KONTO BANKOWE PARAFII:

Konto bankowe

67 1440 1387 0000 0000 1333 9252

 

 

Śp. Teresa LEŚNIAK

lat 79, zam. Domachowo 11RÓŻANIEC w kościele:

- w sobotę (11.02.17) o 20.00

- w niedzielę (12.02.17) o 15.00

- w poniedziałek (13.02.17) o 19.15

- we wtorek (14.02.17) o 10.30

 

POGRZEB we wtorek (14.02.17) o 11.00Wieczny odpoczynek,

racz jej dać Panie,

a światłość wiekuista

niechaj jej świeci. Amen.

Ogłoszenia parafialne 24-09-2017

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE - 24.09.2017.

ODPUST - FESTYN

 • DZIŚ (24.09.2017) obchodzimy ODPUST św. Michała Archanioła, MSZA ODPUSTOWA o 11.30; Sumistą w tym roku jest znany wszystkim Filipin, Moderator Dekanatu Gostyńskiego, Ksiądz dr Zbigniew STARCZEWSKI COr (!); Sumę odpustową zwieńczy, jak co roku, uroczysta PROCESJA wokół kościoła, a zaraz potem rozpocznie się przy kościele FESTYN ARCHANIELSKI z możliwością konsumpcji i muzyką! Czeka nas wiele atrakcji, np. występy różnych grup biskupiańskich, kapel, orkiestry i gawędziarzy; będą łucznicy i animacje dla dzieci, warsztaty kulinarne z Szefem kuchni Mateuszem Biernatem, dmuchańce dla dzieci, Szkolne Caritas ze słodką niespodzianką z pragnieniem dofinansowania szkoły w Afryce; będzie kuszące stoisko Parafialnego Zespołu Caritas, sklepik, stoiska z grochówką i kiełbaską, z wypiekami domowymi, kawą i herbatą; w tle będzie muzyka i zapowiedzi bieżących wydarzeń, a na zakończenie potańcówka „na dechach w namiocie”! Festyn ma charakter biskupiański, dlatego przez cały czas między gośćmi przemykać będą Biskupianie, za co gorąco im dziękuję! Zapraszam z całego serca wszystkich!!
 • W tym tygodniu aż do piątku kontynuujemy modlitwy do św. Michała Archanioła; zakończymy je uroczyście po Mszy przed Najświętszym Sakramentem w piątek 29.września – w dniu liturgicznego wspomnienia świętych Archaniołów; zaraz potem będzie wyświetlony FILM o Biblii.
 • UWAGA: w środę (27.09.2017) o 19.30 w Oratorium św. Józefa odbędzie się spotkanie w kręgu rodzin – oczekuję rodziny przychodzące dotąd, jak i wszystkich chętnych.
 • W czwartek (28.09.2017) o 15.00 na gostyńskim rynku odmawiana będzie publicznie w łączności z całym światem Koronka do Miłosierdzia Bożego – zachęcam do udziału.
 • Za tydzień (01.10.2017)1.niedziela miesiąca; o 9.00 będzie odprawiona Msza w intencji członków Żywego Różańca i ich rodzin, a zaraz po Mszy odbędzie się spotkanie Żywego Różańca; o 14.00 w Oratorium św. Józefa będzie zebranie wszystkich Zelatorów; po spotkaniu Żywego Różańca będzie udostępnione stoisko umożliwiające nabyć kilka wydawnictw katolickich (książki, DVD i inne).
 • W miesiącu październiku RÓŻANIEC będzie odmawiany: w zwykłe dni w łączności z Mszami (prowadzony naprzemiennie przez kolejne wioski), w niedziele, święta i środy – pół godziny przed Mszami; z kolei młodzież i dzieci będą mieć nabożeństwo różańcowe w kościele w poniedziałki, wtorki i czwartki października o 17.30.
 • INFORMUJĘ, że zapisy rezerwacji mszalnych na kolejne półrocze (od marca do sierpnia 2018) rozpoczynamy od wtorku (03.10.2017) – w tygodniu po Mszach i w sobotę w ramach Biura Parafialnego.
 • DZIĘKUJĘ serdecznie za pełen poświęcenia i żarliwości ostatni dyżur w sprzątaniu parafianom z Ziółkowa z numerów: 8, 9, 10, 12, 13 i 14; przy świetnej współpracy pięknie wysprzątali świątynię, trasę procesyjną, dojścia i teren z parkingiem pod sam cmentarz; wywieźli także wszystkie śmieci i liście – składam gromkie: Bóg zapłać i upraszać Wam będę Bożą szczodrość w łaskę! Za tydzień przyjdą mieszkańcy Ziółkowa spod numerów:  15, 16, 17 i 18; bardzo proszę zorganizować wywóz liści poza teren parafialny.
 • SUGESTIA dla młodzieży: w okresie jesiennym można się zwoływać w małe grupki w celu stopniowego przygotowywania liści do ich wywózki, bo mam nadzieję, że także w tym roku znajdą się dobre dusze, które wywiozą liście poza teren parafii.
 • UWAGA! Za aprobatą Biskupów polskich odbędzie się w dzień MB Różańcowej (7.10.2017) okalająca całą Polskę akcja modlitewna: RÓŻANIEC DO GRANIC! Będzie to odpowiedź na wezwanie Matki Bożej w Fatimie. Nie wszyscy będziemy mogli pojechać na granicę Państwa, ale będziemy mogli się modlić w naszym kościele i w domach; tego dnia Różaniec będzie odmawiany przed każdą Mszą, a specjalnie już teraz zapraszam późnym wieczorem na wspólną modlitwę przed Najświętszym Sakramentem – początek o 21.00: Apel Jasnogórski, potem – Nabożeństwo 1.sobotnie, wszystkie części Różańca i ok. 23.00 – Msza Święta za wstawiennictwem MB Fatimskiej; cały ten dzień przeżywać będziemy w szczególnej więzi duchowej ze św. Janem Pawłem II inaugurując kolejny DZIEŃ PAPIESKI.
 • Niedziela, 8.10.2017 roku, to XVII DZIEŃ PAPIESKI – tradycyjnie po Mszach Parafialny Zespół Caritas rozprowadzać będzie KREMÓWKI.