańca; w tyle kościoła będzie można skorzystać z kiermaszu wydawnictw katolickich; o 14.00 w Oratorium św. Józefa odbędzie się zebranie wszystkich Zelatorów; o 15.00 w kościele odmówiony będzie różaniec w intencji śp. Stanisława Mendyki; w kościele w Krobi o 15.00 odbędzie się koncert pt. „Sospiri. Westchnienia serca i duszy” – zachęcam do skorzystania; szczegóły na plakacie!
 • W 1.czwartek miesiąca (05.10.2017) po Mszy świętej – Koronka do Miłosierdzia Bożego z prośbą o powołania – proszę o włączenie się w tę ważną intencję!
 • W 1.piątek miesiąca (06.10.2017) od 8.00 – OBCHÓD CHORYCH; od 16.00 – SPOWIEDŹ dla wszystkich (dzieci i młodzież pamiętają o regularnej spowiedzi, o której przypominają im obrazki 1.piątkowe!); o 17.15 –nabożeństwo z Komunią św., a nabożeństwo 1.piątkowe przed Najświętszym Sakramentem – po Mszy wieczornej i zaraz potem FILM o dziejach biblijnych - specjalne zaproszenie dla młodzieży!
 • W 1.sobotę miesiąca (07.10.2017) od 14.00 na granicach Polski trwać będzie „RÓŻANIEC DO GRANIC”; zapraszam do włączenia się duchowego w tę inicjatywę poprzez wieczorne modlitwy w naszym kościele: o 21.00 – APEL JASNOGÓRSKI, wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo 1.sobotnie do Niepokalanego Serca NMP; potem cztery części Różańca i około 23.00 – MSZA święta za wstawiennictwem MB Fatimskiej – gorąco wszystkich zapraszam!
 • Za tydzień (08.10.2017) obchodzić będziemy kolejny DZIEŃ PAPIESKI; będzie to 2.niedziela miesiąca; z tej racji ofiary w kościele przeznaczone będą na inwestycje w naszej parafii, a przed kościołem Szkolne Koło Caritas zbierze datki na stypendia dla młodzieży w ramach Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia; Msza święta o 9.00 (jak co miesiąc) będzie skierowana głównie dla MŁODZIEŻY i przez nią przygotowana – zapraszam całą młodzież parafii do 35.roku życia! Po Mszach świętych Parafialny Zespół Caritas rozprowadzać będzie KREMÓWKI.
 • W miesiącu październiku RÓŻANIEC będzie odmawiany: w zwykłe dni 7 minut przed Eucharystią i w trakcie Mszy świętej (prowadzony naprzemiennie przez kolejne wioski: w najbliższy poniedziałek – Stara Krobia, we wtorek – Rębowo, w czwartek – Domachowo, w piątek – Ziółkowo i w poniedziałek za tydzień – Krajewice); w niedziele, święta i środy różaniec będzie odmawiany pół godziny przed Mszami; z kolei młodzież i dzieci będą mieć nabożeństwo różańcowe w kościele w poniedziałki, wtorki i czwartki października o 17.30.
 • INFORMUJĘ, że zapisy rezerwacji mszalnych na kolejne półrocze (od marca do sierpnia 2018) rozpoczynamy od tego wtorku (03.10.2017) – UWAGA: tylko w tygodniu po Mszach i w sobotę w ramach Biura Parafialnego!
 • DZIĘKUJĘ serdecznie za pełen gorliwości i poświęcenia dyżur w sprzątaniu parafianom z Ziółkowa z numerów: 15, 16, 17 i 18; pełni werwy pięknie wysprzątali świątynię, teren przy kościele i probostwie, dojścia, parking i pod cmentarzem; wywieźli także wszystkie śmieci i liście za co wyrażam szczególną wdzięczność i włączam w modlitwę o potrzebne łaski dla nich i całych rodzin! Za tydzień przyjdą mieszkańcy Ziółkowa spod numerów:  19, 20, 21 i 22; bardzo proszę zorganizować wywóz liści poza teren parafialny; dodatkowo dziękuję za przyniesione kwiaty i dekorację kościoła, w tym młodzieży za przygotowanie październikowego wystroju kościoła – serdeczne: Bóg zapłać!
 • SUGESTIA dla młodzieży: w okresie jesiennym można się zwoływać w małe grupki w celu stopniowego przygotowywania liści do ich wywózki, bo mam nadzieję, że także w ty roku znajdą się dobre dusze, które wywiozą liście poza teren parafii.
 • WIELKIE PODZIĘKOWANIA składam za przygotowanie i przeprowadzenie ODPUSTU św. Michała Archanioła i FESTYNU ARCHANIELSKIEGO; Księdzu Sumiście,  dr. Zbigniewowi Starczewskiemu COr za ważkie słowo odpustowe z przesłaniem; parafianom z Ziółkowa, Biskupianom, dziewczynkom sypiącym kwiatki, ministrantom, obsłudze kościoła. Organistce i scholi za piękną Liturgię i Procesję; parafianom z Domachowa i ich kooperantom za przygotowanie infrastruktury Festynu z podłogą, namiotem, ławostołami i elektryką, zorganizowanie stoisk spożywczych i DJ’a, za sprawne sprzątnięcie terenu i ofiarę na renowację kościoła; za przygotowanie plakatu, Biskupianom za bogaty program muzyczno-taneczny i obecność w strojach biskupińskich do końca Festynu; dziękuję za wspaniałe występy: orkiestry dętej, „Fatimes” i za popisy mowy gwarą; Stowarzyszeniu „Zaczyn” za zaproszenie instruktorów łucznictwa; Mateuszowi Biernatowi za smaczne warsztaty kulinarne; KGW z Domachowa i wszystkim parafiankom, które okazały swą szczodrość – za przyniesione wyborne pieczywo domowe; dziękuję za zorganizowanie animacji dla dzieci i różnych stoisk, w tym: stoiska Caritas z własnymi smakołykami; dziękuję za udaną akcję Szkolnego Koła Caritas; pani Beacie Kabale za trud konferansjera; dziękuję za wszelkie dary ofiarowane do kuchni na probostwo – wszystkim za wszystko wyrażam wdzięczność w modlitwie wstawienniczej – niech Bóg zsyła na nas wszystkich obfitość łask i błogosławieństwa!
 • Rozpoczęły się koncerty z cyklu MUSICA SACROMONTANA na Świętej Górze – zachęcam do korzystania z dóbr kultury; szczegóły znajdziemy na plakatach!
 • W czwartek w Ośrodku Zdrowia w Krobi na ulicy Powstańców Wlkp 95E w godzinach od 11.00 do 13.00 przeprowadzone będą dla osób powyżej 16.roku życia BADANIA WZROKU (m.in. pomiar ciśnienia śródgałkowego jako profilaktyka przeciwko jaskrze); można się zapisać pod numerem telefonu: 65 571 17 15; szczegóły na afiszu.
 • W październiku myślimy o przygotowaniu się do uroczystości Wszystkich Świętych; dla pokoju serca proszę zweryfikować opłaty cmentarne, można składać Wymienianki roczne i listopadowe; koniec października to także czas regulowania dzierżaw.