KONTO BANKOWE PARAFII:

Konto bankowe

67 1440 1387 0000 0000 1333 9252

 

 

Śp. Teresa LEŚNIAK

lat 79, zam. Domachowo 11RÓŻANIEC w kościele:

- w sobotę (11.02.17) o 20.00

- w niedzielę (12.02.17) o 15.00

- w poniedziałek (13.02.17) o 19.15

- we wtorek (14.02.17) o 10.30

 

POGRZEB we wtorek (14.02.17) o 11.00Wieczny odpoczynek,

racz jej dać Panie,

a światłość wiekuista

niechaj jej świeci. Amen.

Ogłoszenia parafialne 26-03-2017

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE       26.03.2017
ROK  ŚWIĘTEGO  BRATA  ALBERTA

 • DZIŚ odśpiewamy uroczyste TE DEUM (Ciebie Boga wysławiamy) jako dziękczynienie za 25 lat sakry biskupiej J.E. Księdza Arcybiskupa Metropolity Stanisława Gądeckiego.

 • Kończymy REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE; dziękuję za duchowe przewodnictwo ojcu franciszkanowi Filipowi Kahlertowi; będziemy Ojca otaczać wdzięczną modlitwą w jego zakonnej posłudze - Bóg zapłać! Dziękuję wszystkim, którzy dzisiaj swą ofiarą wsparli materialnie ojca Rekolekcjonistę i klasztor Ojców Franciszkanów w Goruszkach pod Miejską Górką; niech łaska Boża wszystkich nam pomoże głęboko przeżyć misterium Paschy Chrystusa, a potem prowadzi w światłach Ducha Świętego przez całe życie!

 • Zakończenie Rekolekcji dla młodzieży dziś na Mszy o 9.00; dla dzieci na Mszy o 11.00; ostatnia nauka rekolekcyjna dla wszystkich na Gorzkich Żalach o 14.00, a potem dodatkowa Msza św. UWAGA: proszę, aby młodzież ostatnio bierzmowana podeszła po Mszy odebrać pamiątki przyjęcia Bierzmowania.

 • DROGA KRZYŻOWA - w piątek: o 17.30 dla dzieci i młodzieży, a po Mszy wieczornej – dla dorosłych; GORZKIE ŻALEw niedzielę o 14.00, a zaraz po nich - dodatkowa Msza św.

 • W 1.sobotę miesiąca (01.04.2017) o 18.00Nabożeństwo 1.sobotnie przed Najświętszym Sakramentem.

 • Za tydzień, w 1.niedzielę miesiąca (02.04.2017) – o 8.30 i o 10.30 (przed Mszami) – wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec; po Mszy o 9.00 – spotkanie wspólnoty Żywego Różańca; o 14.00 – Gorzkie Żale i po nich – Msza św.; po Mszach Parafialny Zespół CARITAS rozprowadzać będzie Paschaliki i Baranki z białej czekolady – ofiary wspomogą dzieła charytatywne.

 • UWAGA! W kwietniu wyjątkowo MSZA MŁODZIEŻY i MSZA DZIECI będą odprawione w 4.niedzielę miesiąca, tj. 23.04.2017; odpowiednio po Mszy o 9.00 będzie spotkanie kandydatów do bierzmowania, a po Mszy o 11.00 – spotkanie przed I Komunią św.

