KONTO BANKOWE PARAFII:

Konto bankowe

67 1440 1387 0000 0000 1333 9252


 

Śp. Teresa LEŚNIAK

lat 79, zam. Domachowo 11RÓŻANIEC w kościele:

- w sobotę (11.02.17) o 20.00

- w niedzielę (12.02.17) o 15.00

- w poniedziałek (13.02.17) o 19.15

- we wtorek (14.02.17) o 10.30

 

POGRZEB we wtorek (14.02.17) o 11.00Wieczny odpoczynek,

racz jej dać Panie,

a światłość wiekuista

niechaj jej świeci. Amen.

ogłoszenia parafialne 13-08-2017

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

WNIEBOWZIĘCIE NMP 15.08.2017.

 • DZIŚ (15.08.2017) WNIEBOWZIĘCIE NMP – wielka uroczystość; o 9.30 – Godzinki, a Msze z uroczystości o 10.00, 17.00 i 19.00 – na każdej Mszy będzie błogosławieństwo ziół i kwiatów; do puszek zbierane są ofiary na Caritas Archidiecezjalną; dziś na Dożynkach Powiatowych na Świętej Górze zostanie rozstrzygnięty konkurs na „Najładniejszy wieniec dożynkowy”; dziś także obchodzimy 97.rocznicę Bitwy Warszawskiej, czyli Cudu nad Wisłą oraz Święto Wojska Polskiego; dzisiaj po ostatniej Mszy można zabrać wieńce dożynkowe do wiosek – potem będą złożone w Biskupiańskim Gościńcu.
 • W czwartek (17.08.2017) po Mszy odbędzie się spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas w Oratorium św. Józefa.
 • W piątek (18.08.2017) po Mszy będzie kolejna emisja FILMU o dziejach biblijnych – zapraszam gorąco wszystkich na nową, pasjonującą ekranizację najważniejszych wydarzeń zbawczych!
 • DZIĘKUJĘ za przygotowanie oprawy Dożynek Gminnych w naszym kościele: za przyniesienie płodów ziemi i udekorowanie kościoła, ojcu Czesławowi Motakowi OMI za piękne i budujące słowo Boże, pani Organistce i Scholi, ministrantom i służbie kościelnej, dziękuję za liczny udział Władzom samorządowym, sołtysom, biskupianom i gościom; dziękuję za złożone dożynkowe ofiary dziękczynne! Cieszę się, że udało nam się godnie podtrzymać te wzniosłe tradycje.
 • DZIĘKUJĘ za pomoc w usuwaniu skutków nawałnicy na cmentarzu i przy kościele w sobotę i w poniedziałek; wyrażam ogromną wdzięczność za spektakularną akcję strażakom; dziękuję gorąco niewielkiej grupie wolontariuszy z parafii (w tym kilkorgu dzieciom) – polecam Was wszystkich Bożej hojności i opiece! Pozostałych PROSZĘ, aby w piątek włączyli się w dowolnej godzinie – indywidualnie lub grupowo – w parafialne porządkowanie skutków wichury; trzeba jeszcze usunąć i zutylizować pozostałości po zwalonych drzewach na cmentarzu i przy kościele oraz wygrabić cały teren zielony od kościoła po cmentarz – liczę na przebudzenie wszystkich w tej wyjątkowej chwili! To, co pozostanie sprzątną dyżurni z tego tygodnia. Mam nadzieję, że nie zabraknie też chrześcijańskiej solidarności wobec najbardziej poszkodowanych – dziękuję za zaoferowaną im pomoc i proszę o modlitwę w ich intencji.
 • DZIĘKUJĘ z całego serca za przeprowadzony z wielką energią i poświęceniem dyżur w sprzątaniu parafianom z Ziółkowa z numerów: 47J, 47A, 47 i 46. Za tydzień przyjdą mieszkańcy Ziółkowa spod nr 45, 44 i 43 (wszystkie mieszkania).
 • Osobne podziękowanie składam za doniesienie owoców, warzyw, zbóż i innych roślin i za dokonanie wystroju dożynkowego kościoła!
 • DZIĘKUJĘ gorąco chrystusowcowi, ojcu Zbigniewowi Mincie za ofiarowanie naszej parafii znacznie większej niż mieliśmy figury MB Fatimskiej oraz przenośnego zestawu nagłaśniającego – pamiętajmy o modlitwie w jego intencjach.
 • Czytajmy pisma katolickie i zachęcajmy innych!
 • Przeżywamy SIERPIEŃ – miesiąc wzmożonej walki z nietrzeźwością – starajmy się o właściwe postawy i modlitwę za naszą Ojczyznę w kontekście problemu alkoholowego.
 • Informuję, iż został wyłoniony w ramach przetargu wykonawca prac renowacyjnych w naszym kościele w latach 2017-2019; jest to konsorcjum z Krakowa i Jarosławia. Ufam, że po koniecznym etapie przygotowawczym prace szybko się rozpoczną; bardzo proszę o modlitwę w tej sprawie i dziękuję za ofiary, które docierają na ten cel.

 

WWW.parafia-domachowo.pl / Tel.  720 294 428