KONTO BANKOWE PARAFII:

Konto bankowe

67 1440 1387 0000 0000 1333 9252


 

Śp. Teresa LEŚNIAK

lat 79, zam. Domachowo 11RÓŻANIEC w kościele:

- w sobotę (11.02.17) o 20.00

- w niedzielę (12.02.17) o 15.00

- w poniedziałek (13.02.17) o 19.15

- we wtorek (14.02.17) o 10.30

 

POGRZEB we wtorek (14.02.17) o 11.00Wieczny odpoczynek,

racz jej dać Panie,

a światłość wiekuista

niechaj jej świeci. Amen.

Ogłoszenia parafialne 11-06-2017

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE       11.06.2017
NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ
ROK  ŚWIĘTEGO  BRATA  ALBERTA

  • Dziś (11.06.2017) - uroczystość NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY; jest to jednocześnie 2.niedziela miesiąca, a zatem ofiary będą przeznaczone na inwestycje w naszej parafii! O 9.00 – MSZA MŁODZIEŻY, a po Mszy – spotkanie kandydatów do bierzmowania; dziś kończy się okres spowiedzi i Komunii wielkanocnej!

  • NABOŻEŃSTWA CZERWCOWE do NSPJ – w łączności z Mszami, przed końcowym błogosławieństwem.

  • We wtorek (13.06.2017) o 18.00 odbędzie się PRÓBA przed Procesją Bożego Ciała dla chłopców, którzy poniosą chorągiewki i dla dziewczynek, które będą sypać kwiatki; jest to kolejna pamiątka Objawień Fatimskich – na koniec Mszy św. odprawimy Nabożeństwo Czerwcowe, przejdziemy procesyjnie przez kościół z figurą Matki Bożej Fatimskiej i zatrzymamy się na Nabożeństwo Michałowe przy Patronie naszej Parafii – towarzyszyć nam będą modlitwy i śpiewy z Fatimy – niech nikogo nie zabraknie! Odtąd każdego 13.dnia miesiąca od maja do października będziemy mieć taką małą Procesję Fatimską jako pamiątkę 100.lecia Objawień Fatimskich.

  • W czwartek (15.06.2017)BOŻE CIAŁO; porządek dnia: pierwsza Msza o 8.00; potem Msza o 11.00, a po niej wyruszy PROCESJA; po Procesji w kościele odprawione będzie Nabożeństwo Czerwcowe i ostatnia Msza około godziny 13.00 (!) Liczę na maksymalną koncentrację na Procesji wszystkich: ministrantów, strażaków, Biskupian, wszystkich grup parafialnych (Żywy Różaniec, Caritas, Krąg Rodzin, Rady parafialne), młodzieży i dzieci (dzieci 1.komunijne i rocznicowe przychodzą w bieli!); budowanie pierwszego, drugiego i czwartego ołtarza na trasie w wiosce – tradycyjnie; zbudowanie trzeciego ołtarza – Zapłocie Północne z Domachowa; przystrojenie terenu od cmentarza po bramę kościoła – Jasiewo; przystrojenie terenu przy samym kościele – część Domachowa od strony Rębowa; przystrojenie terenu przy Gościńcu Biskupiańskim – Rębowo; budowanie ołtarzy przy kościele na zakończenie Oktawy i uroczystość NSPJ – Bodzewko; wszechstronny udział Biskupian w Procesji centralnej; obsługa procesji – Ziółkowo; wszystkich proszę o oflagowanie i eucharystyczne przystrojenie domostw!

  • OKTAWA BOŻEGO CIAŁA - jak co roku o 19.00 odprawiane będą MSZE BŁAGALNE o owocowanie ludzkiej pracy w poszczególnych wioskach (w piątek – Rębowo, w sobotę – Bodzewko I i II, w poniedziałek – Stara Krobia, we wtorek – Krajewice, w środę – Ziółkowo i na zakończenie Oktawy – Domachowo); po tych Mszach – PROCESJA EUCHARYSTYCZNA (w niedzielę w Oktawie – po Mszy o 11.00!).

  • Za tydzień (18.06.2017) o 11.00 będzie MSZA DZIECI; po Mszy i Procesji w kościele odbędzie się krótkie spotkanie z wszystkimi dziećmi!

  • Za brawurowe sprzątnięcie świątyni i dojść do kościoła w świetnej atmosferze DZIĘKUJĘ gorąco parafianom z Rębowa nr 12, 13, 14 i 16 – niech Bóg Was wspiera swymi łaskami i błogosławieństwem! Za tydzień dyżur przypada na mieszkańców z Rębowa nr 17, 18, 19 i 48!

  • Wyrażam wielką WDZIĘCZNOŚĆ za złożone już ofiary do Księgi ofiar specjalnych (na pokrycie wkładu własnego parafii w ramach wielkich prac renowacyjnych, które rozpoczną się w naszym kościele w tym roku w oparciu o fundusze Unii Europejskiej – trwa jeszcze przetarg na wykonawcę); niech dobry Bóg wspomaga wszystkich darczyńców potrzebnymi im łaskami i natchnieniami Ducha Świętego!

  • Pamiętamy, że DZIEŃ CHOREGO w tym roku obchodzić będziemy w niedzielę, 9.07.2017 na Mszy św. o 13.30; po Mszy wraz z Parafialnym Zespołem Caritas zapraszam chorych i im towarzyszących na spotkanie w Gościńcu Biskupiańskim.

  • Wśród pism jest nowy „Przewodnik Katolicki”; zwróćmy też uwagę na piękne wydanie „KTÓŻ JAK BÓG” noszącego imię Patrona naszej parafii oraz cenne wydawnictwo pt. „WPiS” – zachęcam!

WWW.parafia-domachowo.pl / Tel.  720 294 428