Ogłoszenia parafialne 18-06-2017

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE       18.06.2017
ROK  ŚWIĘTEGO  BRATA  ALBERTA

• Dziś (18.06.2017) o 11.00MSZA DZIECI i PROCESJA, a potem w kościele – krótkie spotkanie z wszystkimi dziećmi!
  • NABOŻEŃSTWA CZERWCOWE do NSPJ – w łączności z Mszami, przed końcowym błogosławieństwem.
  • Trwa OKTAWA BOŻEGO CIAŁA - jak co roku o 19.00 odprawiane są MSZE BŁAGALNE o owocowanie ludzkiej pracy w poszczególnych wioskach (w tym roku w piątek – Rębowo, w sobotę – Bodzewko I i II, w poniedziałek – Stara Krobia, we wtorek – Krajewice, w środę – Ziółkowo i na zakończenie Oktawy – Domachowo); po tych Mszach – PROCESJA EUCHARYSTYCZNA; na zakończenie Oktawy – poświęcenie kwiatów i ziół.
  • We wtorek (20.06.2017) po Mszy i Procesji – spotkanie Parafialnej Rady Ekonomicznej w Oratorium św. Józefa.
  • W środę (21.06.2017) po Mszy i Procesji – spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej w kościele.
  • W czwartekzakończenie Oktawy Bożego Ciała – cztery stacje procesji przy dwóch ołtarzach i święcenie kwiatów i ziół; o 16.00 – zakończenie roku szkolnego w Przedszkolu „Michałek”.
  • W piątek (23.06.2017)UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA i zakończenie roku nauki w szkołach; MSZE święte: o 8.00 – na zakończenie Szkoły podstawowej i Gimnazjum, o 10.00, o 15.00 – dla Absolwentów Gimnazjum oraz o 19.00 - Msza z procesją do dwóch ołtarzy i oddanie rodzin Chrystusowi Królowi; po procesji – spotkanie z dziećmi, które włączały się w procesje; w tym dniu o 11.30 przy okazji odpustu w Zalesiu odbędzie się Kongregacja dekanalna.
  • Za tydzień – w niedzielę (25.06.2017) w Liturgii Mszy świętych towarzyszyć nam będzie z oprawą muzyczną młodzieżowy zespół ze Świerczyny.
  • UWAGA: W piątek (30.06.2017) o 19.15 w kościele odbędzie się pierwsze spotkanie Grupy Odkrywców Słowa Bożego! Zapraszam wszystkich, abyśmy razem mogli nauczyć się odczytywać w Piśmie Świętym, co do nas mówi Bóg – oczekuję radośnie młodzież i dorosłych!
  • W poniedziałek (3.07.2017) o 7.30 spod figury MB wyruszy adresowana do wszystkich pielgrzymka rowerowa na zakończenie Odpustu w Borku Wielkopolskim; weźmiemy udział w Mszy o 11.00, a wrócimy wczesnym popołudniem – każdy mile widziany – w wielu będzie nam raźniej!
  • W niedzielę, (9.07.2017) na Mszy św. o 13.30 przeżywać będziemy DZIEŃ CHOREGO; po Mszy wraz z Parafialnym Zespołem Caritas zapraszam chorych i im towarzyszących na spotkanie w Gościńcu Biskupiańskim.
  • Jak, co roku, w ostatnią niedzielę lipca (30.07.2017) na boiskach Starej Krobi odbędzie się kolejny Parafialny Turniej Piłki Nożnej; zarezerwujmy już teraz czas na rodzinne piknikowanie na świeżym powietrzu i na kibicowanie drużynom naszych wiosek – do zobaczenia!
  • Za pełne serdecznego zaangażowania i rozmachu sprzątanie kościoła i jego otoczenia modlitewnie dziękuję parafianom z Rębowa nr 17, 18, 19 i 48 – niech Bóg Was ubogaca swym błogosławieństwem i nieprzebranymi łaskami! Za tydzień dyżur przypada na mieszkańców z Rębowa nr 47, 46, 45 i 44!
  • Wyrażam wielką WDZIĘCZNOŚĆ za złożone dotąd ofiary do Księgi ofiar specjalnych (na pokrycie wkładu własnego parafii w ramach wielkich prac renowacyjnych, które rozpoczną się w naszym kościele w tym roku w oparciu o fundusze Unii Europejskiej – trwa jeszcze przetarg na wykonawcę); termin spłaty pierwszej raty wkładu własnego uległ wydłużeniu, dlatego nie jest za późno aby o tym jeszcze pomyśleć; niech dobry Bóg osłania swą Opatrznością wszystkich darczyńców i wspomaga ich potrzebnymi łaskami i błogosławieństwem w codziennym trudzie!
  • Wśród pism jest nowy „Przewodnik Katolicki”, „Mały Przewodnik Katolicki” dla dzieci, a także piękne wydanie „KTÓŻ JAK BÓG” noszącego imię Patrona naszej parafii oraz cenne wydawnictwo pt. „WPiS” – zachęcam!
  • W gablocie znajdziemy wiele ważnych informacji, między innymi – plakaty zapraszające na Odpust w Borku Wielkopolskim, w Wieleniu i w Gietrzwałdzie.
  • Na ławkach i na stoliku rozłożone są obrazki – zachęcam do zabrania ich! Jeden z nich przedstawia podobiznę o. Euzebiusza Huchrackiego, franciszkanina z klasztoru na Goruszkach k. Miejskiej Górki, skąd przyjeżdżają do nas franciszkanie. Drugi obrazek – z liczbą „60” to pamiątka wielkiego Jubileuszu – 60.lecia kapłaństwa ks. Kan. Kazimierza Sierpowskiego, naszego parafianina. Z okazji zacnego Jubileuszu 60.rocznicy święceń kapłańskich Drogim Jubilatom: ks. kan. Kazimierzowi Sierpowskiemu, ks. prał. Kazimierzowi Ciszewiczowi, pochodzącemu ze Strzelec Wielkich i ks. prał. Leonowi Spaleniakowi z Krotoszyna – gratuluję wspaniałej Rocznicy i włączam się w dziękczynienie za ich oddane kapłaństwo. Na jak najdłuższe lata życzę zdrowia, wszelkich łask i Bożej opieki na każdy dzień kapłańskiej pielgrzymki przez ziemię. Szczęść Boże!

WWW.parafia-domachowo.pl / Tel.  720 294 428