KONTO BANKOWE PARAFII:

Konto bankowe

67 1440 1387 0000 0000 1333 9252

 

 

Śp. Teresa LEŚNIAK

lat 79, zam. Domachowo 11RÓŻANIEC w kościele:

- w sobotę (11.02.17) o 20.00

- w niedzielę (12.02.17) o 15.00

- w poniedziałek (13.02.17) o 19.15

- we wtorek (14.02.17) o 10.30

 

POGRZEB we wtorek (14.02.17) o 11.00Wieczny odpoczynek,

racz jej dać Panie,

a światłość wiekuista

niechaj jej świeci. Amen.

Ogłoszenia parafialne 17-09-2017

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE - 17.09.2017.

ODPUST - FESTYN

 • DZIŚ (17.09.2017) – wyjątkowo już o 10.00, czyli przed Mszą dla dzieci! odbędzie się ważne spotkanie przed I Komunią św!! Przynosimy na spotkanie metryki chrztu dzieci ochrzczonych poza parafią! Wyjątkowo przed Mszą o 11.00 nie będzie wspólnego Różańca. Po Mszach niedzielnych zbierane będą ofiary na KUL, WT i szkoły katolickie.
 • Przez cały tydzień w czasie Mszy będą odmawiane specjalne modlitwy do św. Michała Archanioła jako nasze przygotowanie do Odpustu.
 • JUTRO (poniedziałek, 18.09.2017)święto św. Stanisława Kostki, Patrona Polski i Młodzieży – imieniny obchodzi ks. Arcybiskup Stanisław Gądecki; w katedrze będzie w jego intencji Msza św., a my otoczmy go modlitwą; dołączmy do tego wstawiennictwa ks. Kanonika Jana Tecława, którego oktawa imienin trwa – niech Bóg osłoni ich swą Opatrznością i ubogaca potrzebnymi łaskami.
 • W środę (20.09.2017) zaraz po Mszy odbędzie się w zakrystii spotkanie wszystkich ministrantów i lektorów!
 • W czwartek (21.09.2017) o 19.30 w Oratorium św. Józefa odbędzie się pierwsza PRZEDCHRZCIELNA KATECHEZA DLA DOROSŁYCH będąca obowiązkiem dla rodziców i chrzestnych dziecka przed każdym chrztem!
 • UWAGA: w piątek (22.09.2017) po Mszy – CZUWANIE z młodzieżą przed Najświętszym Sakramentemzakończymy Apelem Jasnogórskim! Zapraszam do dołączenia wszystkich!
 • W sobotę (23.09.2017) odbędzie się kolejne Poznańskie Forum Duszpasterskie, na którym reprezentować nas będzie kilka osób.
 • W najbliższą niedzielę (!) (24.09.2017) obchodzimy ODPUST św. Michała Archanioła, MSZA ODPUSTOWA o 11.30; Sumistą w tym roku będzie znany wszystkim Filipin – Moderator Dekanatu Gostyńskiego, Ks. Zbigniew STARCZEWSKI COr (!); Sumę odpustową zwieńczy, jak co roku, uroczysta PROCESJA wokół kościoła; zaraz po zakończonej Liturgii rozpocznie się przy kościele FESTYN ARCHANIELSKI z możliwością konsumpcji i muzyką! Czeka nas wiele atrakcji, np. występy różnych grup biskupiańskich, kapel, orkiestry i gawędziarzy; będą łucznicy i animacje dla dzieci, warsztaty kulinarne z Szefem kuchni Mateuszem Biernatem, dmuchańce dla dzieci, Szkolne Caritas ze słodką niespodzianką z pragnieniem dofinansowania szkoły w Afryce; będzie kuszące stoisko Parafialnego Zespołu Caritas, sklepik i stoiska ze słodkościami, które, jak co roku przyniosą gospodynie (placki można przynosić w godzinie przed każdą Mszą do Gościńca Biskupiańskiego); w tle będzie muzyka i zapowiedzi bieżących wydarzeń, a na zakończenie potańcówka „na dechach w namiocie”! Festyn ma charakter biskupiański, dlatego przez cały czas między gośćmi przemykać będą Biskupianie, za co gorąco im dziękuję! Zapraszam gorąco wszystkich w imieniu własnym i organizującego imprezę Domachowa z p. Sołtysem! Przypominam tegorocznym Organizatorom, że do Domachowa należy przygotowanie terenu na Festyn, w tym skoszenie trawy i zbudowanie infrastruktury.
 • DZIĘKUJĘ serdecznie za perfekcyjny dyżur w sprzątaniu parafianom z Ziółkowa z numerów: 3, 4, 5 i 6; z wielką dokładnością i poświęceniem sprzątnęli świątynię, a także usunęli liście i wygrabili wielki teren parafialny (wokół kościoła i probostwa, dojścia i dojazdy aż po cmentarz oraz parking) - niech Bóg łaskawy Wam błogosławi i ubogaci Wasze rodziny potrzebnymi darami! Za tydzień (przed Odpustem!) przyjdą mieszkańcy Ziółkowa spod numerów:  8, 9, 10, 12, 13 i 14; bardzo proszę zorganizować wywóz liści poza teren parafialny.
 • SUGESTIA dla młodzieży: w okresie jesiennym można się zwoływać w małe grupki w celu stopniowego przygotowywania liści do ich wywózki, bo mam nadzieję, że także w ty roku znajdą się dobre dusze, które wywiozą liście poza teren parafii.
 • UWAGA! Za aprobatą Biskupów polskich odbędzie się w dzień MB Różańcowej (7.10.2017) okalająca całą Polskę akcja modlitewna: RÓŻANIEC DO GRANIC! Będzie to odpowiedź na wezwanie Matki Bożej w Fatimie. Nie wszyscy będziemy mogli pojechać na granicę Państwa, ale będziemy mogli się modlić w naszym kościele i w domach; tego dnia Różaniec będzie odmawiany przed każdą Mszą, a specjalnie już teraz zapraszam późnym wieczorem na wspólną modlitwę przed Najświętszym Sakramentem – początek o 21.00: Apel Jasnogórski, potem – Nabożeństwo 1.sobotnie, wszystkie części Różańca i ok. 23.00 – Msza Święta za wstawiennictwem MB Fatimskiej; cały ten dzień przeżywać będziemy w szczególnej więzi duchowej ze św. Janem Pawłem II inaugurując kolejny DZIEŃ PAPIESKI.
 • Niedziela, 8.10.2017 roku, to XVII DZIEŃ PAPIESKI – tradycyjnie po Mszach Parafialny Zespół Caritas rozprowadzać będzie KREMÓWKI.

 

WWW.parafia-domachowo.pl / Tel.  720 294 428