 • W minioną środę (22.03.2017) przeżyliśmy WIZYTACJĘ BISKUPIĄ w obecności J.E. Księdza Biskupa Zdzisława Fortuniaka. Gorąco DZIĘKUJĘ wszystkim, którzy się włączyli w to wydarzenie: swoją obecnością (przedstawiciele wszystkich grup parafialnych, członkowie Stowarzyszenia „Zaczyn”, Biskupianie, chętni parafianie, członkowie starych i nowych Rad Parafialnych, sołtysi), a zwłaszcza zaangażowaniem organizacyjnym (Parafialny Zespół Caritas, Stowarzyszenie „Zaczyn”, służba kościelna, p. Krzysztof Polowczyk, parafianki, które przygotowały wypieki, liczni wolontariusze i zaprzyjaźnione firmy); udało się wyremontować i przygotować na wizytację: kaplicę Zmartwychwstania Pańskiego na cmentarzu, salę i łazienkę w Oratorium św. Józefa, ołtarz boczny MB Nieustającej Pomocy w kościele oraz przygotować wielkie przyjęcie parafii w przekroju w Biskupiańskim Gościńcu. Można było odnieść wrażenie, że Ksiądz Biskup jest zadowolony z tego, co zobaczył, a przede wszystkim z zaangażowania parafian i żywotności parafii jako Wspólnoty wspólnot.
 • W Gościńcu Biskupiańskim promowane zostały nowe Rady Parafialne, którym członkom Ksiądz Biskup wręczył nominacje; do Rady Duszpasterskiej zostali powołani: ANDRZEJEWSKA  Justyna z Rębowa, ANDRZEJCZAK  Alina z Rębowa, BIERNAT  Zbigniew ze Starej Krobi, BŁASZCZYK  Paulina z Ziółkowa, CHOLEWA  Melania z Bodzewka Drugiego, CHUDA  Anna z Ziółkowa, DUŁACZ  Ewa ze Starej Krobi, GENDERA  Magdalena z Krajewic, GRZEMPOWSKI  Marcin z Krajewic, JAKUSZKOWIAK  Rafał ze Starej Krobi, JAŃCZAK  Jarosław z Rębowa, JESIAK  Bogdan z Domachowa, JARACZEWSKA  Małgorzata z Bodzewka Pierwszego, KACZMAREK  Aleksander z Rębowa, KACZMAREK  Roman ze Starej Krobi, KASPEREK  Wanda z Krajewic, KAWCZYŃSKI  Piotr z Bodzewka Pierwszego, KĘDZIORA  Mariusz z Sułkowic, KOŁAK  Monika z Krajewic, KRYSTKOWIAK  Bogumiła z Ziółkowa, KUBIAK  Julian ze Starej Krobi, MARCINIAK  Mirosław z Domachowa, MENDYKA  Monika z Domachowa, NIEDZIELA  Aniela z Bodzewka Drugiego, PTAK  Dawid z Ziółkowa, RATAJCZAK  Tomasz z Krajewic, SKORUPKA  Małgorzata z Krajewic, ŚNIEGOCKA  Emilia ze Starej Krobi, SZAŁATA  Urszula z Domachowa, WIECZOREK  Maciej z Domachowa; do Rady Ekonomicznej zostali mianowani: ANDRZEJEWSKI  Karol z Rębowa, DUŁACZ  Jacek ze Starej Krobi, JARACZEWSKI  Piotr z Bodzewka Pierwszego, KOŁAK  Maciej z Krajewic, MIERNICKI  Andrzej z Domachowa, POLOWCZYK  Paweł z Domachowa, SARBINOWSKI  Przemysław z Ziółkowa, SKORUPKA  Piotr z Krajewic, SZYMKOWIAK  Piotr ze Starej Krobi; nowym Radnym życzymy Bożej asystencji w ożywianiu wspólnoty parafialnej i w odpowiedzialnej trosce o nią – Szczęść Boże!

 • BÓG ZAPŁAĆ! za pełen poświęcenia i dokładności dyżur w sprzątaniu kościoła, jego przyległości i dojść wraz z parkingiem aż po cmentarz (!) parafianom z Domachowa nr 38, 35, 103 i 102 – pamiętam we wdzięcznej modlitwie! W tym tygodniu dyżur podejmą kolejni mieszkańcy Domachowa z nr 104, 33, 31 i 30.

 • Bóg zapłać za już złożoną DANINĘ WIELKOPOSTNĄ; można zabrać ze stolika wyłożone koperty na Daninę diecezjalną i parafialną.

 • DZIĘKUJĘ z całego serca za pierwsze ofiary na wkład własny parafii w ramach wielkich prac renowacyjnych w kościele w oparciu o fundusze Unii Europejskiej, które niebawem się rozpoczną;  ofiary w całkowitej dyskrecji wpisuje osobiście Proboszcz do KSIĘGI OFIAR SPECJALNYCH; do tej pory zostało odnotowanych kilka ofiar indywidualnych oraz ofiara zbiorowa rodziców młodzieży ostatnio bierzmowanej; składam ogromne BÓG ZAPŁAĆ!! Darczyńców włączam w regularne modlitwy za dobrodziejów parafii.

 • DZIĘKUJĘ gorąco za OFIARY NA KWIATY do Grobu Pańskiego; do tej pory dotarły ofiary z Ziółkowa Drugiego: 220 zł, z Ziółkowa – wioski: 305 zł i z Rębowa: 400 zł; niech Pan Bóg hojnie wynagrodzi Wam złożone ofiary, jak i trud zorganizowania akcji ich zebrania! Bóg zapłać!

WWW.parafia-domachowo.pl / Tel.  720 294 428