KONTO BANKOWE PARAFII:

Konto bankowe

67 1440 1387 0000 0000 1333 9252


 

Śp. Teresa LEŚNIAK

lat 79, zam. Domachowo 11RÓŻANIEC w kościele:

- w sobotę (11.02.17) o 20.00

- w niedzielę (12.02.17) o 15.00

- w poniedziałek (13.02.17) o 19.15

- we wtorek (14.02.17) o 10.30

 

POGRZEB we wtorek (14.02.17) o 11.00Wieczny odpoczynek,

racz jej dać Panie,

a światłość wiekuista

niechaj jej świeci. Amen.

Ogłoszenia parafialne 07-05-2017

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE       07.05.2017
NIEDZIELA  POWOŁANIOWA
ROK  ŚWIĘTEGO  BRATA  ALBERTA

 • DziśNIEDZIELA POWOŁANIOWA w obecności kleryka Rafała Kordusa z V roku z naszego Seminarium, który pokrzepi nas świadectwem swego powołania i po Mszach zbierze ofiary na Arcybiskupie Seminarium Duchowne! Jak w każdą 1.niedzielę miesiąca – pół godziny przed każdą Mszą będzie Wystawienie Najświętszego Sakramentu,  Adoracja i Różaniec z rozważaniami fatimskimi; o 9.00 – Msza w intencji Członków Żywego Różańca i ich Rodzin, a po Mszy – comiesięczne spotkanie Proboszcza ze wspólnotą Żywego Różańca.

 • Niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczynamy Kwartalne Dni Modlitw o Powołania do służby w Kościele – módlmy się w tej intencji!

 • NABOŻEŃSTWA MAJOWE odprawiane będą 10 minut przed Mszami (wyjątki będą ogłaszane); nawiązywać będą do 100.rocznicy Objawień Fatimskich; codziennie do 13.maja przed Mszą będzie odmawiany RÓŻANIEC z rozważaniami fatimskimi przygotowujący nas na 100.lecie Objawień w Fatimie..

 • JUTRO (poniedziałek, 08.05.2017)święto św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego Patrona Polski.

 • W środę (10.05.2017) od 15.00 rozpocznie się ostateczne sprzątanie świątyni i otoczenia przed I Komunią św. – zbiorą się rodziny przyszłorocznych dzieci 1.komunijnych.

 • W czwartek (11.05.2017) o 17.00 – próba przed I Komunią św.

 • W piątek (12.05.2017) o 16.30 – spowiedź przed I Komunią św.

 • W sobotę (13.05.2017) obchodzona będzie na całym świecie 100.rocznica OBJAWIEŃ FATIMSKICH – o 16.35 będzie odmówiony Różaniec z rozważaniami fatimskimi zakończony Nabożeństwem Majowym; po Mszy o 17.00 obejrzymy FILM O OBJAWIENIACH FATIMSKICH – gorąco wszystkich zapraszam! Po filmie – Msza wieczorna! O 21.00 – Apel Jasnogórski.

 • PAMIĘTAJMY: Na czołówce strony internetowej naszej parafii zostały wstawione specjalne INFORMACJE dotyczące 100.lecia OBJAWIEŃ FATIMSKICHwystarczy KLIKNĄĆ!

 • W niedzielę za tydzień (14.05.2017) pierwsza Msza wyjątkowo będzie odprawiona o 8.00, a po niej – Procesja wielkanocna; o 10.30 będzie I KOMUNIA ŚWIĘTA; UWAGA: o 15.30 odśpiewana będzie Koronka do Miłosierdzia BożegoNabożeństwo FatimskieLitania Loretańska do NMPKONCERT MARYJNY! Zarezerwujmy czas w ramach popołudniowego spaceru. Podziękujmy Bogu za osłonę w osobach Jezusa i Maryi!

