KONTO BANKOWE PARAFII:

Konto bankowe

67 1440 1387 0000 0000 1333 9252


 

Śp. Teresa LEŚNIAK

lat 79, zam. Domachowo 11RÓŻANIEC w kościele:

- w sobotę (11.02.17) o 20.00

- w niedzielę (12.02.17) o 15.00

- w poniedziałek (13.02.17) o 19.15

- we wtorek (14.02.17) o 10.30

 

POGRZEB we wtorek (14.02.17) o 11.00Wieczny odpoczynek,

racz jej dać Panie,

a światłość wiekuista

niechaj jej świeci. Amen.

Ogłoszenia parafialne 25-06-2017

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE       25.06.2017
ROK  ŚWIĘTEGO  BRATA  ALBERTA

 • DZIŚ (25.06.2017) w Liturgii Mszy świętych towarzyszy nam z oprawą muzyczną młodzieżowy zespół ze Świerczyny; jesteśmy Wam wdzięczni za świadectwo żywej wiary i pobudzenie do głębszej modlitwy – odwzajemniamy się modlitewnym wstawiennictwem w Waszej intencji przed Bogiem; niech Wam Bóg szczodrze błogosławi!
 • NABOŻEŃSTWA CZERWCOWE do NSPJ (już tylko do piątku!) – w łączności z Mszami, przed końcowym błogosławieństwem.
 • We wtorek (27.06.2017) po Mszy w Oratorium św. Józefa odbędzie się skromne spotkanie Kręgu Rodzin.
 • W czwartek (29.06.2017) obchodzić będziemy uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła, Patronów naszej Archikatedry, którzy nas powiodą modlitwami do Rzymu – miejsca ich Grobów – Stolicy Apostolskiej; dlatego ofiary w tym dniu będą przeznaczone na potrzeby Stolicy Świętej.
 • W piątek (30.06.2017) – o 19.15 w kościele odbędzie się pierwsze spotkanie Grupy Odkrywców Słowa Bożego! Zapraszam wszystkich, abyśmy razem mogli nauczyć się odczytywać w Piśmie Świętym, co do nas mówi Bóg – oczekuję radośnie liczną młodzież i dorosłych! Na spotkaniu zostanie opublikowana lista spotkań indywidualnych kandydatów do bierzmowania.
 • W 1.sobotę miesiąca (01.07.2017) o 18.00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i Nabożeństwo 1.sobotnie z błogosławieństwem eucharystycznym.
 • W 1.niedzielę miesiąca (02.07.2017) pół godziny przed Mszami – wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość modlitwy i adoracji; po Mszy o 9.00 – spotkanie wspólnoty Żywego Różańca.
 • W poniedziałek, 3.07.2017 o 7.30 spod figury MB wyruszy adresowana do wszystkich pielgrzymka rowerowa na zakończenie Odpustu w Borku Wielkopolskim; weźmiemy udział w Mszy o 11.00, a wrócimy wczesnym popołudniem – każdy mile widziany – w wielu będzie nam raźniej! Tego dnia po Mszy wieczornej ksiądz Proboszcz zaprasza na skromne spotkanie z poczęstunkiem wszystkich ministrantów i lektorów.
 • W niedzielę, 9.07.2017 na Mszy św. o 13.30 przeżywać będziemy DZIEŃ CHOREGO; po Mszy wraz z Parafialnym Zespołem Caritas zapraszam chorych i im towarzyszących na spotkanie w Gościńcu Biskupiańskim.
 • Jak, co roku, w ostatnią niedzielę lipca (30.07.2017) na boiskach Starej Krobi odbędzie się kolejny Parafialny Turniej Piłki Nożnej; zarezerwujmy już teraz czas na rodzinne piknikowanie na świeżym powietrzu i na kibicowanie drużynom poszczególnych wiosek – do zobaczenia!
 • Za podjęcie ze sportową energią trudnego dyżuru po zamknięciu serii Procesji z całego serca dziękuję parafianom z Rębowa z nr 47, 46, 45 i 44 – niech Bóg daje Wam widome znaki swej łaskawości i opieki! Wspaniale przywrócili porządek w świątyni oraz wokół kościoła i na wielkim terenie przykościelnym wraz z parkingiem – Bóg zapłać! Za tydzień dyżur przypada na mieszkańców z Rębowa nr 43, 42, 41, i 40!
 • Osobno DZIĘKUJĘ za ofiarowane kwiaty oraz za systematyczną posługę przy kwiatach w kościele!
 • Wyrażam wielką WDZIĘCZNOŚĆ za złożone dotąd ofiary do Księgi ofiar specjalnych (na pokrycie wkładu własnego parafii w ramach wielkich prac renowacyjnych, które rozpoczną się w naszym kościele w tym roku w oparciu o fundusze Unii Europejskiej – trwa jeszcze przetarg na wykonawcę); termin spłaty pierwszej raty wkładu własnego uległ wydłużeniu, dlatego nie jest za późno aby o tym jeszcze pomyśleć; niech dobry Bóg osłania swą Opatrznością wszystkich darczyńców i wspomaga ich potrzebnymi łaskami i błogosławieństwem w codziennym trudzie!
 • Wśród pism jest nowy „Przewodnik Katolicki”, „Mały Przewodnik Katolicki” o Przygodach wakacyjnych, piękne nowe wydanie „KTÓŻ JAK BÓG”, świeże „Miłujcie się” i patriotyczne pismo pt. „WPiS” – zachęcam!
 • W gablocie znajdziemy wiele ważnych informacji, między innymi – plakaty zapraszające na Odpust w Borku Wielkopolskim, w Wieleniu i w Gietrzwałdzie.
 • Na ławkach i na stoliku rozłożone są obrazki pamiątka wielkiego Jubileuszu 60.lecia kapłaństwa ks. Kan. Kazimierza Sierpowskiego, naszego parafianina. Z okazji zacnego Jubileuszu 60.rocznicy święceń kapłańskich Drogiemu Jubilatowi, jak i Współjubilatom: ks. prał. Kazimierzowi Ciszewiczowi, pochodzącemu ze Strzelec Wielkich i ks. prał. Leonowi Spaleniakowi z Krotoszyna – gratuluję wspaniałej Rocznicy i włączam się w dziękczynienie za ich oddane kapłaństwo. Na jak najdłuższe lata życzę zdrowia, wszelkich łask i Bożej opieki na drodze kapłańskiej pielgrzymki przez ziemię. Szczęść Boże!
 • DZIĘKUJĘ GORĄCO za udział i prace przy przygotowaniu oraz w przebiegu Procesji Bożego Ciała, Oktawy i uroczystości NSPJ: za przystrojenie domostw emblematami eucharystycznymi i flagami, ekipom strojącym poszczególne fragmenty terenu przykościelnego i trasy Procesji w Domachowie, budującym ołtarze na Wielką Procesję Bożego Ciała oraz przy kościele na zamknięcie Oktawy i uroczystość NSPJ, za zielone drzewka, koszenie trawy, sypanie kwiatków, niesienie chorągiewek i świec, za obsługę ciągu Procesji przez niesienie feretronów, sztandarów i baldachimu, za liczny udział Biskupian i pocztów Straży Pożarnej, p.Organistce i Scholi za oprawę muzyczną, służbie kościelnej i ministrantom, a także Policji za ochronę; dziękuję też za sprawne sprzątnięcie dekoracji, ołtarzy i wszelkich pozostałości po uroczystościach – wszystkim za wszystko: BÓG ZAPŁAĆ!!

WWW.parafia-domachowo.pl / Tel.  720 294 428