 • Zakończenie Białego Tygodnia dla tegorocznych dzieci 1.komunijnych oraz 1.ROCZNICA I Komunii św. – w niedzielę, 21.05.2017 na Mszy o 11.00; w tę niedzielę o 9.00 będzie MSZA MŁODZIEŻY, a po niej – spotkanie kandydatów do bierzmowania.

 • We wtorek za dwa tygodnie (23.05.2017) po Mszy wieczornej w Oratorium św. Józefa odbędzie się spotkanie robocze Parafialnego Zespołu Caritas.

 • DZIEŃ CHOREGO w tym roku rozpocznie się w niedzielę, 9.07.2017 Mszą św. o 13.30; po Mszy spotkanie wszystkich w Gościńcu Biskupiańskim.

 • Za doprowadzenie do pięknego stanu kościoła i otoczenia w radosnej atmosferze DZIĘKUJĘ gorąco parafianom z Domachowa z nr 14, 17, 18, 19 i 20; mimo niesprzyjającej pogodzie sprzątnęli także dojścia do kościoła, parking przy kościele i parking przy cmentarzu – niech Bóg Wam błogosławi każdego dnia! W tym tygodniu dyżur podejmą ostatni mieszkańcy Domachowa z nr 21, 22 i 23 oraz z Rębowa nr 49 i 50.

 • Bóg zapłać za złożoną Daninę Diecezjalną i Parafialną.

 • Wyrażam wdzięczność przed Bogiem za wpłacone już ofiary do Księgi ofiar specjalnych (na pokrycie wkładu własnego parafii w ramach wielkich prac renowacyjnych, które rozpoczną się w naszym kościele w tym roku w oparciu o fundusze Unii Europejskiej); niech Opatrzność osłania Wasze Rodziny!

 • WIELKIE PODZIĘKOWANIE składam kilku oddanym ojcom przyszłorocznych dzieci 1.komunijnych za pomalowanie od środka dużych okien w kościele; dziękuję wolontariuszom za: skoszenie trawy przy figurze MB, pod kościołem na skarpie i wzdłuż cmentarza; dziękuję za naprawy gospodarcze, pomoc w ogrodzie i w podjęciu kapłanów i kleryka; specjalne podziękowanie składam za dorobienie kutych stojaków dla kwiatów i figury MB oraz serce z lampionami osłaniające figurę fatimską, a także za kwiaty dla dekoracji na Jubileusz Fatimski – niech Bóg będzie dla Was szczodry w swej łaskawości! Szczęść Boże!

 • DYŻURY w przygotowaniu i przebieg Bożego Ciała 2017: budowanie pierwszego, drugiego i czwartego ołtarza na trasie w wiosce – tradycyjnie; zbudowanie trzeciego ołtarza – Zapłocie Północne z Domachowa; przystrojenie terenu od cmentarza po bramę kościoła – Jasiewo; przystrojenie terenu przy samym kościele – część Domachowa od strony Rębowa; przystrojenie terenu przy Gościńcu Biskupiańskim – Rębowo; budowanie ołtarzy przy kościele na zakończenie Oktawy i uroczystość NSPJ – Bodzewko; wszechstronny udział Biskupian w Procesji centralnej; obsługa procesji – Ziółkowo; oflagowanie domostw – wszyscy; rozpoczynamy krótką Mszą o 11.00, po której wyruszy Procesja!

 • W maju wchodzi na ekrany kin film pt. „Teraz i w godzinę śmierci” (!) To wielka opowieść o sile modlitwy różańcowej, splecionych z nią losach świata i losach pojedynczych ludzi; produkcja powstawała na czterech kontynentach przez kilka lat; ukazuje, że różaniec to modlitwa, dzięki której na świecie dzieją się rzeczy niezwykłe…; szczegóły znajdziemy na plakacie w wejściu bocznym – gorąco zachęcam do wybrania się do kina grupami!

WWW.parafia-domachowo.pl / Tel.  720 294 428